Pomoc w tworzeniu poradnika T'ai Fu

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
ODPOWIEDZ
taigeeer
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 08:50
Numer GG: 0

Pomoc w tworzeniu poradnika T'ai Fu

Post autor: taigeeer »

Witam.

Od dosyć długiego czasu jestem biernym użytkownikiem tego forum i strony TawernaRPG. Czytałem regularnie numery wydawane w CDAction, a pottem ściągałem nr z internetu. Ostatnio jednak stałem się użytkownikiem aktywnym innego forum. (Nie podaję nazwy, gdyż może to zostać uznane jako reklama). Dla tego forum napisałem poradnik do ww gry na PlayStation. Czyli T'ai Fu: Wrath of the Tiger. Jest to gra akcji z elementami platformowymi i mnóstwem bijatyk. Polecam ją każdemu. Ale nie po to napisałem przecież tego posta. Otóż napisałem poradnik do tejże gry, który możecie ściągnać tutaj:
http://hostuje.net/file.php?id=2ad67e3e ... 157619d11f

Jest to w całości mój twór i za wszelkie niedoróbki przepraszam i odpowiadam za nie tylko ja (za wciśnięcie w co drugim zdaniu słowa "kryształki" również). :D

Przejdę może do sedna- otóż chciałbym stworzyć poradnik na wzór tego:

http://www.balamb.pl/ff8/poradnik-strategiczny/zell.png
http://www.balamb.pl/ff8/poradnik-strategiczny/23.png
http://www.balamb.pl/ff8/poradnik-strat ... helmel.png

Solucja byłaby okraszona mnóstwem anegdot i innych ciekawostek. Nie byłby to tekst "łopatologiczny" w stylu tych z Gry-OnLine (jakkolwiek przydatnych jednak nudnych :) ). Dlatego piszę tego posta. Potrzebowałbym pomocników. Głownie grafika, kogoś do korekty oraz twórców opowiadań. Dlatego też piszę na tym forum. Jest to w końcu strona o fantastyce. A gra ta jest właśnie świetnym przejawem fantastyki. Konkretniej mitów i baśni chińskich. Gra jest dosyć krótka (ok. 8h), a więc nie będzie to "dzieło" na miarę podanego wyżej poradnika do FFVIII jednak i tak chciałbym to zrobić. Mam nadzieję, że znajdę osoby chętne do pisania opowiadań, bądź chociaż krótkich utworów opartych na świecie T'ai Fu. Bardzo chciałbym zamieścić w niej jak najwięcej materiałów dodatkowych czyli właśnie tekstów tworzonych przez Was forumowicze, gdyż moim skromnym zdaniem tylko "pisarze", tworzący na łamach Tawerny są w stanie napisać coś godnego tej gry.

Wymagam:
- znajomości angielskiego na poziomie dobrym (żeby wiedzieć o co chodzi w fabule)
- talentu w kwestii grafiki (poradnik musi jakoś wyglądać, a sam nie mam zdolności w tym zakresie)
- umiejętności w wychwytywaniu błędów (do korekty gdyż pierwszy poradnik jest na mocno średnim poziomie językowym)
- CHĘCI.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc.

Jeśli jest ktoś chętny proszę o kontak na taigeeer@wp.pl lub odpowiedź w tym temacie.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Pomoc w tworzeniu poradnika T'ai Fu

Post autor: Pita »

Moje sugestie: - napisz o kompozytorze muzyki, całkiem słynny gość;
- opisz pokrótce historię developera, inne gry kompanii;
- porównanie wersji PAL i NTSC (lekko inne okładki, PAL wolniejszy etc)
- http://en.wikipedia.org/wiki/T%27ai_Fu: ... _the_Tiger choć pewnie znasz

Ogółem szacunek za inicjatywę, szczególnie że to zapomniana gra, która raczej w kult nie obrosła. Więc tym bardziej - trzymam kciuki!
Har Har Har
taigeeer
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 08:50
Numer GG: 0

