Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
ODPOWIEDZ
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: Mr.Ofca »

Witam.


Wstep.
Kiedys przyszedl mi do glowy pomysl stworzenia strony do gry rpg. Jednak brak czasu spowodowal zatrzymanie sie jego na poziomie przemyslen. Jednak wiosna juz tuz tuz, matura sie zbliza i wakacje tez. Po maturze zacznie sie wolny czas i nuda. Dobra okazja na zrealizowanie projektu. Do czego sluzyla by konkretnie ta strona? W tawernie rpg, w grach rpg przez przegladarke i roznych forach rpg rozgrywaja sie sesje rpg. Ja chcialbym stworzyc strone wyspecjalizowana pod ten cel. Gracze grali by tam w sesje rpg. Pewnie spytacie po co takie cos, skoro i tutaj mozna. Tutaj jest forum i jest to dodatek. Nie jest tutaj nic specjalnie przygotowane pod takie sesje. Na stronie widze to mniej wiecej tak:
Sa uzytkownicy jak tutaj. Jednak kazdy uzytkownik oprocz informacji o zainteresowaniach (tak jak to jest tutaj), ma rowniez rubryki z zaawansowaniem w gry tego typu, opinie od innych graczy (wystawiane po sesji), lubiane systemy gry itd. Przypuscmy ze chetny mistrz gry bedzie chcial zalozyc gre. Klika odpowiedni przycisk, wypelnia formulaz z danymi o systemie gry, swiecie przedstawionym, ilosci graczy ktorzy mieli by grac itd. Do takiej gry dolaczali by ludzie, pisali swoje historie (jak to zwykle na poczatku rozgrywki) i sesja by sie zaczela. Karty postaci bylyby dostepne z boku gry, tak samo ekwipunek. Dodatkowo do gry mozna by uzyc wirtualnych kosci, dlatego nie wszystko toczylo by sie tez po czesci MG (co troche urozmaica gre z tego punktu widzenia). Jezeli sesja wyszla by dobrze, moglaby byc zapisywana dla potomnsoci w archiwum. Nowi gracze mogliby poczytac sobie jak wyglada taka sesja przed gra. Dodatkowo oczywiscie forum. W przyszlosci strona bylaby rozwijana. Mozna by dodac bestiariusz oraz zbior o broni. Cos w rodzaju encyklopedii z ktorej mogli by korzystac gracze. Te czesc mogliby edytowac uzytkownicy.

Troche o potrzebach.
Ja sam nie jestem wybitnym programista. Jednak mysle ze taki projekt mnie nie przerasta (pod wzgledem kodu). Do druzyny potrzebny by byl jeszcze grafik i jeszcze jeden koder. Grafik wiadomo. Ja na tym sie wogule nie znam. Oprawa graficzna to jego dzialka (Same obrazki. Kod oczywiscie tworzylibysmy my, czyli koderzy). Nie musi byc profesjonalista, ale oddany swojej pracy. Podobnie koder. Tutaj jest juz lepiej bo i ja bede koderem. Wymagana jest znajomosc html i php. Nie musi byc perfekt, ale podstawy + umiejetnosc korzystania z php.net musza byc. Javascript nie jest wymagany. Mam zamiar zrobic kilka elementow w tym jezyku, jednak nie az tyle zeby bylo zabawy dla 2 osob. Ale znajomosc zawsze sie przyda. To team bez ktorego projekt na pewno nie ruszy. Osob moze byc wiecej, ale wole pozostac przy max 5-6 osobach (z czego max 3 koderow). Kazda osoba musi byc oddana pracy! Napisanie linijki czy zrobienie obrazka raz na miesiac nie wchodzi w gre. I oczywiscie kazda osoba pozniej musialaby objac stanowisko moderatora.
Serwer. Poczatkowo planuje wykupic jakis serwer http za 100 zl/rok. Po roku mysle ze uda nam sie zebrac wiecej funduszy, chociazby przez reklame czy datki. Lepszy serwer chyba nam na opczatku nie bedzie potrzebny.

Garstka planow.
Zasada numer 1, brzmi nie mieszamy kodu otwartych portali. Czyli php-fusionm php-bb odpada. Dlatego na poczatku przygotowalbym bardzo proste forum, ktore pozniej mozna by rozbudowac (juz po powstaniu strony). W maju konczy sie matura, dlatego dopiero wtedy chce zaczac projekt. Powiedzmy w czercu prace zaczelyby sie na calego i musielbysmy dac sobie czas z 2 miesiace. Miesiac testow i pod koniec wakacji strona mialaby ruszyc. Pozniej dodawalisbymy rozne bajery i ciekawe pomysly.

Na zakonczenie prosze wszystkich co sadza o takim pomysle. Pytan zadawac mozna bez liku. Osoby ktorym pomysl sie podoba i mogliby wspoltworzyc projekt prosze o kontakt. Dystkusja otwarta.

PS. Dysleksja nie bede sie tlumaczyl. Poprostu jestem slaby z polskiego. Przepraszam za bledy.
dópa
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: Obelix »

Cóż brzmi ambitnie, nie mam pojęcia czy wam wyjdzie ale jeśli nie stracisz razem ze swoimi ludźmi chęci do pracy na poziomie projektu to pozostaje życzyć powodzenia.

Osobiście mógłbym się w coś takiego zaangażować (jeśli by nie padło) ale totalnie nie znam PHP (HTML owszem znam) więc odpadam

PS. Nie będę tłumaczył jak można poprawiać błędy i po raz 666 że można tłumaczyć się dysleksją ale nie z komputera.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: krucaFuks »

Z tego co wiem, to niektóre osoby z Tawerny pracują nad czymś podobnym, ale mają ciut lepsze wyobrażenie jak coś takiego mogłoby wyglądać i działać...

