Czego brakuje w TRPG?

Informacje ogólne, ogłoszenia, propozycje zmian i opinie.
ODPOWIEDZ
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: jokemaster »

Mi osobiście wydaje się że pomysł z "Czarną Listą" jest chybiony. Wolałbym standardowe ostrzeżenia a nie wpisy na czarnej liście. A szata graficzna jest dobra już nawet nikt specjalnie nie wybrzydza czcionki.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Standardowe ostrzeżenia też są, ale Czarna Lista pełni dwie funkcje:
- publicznej kary
- informacji dla użytkowników na temat tego co sie dzieje z ludźmi, którzy im dokuczają/przeszkadzają/drażnią.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: fds »

Force pisze:W fx w OPCJACH zmieniasz czcionkę na oczekiwaną a potem w "Zaawansowanych" (po prawo) Zaznaczasz że nie pozwalasz stroną na używanie ich czcionek... prawda że proste?
Ja w ten sposób uzyskałem TRPG z czcionce Eberron (co z tego że nieczytelnie :P)
http://tinypic.com/view.php?pic=4utlow9
OMG co za barbarzyństwo! Jakbym używał przeglądarki tylko i wyłącznie do wchodzenia na tawernę, to może jeszcze bym tak zrobił. Ale w obecnym stanie to głupota :D Lepiej już napisać własny arkusz css. Opera ma tę możliwość sama (chyba) a do firefoxa jest dodatek stylish.

Przykładowy kod dla fx, na zmienienie czcionki, na dobrą dla oczu :)

Kod: Zaznacz cały

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document url-prefix("http://www.tawerna.rpg.pl/forum/") {
*{font-size: 12px !important;
font-family: "Verdana" !important}
}
Ja używam czcionki jedenastki, ale przy nagłym przejściu z tej ogromnej, lepiej wybrać większą, a potem znów sobie zmniejszyć ;)

PS: to też nie jest elegancki sposób ;) Jest prostacki, ale za to łatwy i przyjemny
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: kajtek Raulin »

Force pisze:W fx w OPCJACH zmieniasz czcionkę na oczekiwaną a potem w "Zaawansowanych" (po prawo) Zaznaczasz że nie pozwalasz stroną na używanie ich czcionek... prawda że proste?
Ja w ten sposób uzyskałem TRPG z czcionce Eberron (co z tego że nieczytelnie :P)
http://tinypic.com/view.php?pic=4utlow9
A ta czcionka to jest specialnie zrobiona na potrzeby gry czy też jest w niej wykorzystana.
(no chodzi o to czy w taki Wordzie np. jest!)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Azrael »

A według mnie brakuje Emotikony pokazującej język dlaczego jak robię : P (bez spacji) to wyskakuje mi uśmiech? :(
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Force »

A ta czcionka to jest specialnie zrobiona na potrzeby gry czy też jest w niej wykorzystana.
(no chodzi o to czy w taki Wordzie np. jest!)
No proszę cię... Możesz przecież użyć innej, Wordowej.
A według mnie brakuje Emotikony pokazującej język dlaczego jak robię : P (bez spacji) to wyskakuje mi uśmiech? :(
Oj tak. Niby :P pokazuje język ale jest to bardzo mało języka. Na PEBie jest porządna emota pokazująca kawał jęzora ale jak znam życie to będziemy się męczyć ze starą i nasze prośby ulecą w eter.;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Adda »

Strona niczego sobie. uwielbiam tu zaglądać. tylko szkoda że w domu nie mam neta... :( chociaż czasem się tu gubie to ogólnie super!!! :)
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Serge »

Czego brakuje w TRPG? Jeśli chodzi o zin to przede wszystkim profesjonalizmu... Naprawdę, patrząc na to, co robisz Bazyl, to zastanawiam się, czy aby gdzieś po drodze nie zatraciłeś konceptu, a może i autorów, którzy mieli pracować na fejm tego zinu... Z numeru na numer jest coraz gorzej i ten Twój zin stacza się ku mhrocznej otchłani ;). Pamiętam, jak swego czasu Megara, dyplomowana magister dziennikarstwa z UJ w Krk naśmiewała się z groteskowego stylu jaki jest reprezentowany na łamach zinu TRPG a przez wszystkich (lub większość) uważany za wspaniały.