Re: Pomoc w tworzeniu poradnika T'ai Fu

Post autor: taigeeer »

Wiki oczywiście znam. :D Kompozytor to oczywiście Michael Giacchino. :P Za sugestię dziękuję, postaram się je dodać do solucji jako tekst zupełnie z nią nie związany ale jednak zawarty w "dziele". Gra wg mnie jest bardzo dobra, i miodna, ale jednak jak zauważyłeś kultową się nie stała. A szkoda. Dlatego chcę stworzyć właśnie poradnik, żeby po tylu latach gra wróciła na piedestał. Mam nadzieję, że mi się uda. :D

Znalazłem grafika i osobę do wstępnej korekty, jednak nadal nie mam osób, które zechcą pisać na temat T'aia opowiadania. Zwracam się do was forumowicze... Może ktoś będzie w stanie coś napisać? Świat gry jest naprawdę ciekawy i warto się nim zainteresować.

ZGŁASZAJCIE SIĘ :D

PS co do sugestii to proszę o jak największą ich ilość. Będą w miarę możliwości egzekwowane.
PS 2 skupiam się na wersji NTSC-U gdyż w PALu zaobserwowałem w kilku momentach spadek frame rate'u, a w przyszłości mam w planach spolszczenie tej gry poprzez dodanie napisów do scenek liczonych w czasie rzeczywistym co jest cholernie trudne więc nie chcę ryzykować z niedopracowaną wersją, a PALa za taką uważam. :D

Bez przesady z tą "cenzurą" wyrazu cholernie. Cholera to choroba, więc nie ma sensu tego cenzurować.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Pomoc w tworzeniu poradnika T'ai Fu

Post autor: Pita »

Dlatego w takim mega-poradniku tym bardziej powinieneś wspomnieć o różnicach między wersjami, napisać w którą warto zagrać, dlaczego PAL jest gorsza. Koniecznie też pogrzej w mitologii i folklorze Chin, co da Ci tony materiałów "o świecie gry".

Dla mnie genialnym przykładem fanowskiego mega-poradnika jest: http://handbook.fangamer.com/ wypchany po brzegi dodatkową zawartością.
Har Har Har
taigeeer
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 08:50
Numer GG: 0

Re: Pomoc w tworzeniu poradnika T'ai Fu

Post autor: taigeeer »

Dobrze dziękuję za sugestie. :D Co do książęk o mitologii chińskiej staram się szukać czegoś ale empik miał pustki w tym dziale... :D Więc został mi internet. Co do porównania oczywiście zrobię. :] A poradnika do którego podałeś linka nie znałem. Ale nadrabiam zaległości i już czytam.

PS jest postęp. Mam osobę, która będzie tworzyć grafiki z T'ai Fu. :D
PS2 Dalej czekam na tawernianych pisarzy... :D Może jednak ktoś pomoże?
PS3 czekam na kolejne sugestie. :D

EDIT:
STAN na dzień 11 marca 2011

Wprowadzenie 100%
Klany 100%
T'ai Fu 100%
Podstawowe ciosy 100%
Style zwierząt 100%
Moc Chi 0%
Wzmacniacze 100%
Pergaminy Chi 100%
Postacie 10%
Wrogowie 3%
Wskazówki 1%
Poziom 100% (do korekty)

Grafiki- logotyp i strona tytułowa

EDIT:
Stan na 21 września 2011
Przetłumaczone:

Wprowadzenie 100%
Klany 100%
T'ai Fu 100%
Podstawowe ciosy 100%
Style zwierząt 100%
Moc Chi 100%
Wzmacniacze 100%
Pergaminy Chi 100%
Postacie 100%
Wrogowie 100%
Wskazówki 100%
Poziom 100% (trwa korekta)

Zmieniliśmy koncepcje poradnika, będzie on wydawany częściami razem z E-Magiem Świata PSX.
ODPOWIEDZ