To co napisałeś wygląda jakby przyśnił ci się fajny pomysł... i już. Nie wygląda to na zbyt przemyślaną propozycję, raczej hurra-optymizm.

Moja rady:
- kup sobie blok, ołówek, dobrą gumkę i co najmniej 80-kartkowy notatnik;
- wypisz sobie jakie funkcje powinny się na twoim serwisie znaleźć;
- wypisz sobie dokładnie co w takim portalu ma się znajdować, każdy ekran/element (strona główna rozpisana na wszystkie elementy, ekrany logowania, użytkownika, spisy sesji, edytor postów, regulamin, ekrany ekwipunku i kilkadziesiąt innych elementów, które w takim serwisie musza się znaleźć);
- zastanów się jak będziesz przechowywał dane, jaka będzie ich struktura, wzajemne zależności między nimi; przemyśl transporty między danymi o różnym formacie (np. konwersja danych zapisanych w bazie danych na html, który można zamieścić na stronie).

I dopiero wtedy, zacznij myśleć z jakich rozwiązań powinieneś korzystać i czy na pewno masz odpowiednie kwalifikacje do takiego projektu :D
Obrazek Obrazek
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: Mr.Ofca »

To co opisaslem jest dosc ogolnie napisane co to jest i kogo szukam. Projekt jak to ma dokladnie wygladac mam, ale tylko podstawe gry. Wszelkie dodatki ktore wymienilem jak encyklopedia uzbrojenia sa tylko teoriami. Nie oznacza to jednak ze nie potrafie ich wykonac. Ogolnie jak juz zacznziesz programowac, to myslisz tylko o tym, co mozna zrobic. Jakies wyimaginowane pomysly nawet mi nie przychodza do glowy ;).

A co do dysleksji i komputera. Nie uzywam FF ani nie pisze w wordzie. Moze powinienem zaczac, ale czy kiedykolwiek naucze sie pisac bez bledow kiedy to maszyna bedzie mnie poprawiac?
dópa
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: krucaFuks »

To zacznij korzystać, bo pisanie czegoś takiego to tak jakbyś przy rozmowie bełkotał i pluł na swojego rozmówcę - oznaka braku szacunku.

To chyba ty jako autor musisz zatroszczyć się o czytelność swojej wypowiedzi, a nie skazywać każdego czytelnika na wysiłek odcyfrowywania twoich językowych kiksów.

Co do merytorycznej wartości tego co przedstawiłeś: zbierz może to jakoś w punktach, co tam ma być, bo - powtarzam - chwilowo jest to jakaś zupa pomysłów i nie sprawia wrażenia niczego przemyślanego.
Obrazek Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: Phoven »

Uwielbiam nowatorskie pomysły.

http://lastinn.info/
http://www.starquest.pl/forum/
http://www.sidh.pl/forum/index.php

Te serwisy skupiają się niemal wyłącznie na PBFach, dzięki czemu są m.in. bardziej rozbudowane pod względem technicznych gadżetów usprawniających (przynajmniej w zamierzeniu) rozgrywkę. Lider to oczywiście lastinn, jednakże np. Tawerniane i Polterowe PBFy pod względem grajacych userów i postów napisanych na sesjach dorównują lastinn.

Mi osobiście te wszystkie nowinki wydają się zbyteczne, lecz dla niektórych mogą okazać się pomocne. Tylko, że.. czy nie lepiej zabrać się za udoskonalanie istniejących serwisów miast tworzyć kolejne kanapowe serwisy PBFów które i tak nie przebiją lastinn? ;P A swoje umiejętności najlepiej wykorzystać oczywiście tu, na fTRPG. :]
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: Mr.Ofca »

Lastin i reszta nadal jest tylko forum i nie jest technicznie przystosowana do gry. Ma jedynie odpowiednio posortowane i wyspecjalizowane dzialy. Jestem pewien ze system bylby znacznie lepszy. Ale majac takich fanatykow jak Phoven, raczej nie mam szans na wybicie. To co bylo jest lepsze, eh...

PS do modow. Moze warto by poinformowac autora ze jego watek zostal przeniesiony?
[Wartoby się zainteresować gdzie jest właściwe miejsce do zakładania takich tematów - dop. BZL]
dópa
Solinarius
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 13:19
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Amatorski projekt strony internetowej do rpg

Post autor: Solinarius »

Aż mi w SERPach wyskakujecie z tym tematem :P
Dzięki za miłe słowa odnośnie lastinn.info ;)
Chciałem przy okazji sprostować małe niedomówienie ze strony Kolegi Ofcy.
Lastinn od dawna technicznie jest przystosowane do prowadzenia sesji online. Już w roku 2005 uświadomiliśmy sobie braki w tej kwestii i do dziś staram się je uzupełniać
Prowadząc forum głównie nastawione na rozgrywki rpg człowiek szybko sobie uzmysławia, ze sam układ/podział forum nie wystarcza aby być konkurencyjnym. Nasze rozwiązania to możliwość uploadu innego avatara do każdej sesji, panel mg/graczy z kartami postaci (niefortunnie brakuje kart, ale to kwestia czasu), upload map z obiektami, notatki graczy i kilka innych rzeczy ( szczegóły tutaj.)
Następnym razem proszę się przygotować do wypowiedzi na temat jakichś serwisów ;)
Dzięki.
ODPOWIEDZ