PDF czy wydawnictwo?

Water steam fantasy: świat w trakcie globalnego potopu.
Zablokowany
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

No właśnie, ekhm, chcielibyśmy kiedyś wydać Triangulisa - to jest pewne. Jednakże pozostaje pytanie - czy w formie pdfa za darmo? Czy może wydać komercyjnie? Nie wie ktoś może, z jakim wydawnictwem można się porozumieć jako tako? I czy w ogóle jest szansa na wydanie, na wypełnienie rodzimego rynku RPG wodnym systemem?
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: fds »

Na to czy system będzie się sprzedawać, raczej na forum Ci nikt nie odpowie. To trzeba zrobić solidne badania, a potem jeszcze solidniej inwestować w reklamę. Co do pdf'a to jesteś skazany na tawerniany CKGroup, po prostu nie ma alternatywy ;) Jak stworzycie quick starta czy coś podobnego to możecie odezwać się do MAG'a, ISY lub Imaginatora. No i zawsze możecie na w ckgropu sprzedawać.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

Na wstępie MAG odpada, bo wiem, że to wydawnictwo już nie moczy palców w nowych systemach. Z kolei zaintrygował mnie Imaginator.

A co do PDF'a - zawsze można złożyć samemu. :)
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

Chciałem poinformować, że powoli tworzony jest Triangulis w wersji demonstracyjnej w formie PDF - a więc taki zalążek systemu, aby wypromować w całości system, przeprowadzić pierwsze próbne sesje RPG oraz mieć, chociażby podstawową, znajomość świata i mechaniki. :)
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: fds »

Ooo, bosko :) Ja jestem chętny do próbnej sesji, zarówno na sesji jak i na żywo (moja drużyna nie ma wyboru, za bardzo spodobał mi się ten system). Zróbcie tego pdf'a tak, żeby na czarno-białej drukarce tekst był widoczny. ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

Postaram się (albo ktoś się postara, a ja dopilnuję ^^), aby skład był przejrzysty i estetyczny, a szata graficzna była ładna, ale zarazem i prosta, i estetyczna. Nie wykluczam także dodania paru kolorowych artworków - o ile zapłacę grafikom. :) Oczywiście postaram się także o klimatyczne opowiadanie i parę (no, przynajmniej jedna) przygód. Nie będzie to wszystko łatwe. Ze względu chociażby na tak, że jest to nasze pierwsze zetknięcie się z tworzeniem systemu RPG. Ale ja jestem optymistą. :)

A po demie, ruszamy z ogromną promocją, oficjalną stroną i walką o patronaty, ewt. sponsorów... a może i wydawnictwo?
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: fds »

A macie kogoś od korekty? Demo to już nie wpisy na forum (które i tak były... ekhem ...). Jeśli zawalicie tę sprawę, to nie zachęcicie nikogo do systemu. Korekta nie musi być profesjonalna, ważne, żeby chociaż dobra była. Do tego na koniec dajcie to np. sąsiadowi, żeby przejrzał jak wygląda całość, czy wszystko jest zrozumiałym tekstem, przejrzyste etc.

Jeśli dobrze rozumiem to ma być to coś na kształt White Wolf'owych quickstartów? Uproszczona jak diabli mechanika, zarys świata tylko etc? Czy większe coś na około 100 stron?
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

A macie kogoś od korekty?
Oficjalnie korektora nie mamy. Ale wzajemnie będziemy się poprawiać, poza tym mam sporo znajomych, którzy zapewne sprawdzą mi pdf pod względem poprawności językowej, etc.
Demo to już nie wpisy na forum (które i tak były... ekhem ...)
Pisanie postów na forum, a demo to jednak trochę różnica. ;)
Jeśli dobrze rozumiem to ma być to coś na kształt White Wolf'owych quickstartów? Uproszczona jak diabli mechanika, zarys świata tylko etc? Czy większe coś na około 100 stron?
No demo będzie takim zalążkiem małym, aby narobić smaku i mieć już jakieś "zaplecze i fundamenty", na których będzie można tworzyć już pełny podręcznik. Zalążek mechaniki - tak. Zarys świata? Czy ja wiem, na pewno będzie już mapa (mniej lub bardziej bogata w informacje) i konkretne nazwy. A 100 stron dema to przesada - nieraz autorki marzą, aby ich objętość tyle stron osiągnęła. A to ma być tylko demo, dlatego przewiduję objętość gdzieś tak 20-30 stron w porywach do 40. :)
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: fds »

Wspomniałem o tylu stronach, bo quickStart od WW to 28 "mięsa". No dobra, trochę mniej, bo jest jeszcze spis treści etc. Ale jest to te 25 stron soczystego, pełnego treści tekstu. Włącznie z opowiadaniem. Mechanika uproszczona (lecz wprowadzająca do mechaniki pełnej wersji), etc. W zasadzie polecam zapoznanie się z jakimś (jeśli tego jeszcze nie zrobiliście), żeby zobaczyć jak to to powinno wyglądać ;)

Wiem, że co innego forum, a co innego demo. Jednak boję się o tę warstwę waszej pracy :D W końcu wpisy na blogu, to też oficjalne informacje, a ich styl... ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

W końcu wpisy na blogu, to też oficjalne informacje, a ich styl...
Sss wiem wiem... Te wpisy to często "na kolanie" na szybkiego, aby rozruszać bloga. A możesz wypisać, co jest w nich nie tak? Przyda mi się to przy pisaniu dema.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: fds »

Nie ma sensu, żebym to tutaj robił. Od poniedziałku będę mieć więcej czasu, to z przyjemnością je dokładnie przeczytam, więc wypiszę Ci gdzie i jakie błędy popełniłeś. Najlepiej jakbyś wtedy odezwał się do mnie przez jabbera lub maila. Możemy też tak zrobić, że wybiorę jakiś wpis, rozłożę go na części pierwsze, wyślę Ci z tym maila, a potem na jabberze wyjaśnię nieścisłości etc.

Niestety do końca tego tygodnia (z niedzielą włącznie) mam bardzo mało czasu. Wybacz.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: PDF czy wydawnictwo?

Post autor: arthas40 »

fds pisze:Nie ma sensu, żebym to tutaj robił. Od poniedziałku będę mieć więcej czasu, to z przyjemnością je dokładnie przeczytam, więc wypiszę Ci gdzie i jakie błędy popełniłeś. Najlepiej jakbyś wtedy odezwał się do mnie przez jabbera lub maila. Możemy też tak zrobić, że wybiorę jakiś wpis, rozłożę go na części pierwsze, wyślę Ci z tym maila, a potem na jabberze wyjaśnię nieścisłości etc.

Niestety do końca tego tygodnia (z niedzielą włącznie) mam bardzo mało czasu. Wybacz.
Nic nie szkodzi. :) Tzn. nie potrzeba dogłębnej analizy - chodzi mi o parę wytycznych, bo czasami mam problem ze stylem w pisaniu. Błędy ortograficzne czy stylistykę pomijam, bo to może korekta załatwić, zresztą nie jestem głąbem językowym. Natomiast pierwszy raz piszę w takim stylu (tj. takich suchym, informacyjnym) artykuły do systemu (nie licząc mojego debiutu neuroshimowego, ale akurat ten styl bardzo lubię i czuję się w nim dobrze) i czasami po prostu.. no.. widać tego efekty na blogu...

Co chcecie zobaczyć w demie?
Zablokowany