Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Informacje ogólne, ogłoszenia, propozycje zmian i opinie.

Jak czesto zagladacie na forum Tawerny ?

codizennie
129
64%
kilka razy w tygodniu
41
20%
sporadycznie
24
12%
rzadko
8
4%
 
Liczba głosów: 202
von Mansfeld
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2012, 20:04
Numer GG: 179228
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: von Mansfeld »

Nasir pisze:Brakuje świeżej krwi, ale tylko dlatego, że 'starzy' już się nie udzielają. Jak przychodzi 'nowy' i widzi wątki z 2007 roku na 1-szej stronie, to szybciutko ucieka.)
Coś w tym jest. Dla przykładu, odwiedzam poszczególne fora o fantastyce/RPG i praktycznie niewiele nowych postów (rok 2012) - a jeśli, to tym bardziej brak w działach o RPG.

Podobno kiedy nowych zaczyna brakować w środowisku społecznościowych, a nawet (pojedynczy) "starzy" wykruszają się, to dana społeczność najzwyczajniej zmierza ku upadkowy.
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Nivellen »

No wiecie w końcu 21 grudnia 2012 nieuchronnie się zbliża...

Myślę, że remedium na obecne problemy forum to powrót do prężnie działającej gazetki, która będzie w sobie zawierać nowiuśkie teksty, a nie "przedruki" ze strony głównej.
Ja trafiłem tutaj właśnie przez tego zina, który był regularnie umieszczany w CD-Action. Szczególnie ujął mnie dział "Taferny" ;)
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: nerv0 »

Wieki już tu nie zaglądałem. Ale czemu się tu dziwić, skoro nic się nie dzieje? Ruch trzeba nakręcić. Jeśli nie na forum, to wydając kolejne numery Tawerny, które kiedyś były pierwszym punktem mojej lektury CD-Action. Masa fajnych RPGowych artów. Niech to powróci, niech znajdą się ludzie, którym się chce, a będę pierwszym, który dorwie się do tekstów. Forum jako takie jakoś specjalnie mnie nigdy nie interesowało, ale mogłoby być świetnym źródłem artykułów, gdyby zaprząc społeczność do roboty. BTW, jest tu jeszcze jakaś społeczność? Idę się rozejrzeć. :)
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
von Mansfeld
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2012, 20:04
Numer GG: 179228
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: von Mansfeld »

Ciężko stwierdzić, czy cokolwiek wróci, skoro jeśli na tym forum zostanie napisanych więcej niż 2-3 posty na dzień, to niemalże "ogromny ruch jak sprzed kilku lat".
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Alien »

Byłem na tym forum, za czasu "zmierzchu starych czasów". Wtedy już narzekali, że wszystko się kończy, tawerna umiera( a ten temat jest jednym z najaktywniejszych na tym forum, poruszanym od jej powstania ;) )

Tak czy siak, gratulacje dla Bazyla i ekipy, za stworzenie i prowadzenie przez naprawdę długi czas tego forum. Sporo pomysłów tutaj znalazłem, i mocno wpłynęły one na moją wizję rpgów :)
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Deep »

A ja chyba jestem jedyny ze "starej gwardii", który tu zagląda codziennie :(
.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: No Name »

Alien pisze:Byłem na tym forum, za czasu "zmierzchu starych czasów". Wtedy już narzekali, że wszystko się kończy, tawerna umiera( a ten temat jest jednym z najaktywniejszych na tym forum, poruszanym od jej powstania ;) )

Tak czy siak, gratulacje dla Bazyla i ekipy, za stworzenie i prowadzenie przez naprawdę długi czas tego forum. Sporo pomysłów tutaj znalazłem, i mocno wpłynęły one na moją wizję rpgów :)
Mam dokładnie tak samo, dlatego też ciągle jeszcze zaglądam tutaj. :) Zarejestrowałem się, właśnie przygotowując się do poprowadzenia pierwszej przygody. Ech... Forum umiera, a ja od dawna nie byłem na żadnej sesji. Gdyby można było cofnąć czas. :)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Diabeł »

Chrzanicie od rzeczy jakbyście mieli 666 lat i mieli za niedługo umrzeć. Zresztą, to jest forum, a nie chat. Posty mogą pojawiać się i co 3 tygodnie, nie obchodzi mnie to, nie śpieszy mi się nigdzie z dyskusjami, one tu będą za tydzień, dwa tygodnie czy za 4 lata. Tylko po co grzebać w przeszłości. No i nie oszukujmy się, wiele na tawernie zostało już napisane. A złota zasada "nie masz nic do powiedzenia, nie wypowiadaj się" jest jedna z lepszych jeśli chodzi o fora.
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Jasiek »

Tylko weź pod uwagę, drogi Diable, jeden prosty fakt: jeżeli się tutaj pojawi ktoś nowy, to co zrobi widząc martwe pole, brak nowych tematów, brak nowych wypowiedzi, pustynię?
Zabierze kredki i pójdzie dalej w swoją stronę, na inne forum. Albo na grupę fejsbukową, jak to już wielekrotnie czytałem tu i na innych forach.

