Wojna (polemika)

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Thurs »

Sakaszwili rozpętał te marną wojenkę bo jest marionetką USA. Sama wojna dobrze rokowała pratii konserwatywnej
Aż się wierzyć nie chce, chociaż od zawsze pogadzałem politykami. :P
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Kaczor »

Chodziło mi o to, że demokracja jest wspaniałomyślna, bo daje ludziom władzę(w założeniu). Natomiast problemem jest, że ci ludzie to 2 rzeczonych żuli na jednego intelektualistę....
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Wojna (polemika)

Post autor: jokemaster »

Kaczor pisze:Chodziło mi o to, że demokracja jest wspaniałomyślna, bo daje ludziom władzę(w założeniu). Natomiast problemem jest, że ci ludzie to 2 rzeczonych żuli na jednego intelektualistę....
Widzę że ktoś czystopis czytał.

Brzoza pisze:Nie trzeba czegostam czytać (nie wiem co to czystopis) żeby sobie logicznie wykoncypowac że demokracja ssie i sa to raczej rządy wielu mniejszości niż calej większości.
Co nie zmienia faktu że Czystopis ( to taka książka ) miał niedawno premierę i był w nim zawarty podobny motyw. Wierzysz w przypadki ?
Ostatnio zmieniony piątek, 5 grudnia 2008, 17:15 przez jokemaster, łącznie zmieniany 1 raz.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Brzoza »

Nie trzeba czegostam czytać (nie wiem co to czystopis) żeby sobie logicznie wykoncypowac że demokracja ssie i sa to raczej rządy wielu mniejszości niż calej większości.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 grudnia 2008, 20:23 przez Brzoza, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Sihamaah »

Co nie zmienia faktu że Czystopis ( to taka książka ) miał niedawno premierę i był w nim zawarty podobny motyw. Wierzysz w przypadki.
OMG. To znane. Podobny motyw opowiada tutaj Cejrowski:
http://pl.youtube.com/watch?v=Iikvob5RHSU
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Brzoza »

Co nie zmienia faktu że Czystopis ( to taka książka ) miał niedawno premierę i był w nim zawarty podobny motyw. Wierzysz w przypadki ?
Nie, ale patrz wyżej. To stare powiedzenie.

BTW. Co to za mania odpowiadania na czyiś(?czyjiś chyba nie) post w poscie poprzedzajacym rozmówce, przeciez ja nawet nie wiedziałem że odpowiadasz mi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Kaczor »

Wybacz, ale też pierwszy raz spotykam się z tą nazwą, jokemaster. W każdym razie to jest mój wniosek, do którego doszedłem sam. Nie żeby to jakieś osiągnięcie było wielkie, ale jednak sam:D A. I ja nie wierzę w przypadki:P
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Thurs »

Do tematu mości panowie. :P
Amrik
Pomywacz
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2006, 20:32
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Amrik »

Ostatnio w Europie są jakieś podwójne standardy. Z jednej strony Rosja wysyła swoje śmigłowce i masowo bombarduje Grozny, a potem jeszcze urządza widowiska w szkołach z dziećmi. Z drugiej ktokolwiek kto chce być niepodległy to zaraz jest obwołany szerzycielem wojny. Ja tam popieram Gruzję. Osetia miała swoją szansę w 1991, teraz po prostu zajmie ich Rosja i tak to się skończy. Zresztą to nawet śmiesznie brzmi - Osetia Północna jest pod silną kontrolą Rosji (tam Rosja organizuje ludobójstwa podobne do tych w Czeczenii), a Osetia Południowa jest w imię demokracji broniona przez tą samą Rosję.

Wojna czasem jest w porządku. Tak samo jak powstania narodowowyzwoleńcze. Niestety w dzisiejszych czasach to za mało. Wróg w jednym momencie jest uśmiechniętą, wyglądającą normalnie osobą z flagą EU, w drugim ma kolorowe ubranie, makijaż i twierdzi że jest zboczeńcem, w trzeciej ma czarne ubranie i mówi że jest anarchistą, a w czwartej chrzani głupoty o gazach cieplarnianych i krzyczy, że jest ekologiem. O dziwo, żeby ich zwalczyć nie trzeba używać broni - wystarczy sprzeciw wobec wszystkich ich postulatów bez dyskutowania z nimi, bez walki z nimi. Z tymi ludźmi można wygrać ignorancją, bo jedyne o co walczą to o zainteresowanie.
Rosja jest naturalną dziedziczką zsrr i nawet daje sobie rade.
A Chiny mają obozy koncentracyjne, obozy pracy i obozy zagłady i też sobie dają radę. Świnie z EU jeżdżą i uśmiechają się. Adolf Hitler by był zadowolony.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Brzoza »