I nie powołuj się na to, że wiele czasu musisz poświęcić (znaczy Ojciec Dyrektor Bazyl i jego giermkowie) na przygotowanie zinu, bo to żadna wymówka. Przecież każdy mógł zaistnieć na łamach Tawerny i nadal może, bo autorów brak, prawda? A tak zwani 'redaktorzy działów' to zwykle nieukształtowani uczniowie liceum (vide swego czasu BLACKs... a tak swoją drogą, jak mogłeś oceniać prace magister dziennikarstwa, chłopaku, skoro sam robiłeś błąd za błędem w swoich opisach i Megara ewidentnie mi to pokazywała? <rotfl>). Nie chce mi się bardziej rozpisywać, bo zarzutów mógłbym znaleźć dużo więcej, w każdym razie obecnie zin TRPG to groteska, której nie chce się czytać i nie będzie się chciało, dopóki ktoś z tym czegoś nie zrobi.

I jeszcze jedno – to Wy jedziecie na fejmie patronatu książek, a nie książki na Waszym, bo jaki jest ten Wasz fejm? Pojawienie się na płycie w CDA? :D Żenada :D. Oczywiście zaraz pojawi się tabun oddanych żołnierzy Bazyla, żeby mnie zjechać, ale czy nie jest prawdą, że kolejne odsłony zinu TRPG są coraz bardziej ubogie i żałosne ?:D

PS. Jeszcze tak se zrobiłeś, żeby Twoja ksywa była zawsze z dużych liter - przerost ego nad małym ciałem? <rotfl> Jakieś kompleksy BAZ (celowo z dużych liter napisane, żeby ktoś się nie poczuł słabo)? :P :D
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ouzaru

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Ouzaru »

Skoro bazio ma swoich 'ludzi', którzy będą go bronić do ostatniej kropli krwi (żeby ich czasem nie wywalił z redakcji? :P), to Serge też ma swoją tajną broń. Istną (sex) bombę :P
A tak na serio, to popieram to, co napisane wyżej. Zin się stacza, bo ile dobrych tekstów można napisać na ten sam temat? No raczej niewiele :) Powiem szczerze, że wcale się nie zdziwię, jeśli Nasze posty zaraz znikną, przecież tak to zwykle działa, nie? :)
Serge, Kochanie, myślisz, że dostaniemy bana? :)
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Serge »

Mrrrau, ale z Ciebie prowokatorka, kochanie... Pewnie wielkiemu 'Miszczowi' Bazylowi (napisałem z małych, ale po opublikowaniu zmienią się na duże literki :D) nie spodoba się, że ktoś źle mówi na temat jego zinu. Bo skoro mówisz źle to zrób lepiej... Daj mi szansę, a zrobię, chociaż w życiu zajmuję się inną profesją :D. Poza tym jakby szanowny OD (Ojciec Dyrektor) nie wiedział, to można komentować nie robiąc, więc wnieś poprawkę na to co masz zamiar napisać ;). A zin TRPG jaki jest, każdy widzi – czyli chujowy :D (skoro jakiś Szelmon może se przeklinać, to dlaczego Serge nie może? podział na równych i równiejszych?). I szczerze mówiąc to głęboko w poważaniu mam, czy dostanę bana czy cokolwiek innego... i tak znajdziemy dla siebie miejsce gdziekolwiek indziej, prawda, Gwiazdko? Na jakimś innym forum... Jednocześnie robiąc odpowiednią 'reklamę' TRPG :D

Z drugiej strony, Ciebie nie zbanuje, Ouzi, bo ma do Ciebie słabość, ale 'koka' (nie mylić z cockiem, choć pewnie dla baza jestem jednym i drugim hłehłe) Serge'a z chęcią się pozbędzie :D.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Serge pisze:Pamiętam, jak swego czasu Megara, dyplomowana magister dziennikarstwa z UJ w Krk naśmiewała się z groteskowego stylu jaki jest reprezentowany na łamach zinu TRPG a przez wszystkich (lub większość) uważany za wspaniały.
Nie znam tej krytyki, ale to że do mnie nie dotarła świadczy tylko o tym jaka była jej siła przebicia. Zresztą naśmiewanie się najdobitniej świadczy o profesjonaliźmie autorki, jako "dyplomowanego magistra dziennikarstwa". Oczywiscie nic temu niebożęciu nie wyrzucam - prawdopodobnie krytyka (jeśli była w ogóle) była krytyką, a nie naśmiewaniem się, tylko Ty ją tak nazwałeś. Swoją drogą chciałbym zobaczyć "niedyplomowanego magistra" - bo to chyba jakaś nowość...