A nic nie ożywia tak dyskusji, jak nowe twarze z jeszcze nowszym spojrzeniem na problemy :)
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Heos »

A nic nie ożywia tak dyskusji, jak nowe twarze z jeszcze nowszym spojrzeniem na problemy
Fakt.

Ale czy to nie ogólna tendencja upadku wszystkich forów Fantasy/RPG? Mimo paradoksalnie o wiele bardziej aktywnego rynku wydawniczego.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Craw »

Myślę, że jest to ogólna bolączka forów jako takich. Portale społecznościowe w dużej mierze przejmują tę domenę, a i sami ludzie się zmieniają, czego innego oczekują od sieci i inny jest ich wkład.

Poza tym każde miejsce musi się kiedyś obrócić w ruinę - jest to nieuniknione.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Diabeł »

Jasiek pisze:A nic nie ożywia tak dyskusji, jak nowe twarze z jeszcze nowszym spojrzeniem na problemy :)
Tyle, że połowa głosów w dyskusji to "Zgadzam się z Aragornem". Nawet nowych.
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Jasiek »

Drogi Diable, lepsza połowa z 200 niż połowa z 13 :)

I przyznaje, pewnie fejsbuki i inne twittery trochę ludzi stąd ukradło. Może by tak skorzystać z tych stron i spróbować zgarnąć ludzi tutaj z powrotem? Zwłaszcza tych bardziej kumatych, argument o możliwości prowadzenia długich, PRZEMYŚLANYCH dyskusji może kogoś kupić.

Bo co, jak co, ale na portalach społecznościowych zamiast dyskusji zazwyczaj jest pełnomocny shitstorm :)
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Diabeł »

Zgadzam się z Aragornem. Warto żeby poszedł walczyć na FB i inne takie by ludzie tu wrócili.

Jak znajdziesz mi w Polskim internecie forum z aktywnymi 200 użytkownikami, to dostajesz ode mnie medal cebuli.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Craw »

peb.pl 8)
Moim zdaniem aby była szansa ożywić forum, trzeba by:
1. Przeorganizować to co mamy (najlepiej pomniejszyć i zarchiwizować) lub założyć nowe.
2. Przyciągnąć przede wszystkim głównie nowych userów, bo starym się raczej szybko znudzi.
3. Rozluźnić dyscyplinę forum. Nic tak nie wpływa stymulująco na żywot forum jak offtopic. Wystarczy zajrzeć na forum Luxtorpedy, gdzie nonstop leci OT. Mnie to wkurza, ale wiem, że forum dzięki temu żyje.
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Jasiek »

Diabeł pisze:Jak znajdziesz mi w Polskim internecie forum z aktywnymi 200 użytkownikami, to dostajesz ode mnie medal cebuli.
Forum Actionum. Chcę mój medal. A jak się zepsuje, to kolejny :D
Craw pisze:1. Przeorganizować to co mamy (najlepiej pomniejszyć i zarchiwizować) lub założyć nowe.
O boże, TAK. Niektóre tematy są nietknięte od 5 lat, te trzeba zarchiwizować. Tworzą fałszywe wrażenie, że forum OD ZAWSZE jest martwą strefą.
Craw pisze:2. Przyciągnąć przede wszystkim głównie nowych userów, bo starym się raczej szybko znudzi.
Najprostrzy sposób, jaki mi przychodzi do głowy to podczepienie komentarzy pod tekstami do forum. Wtedy trafią tam ludzie, którzy wchodzą tylko poczytać newsy (przyjmując, że tacy istnieją.)
Craw pisze:3. Rozluźnić dyscyplinę forum. Nic tak nie wpływa stymulująco na żywot forum jak offtopic. Wystarczy zajrzeć na forum Luxtorpedy, gdzie nonstop leci OT. Mnie to wkurza, ale wiem, że forum dzięki temu żyje.
Co do forum Luxtorpedy, to wierzę na słowo, ale trzeba z tym poluzowaniem ostrożnie... Nie wiem na ile ta dyscyplina jest ostra (nigdy nie podpadłem), ale luz jest wskazany. Przecież to internet, sztuczne usztywnianie kręgosłupów może sprawić, że ludzie będą czuć się nieswojo -> wejdą drzwiami, by uciec oknem.

Tia, czekamy na reakcję administracji na pomysł? Chyba powinni być zainteresowani, bo ruch na forum musi się chociaż w niewielki sposób przekładać na ruch na samym wortalu.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: BAZYL »

Właściwie to przełożenie jest niewielkie, ale można pomyśleć nad reformą forum. Potrzeba tylko konkretów - co zarchiwizować, jak zarchiwizować oraz jak odchudzić forum. No i zasadnicze pytanie - co jeśli przeniesiemy jakiś temat do archiwum, a zaraz pojawi się nowy taki sam?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