A co powiesz na to że Sakaszwili przyznał sie ze pierwszy wjechał do osetii i zaczał strzelac do osetyńców?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Eglarest »

A Chiny mają obozy koncentracyjne, obozy pracy i obozy zagłady i też sobie dają radę. Świnie z EU jeżdżą i uśmiechają się. Adolf Hitler by był zadowolony.
to jest właśnie dyplomacja.
A co powiesz na to że Sakaszwili przyznał sie ze pierwszy wjechał do osetii i zaczał strzelac do osetyńców?
dobrze zrobił.
Amrik
Pomywacz
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2006, 20:32
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Amrik »

Brzoza pisze:A co powiesz na to że Sakaszwili przyznał sie ze pierwszy wjechał do osetii i zaczał strzelac do osetyńców?
Amrik pisze:Ja tam popieram Gruzję. Osetia miała swoją szansę w 1991, teraz po prostu zajmie ich Rosja i tak to się skończy. Zresztą to nawet śmiesznie brzmi - Osetia Północna jest pod silną kontrolą Rosji (tam Rosja organizuje ludobójstwa podobne do tych w Czeczenii), a Osetia Południowa jest w imię demokracji broniona przez tą samą Rosję.
Chyba już na to odpowiedziałem. Osetyńcy Południowi kolaborowali z ciemiężycielami Osetii Północnej chcąc uzyskać niepodległość. Naprawdę uważasz, że jakiekolwiek państwo nie zareagowałoby siłą gdyby jakieś grupy zbrojne chciały odłączyć kawałek jej ziemii? Np w Hiszpanii Baskowie czy Katalończycy? Robią to już od bardzo dawna, ale obok nich nie ma Rosji, żeby zaprowadzić "pokój i wolność".
to jest właśnie dyplomacja.
Równi i równiejsi. Chiny jak chcą wyznawać śmierć to mogą sobie wyznawać, ale czemu my mamy z nimi rozmawiać? Bo co?
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Brzoza »

Nie będ eodpierał twoich argumentów bo nic z tego nie wyjdzie, bo ja swoje i ty swoje, ale - powiem jedno - nie rozumiem polskiej rusofobii: pt. czegokolwiek rosja nie zrobi, jest to napewno coś złego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Sihamaah »

To nasi naturalni rywale, w dodatku znaaaacznie silniejsi. Przez lata toczyliśmy z nimi wojny, przyczynili się do rozbioru, jako ZSRR napadli na Polskę i później nią sterowali za PRLu... Mogą nam też odciąć dostawy gazu! Powinniśmy czuć się przez nich zagrożeni - i się czujemy. Każdy ich ruch śledzimy z niepokojem, że kiedyś suma tych ruchów skieruje się przeciw nam.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Brzoza »

no shit sherlock.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Eglarest »

Równi i równiejsi. Chiny jak chcą wyznawać śmierć to mogą sobie wyznawać, ale czemu my mamy z nimi rozmawiać? Bo co?
mogę Ci podać 101 powodów dlaczego

1. Bo tak
2. Bo jeśli nie my to zrobimy, zrobi to kto inny
3. Bo nam się to opłaca
4. Bo dialog to podstawa
5. Bo warto
6. Bo są ważni
7. Bo jest ich ponad 1 mld 200 mln
8. Bo są liderem w Azji
9. Bo mają dużą armie
10. Bo mają broń ABC
11. Bo chcemy
12. Bo mamy z nimi stosunki dyplomatyczne
13. Bo jest to w interesie ogulno europejskim
14. Bo są nam potrzebni
15 Bo nie jesteśmy idiotami
16. Bo to duży rynek zbytu
17. Bo to raj inwestycyjny
18. Bo to tania siła robocza
19. Bo to dyplomacja
20. Bo mamy instynkt samozachowawczy
21. Bo mają rezerwy walutowe w dolarach euro i nawet złotówkach
22. Bo mają spory udział w naszym rynku
23. Bo to przyszłość
24. Bo polecieli w kosmos
25. Bo oni z nami nie muszą
26. Bo chcemy móc wywierać jakikolwiek wpływ na nich
27. Bo USA tez wyznaje śmieć a jednak gadamy
28. Bo trzeba stwarzać pozory
29. Bo realizujemy program polityczny
30 Bo są stałym członkiem RB ONZ
31. Bo wiążą nas z nimi umowy międzynarodowe
32. Bo BAZYL jest zły
33. Bo sami wyznawaliśmy śmierć
34. Bo większość twoich przedmiotów codziennego użytku pochodzi stamtąd
35. Bo z kimś trzeba
36. ... etc
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wojna (polemika)

Post autor: Sihamaah »

no shit sherlock.
No ba! Toteż nie rozumiem tego:
powiem jedno - nie rozumiem polskiej rusofobii: pt. czegokolwiek rosja nie zrobi, jest to napewno coś złego.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