Z całej tej próby wylania jakiejś frustracji wyłowiłem, że zinowi brakuje profesjonalizmu. W porządku. Co proponujesz, aby to poprawić?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Serge »

Oj, BAZ, mogłeś się bardziej postarać i wymyślić coś bardziej porywającego, bo to co napisałeś jest po prostu słabe (Ouzi, mówiłem że Michaś Cię nie dotknie w swojej wypowiedzi? Ha! Ma słabość do Ciebie :D). Poza tym co Ty możesz mówić o profesjonalizmie Megary, BAZZ? Odbywałeś staż w angielskim The Times'ie? Spróbuj choćby sklecić dobrze złożone zdanie w engliszu, tak, by nadawało się do druku – życze powodzenia ;).

A co do zinu, to aby był profesjonalny, potrzebni są profesjonaliści – począwszy od rednacza (czyt. redaktora naczelnego). I to nie frustracja, jak uważasz, bo ja naprawdę dobrze się bawię pisząc to, co czytasz – kiedyś zin był ciekawy i fajnie się go czytało... gdy były 'concept-działy'... czyli DnD, czyli Młotek, czy nawet - paradoksalnie - Kryształy Czasu, bo nadal mają swoich fanów... ale niestety, redaktorzy poszczególnych działów się na Ciebie wypięli (nawet Tawerniany Cygan BLACKs Cię zostawił :P) i teraz jedziesz na recenzjach książek i innych badziewiach – myślisz, że gdybyś wydawał zin w formie fizycznej (czyli na papierze, w jakimś tam nakładzie, jakbyś nie wiedział o co mi chodzi) długo byś 'pożył' na rynku? Bo jak dla mnie nie bardzo.

A co zrobić, by zin odzyskał dawny blask, to już Twoja działka, w końcu Ty jesteś redaktorem naczelnym i Ty nakręcasz to wszystko, by działało jak trzeba... Chyba że nastawiasz się stricte na beletrystykę, to nie mam pytań :P. Faktem jest, że zin ostatnio jakoś nie jest tym, do czego nas przyzwyczaił, więc jakie nasuwają się wnioski? Pozostawiam to Tobie i reszcie zainteresowanych do 'kontemplacji' ;) - moje zdanie już znasz :).

Aha, i jeszcze jedno - jeśli chcesz, to zbanuj mnie, lub zrób cokolwiek innego, whateva... Nie jestem dzieciakiem, jak większość userów tego forum i nie patrzę ile postów nabiłem i czy mam już 'cocka', bosmana, czy kapitana :D
Ostatnio zmieniony środa, 10 grudnia 2008, 22:08 przez Serge, łącznie zmieniany 1 raz.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: borg »

Serge pisze: Odbywałeś staż w angielskim The Times'ie? Spróbuj choćby sklecić dobrze złożone zdanie w engliszu, tak, by nadawało się do druku – życze powodzenia ;).
Mi się zdawało, że Tawerna RPG jest generalnie w polskim języku pisana. Jakiś głupi widać byłem ;)
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Serge »

borg pisze:
Serge pisze: Odbywałeś staż w angielskim The Times'ie? Spróbuj choćby sklecić dobrze złożone zdanie w engliszu, tak, by nadawało się do druku – życze powodzenia ;).
Mi się zdawało, że Tawerna RPG jest generalnie w polskim języku pisana. Jakiś głupi widać byłem ;)
No proszę, pierwszy żołnierz Bazyla się odezwał - (cy)borg <rotfl>. Gimme more :D
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ouzaru

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Ouzaru »

borg pisze:Jakiś głupi widać byłem ;)


Przez grzeczność nie przeczę :)
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Serge »

Ouzaru pisze:
borg pisze:Jakiś głupi widać byłem ;)


Przez grzeczność nie przeczę :)
Dobrze gada! Polać jej! :D

I zmień tego cipowatego avatara SuperTechTawerniaku <rotfl> :D
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: borg »

Serge pisze: I zmień tego cipowatego avatara SuperTechTawerniaku <rotfl>
Swojego avatara widziałeś? Przyganiał kociął garnkowi.
ODPOWIEDZ