Magowie - autorski system Dark SF

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
ODPOWIEDZ
Aquilion
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 23 września 2007, 16:48
Numer GG: 0

Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: Aquilion »

Zapraszam wszystkich do współpracy przy realizacji pomysłu na system Dark SF pt. "Magowie". Obywatele, pomóżcie! Czyn społeczny was wzywa!

http://magowie.pun.pl
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: BAZYL »

Bosh, jaka paskudna i nieczytelna strona... Tego się czytać nie da - możesz tutaj wrzucić jakiś opis systemu?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Btw. czy takie tematy nie powinny być w Pomocnej Dłoni?
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: ZauraK »

Nie wiem czy to wpływ krytyki na jakość strony czy coś innego, ale w tym momencie nawet nie mogę dostąpić zaszczytu naocznego stwierdzenia jej (nie)słuszności. Także popieram pomysł przynajmniej streszczenia o co chodzi w projekcie.

I racja, do pomocnej dłoni z tym ;)
edit:
ooooo... już działa...
Hmmm.... formuła strony ciekawa, ale wystarczy przewinąć ekran w dół i jeszcze przejść do forum a od konieczności utrzymania spójności tekstu (rozstrzelony tekst i brak ramek) można oczopląsu dostać Obrazek
W dodatku sądząc po niusie na głównej stronie, to już POPRAWIONA wersja.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 września 2007, 18:06 przez ZauraK, łącznie zmieniany 1 raz.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: fds »

Strona wcale nie jest taka nieczytelna. Layout klimatyczny, tylko czcionka za mała. Zmień z 10 na 12 i będzie git.

Sam pomysł systemu nawet ciekawy, ale opis mnie zniechęcił w 100%. Bezsensowne to to. Moja rada wywalić i zacząć od początku.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: ZauraK »

fds pisze:Strona wcale nie jest taka nieczytelna.
No to wpisz się na forum, normalnie hardcore -> tło strony białe, tło przycisków białe, tło okienek białe, ramki białe (o ile są).... wymieniać dalej ?
Z resztą wypowiedzi się zgodzę :)
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: fds »

Całą strona, włącznie z forum jest utrzymana w klimacie minimalistycznym, skromnie, schludno i na razie czytelnie. Jedyne co mam jej do zarzucenia to za mała czcionka i że trochę wolno działa. Swoją drogą rozśmieszył mnie sposób w jaki reklamy się umieszcza na forum, z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Ciekawe nie powiem.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: ZauraK »

Czuję że rozdrabniam niepotrzebnie wypowiedzi, ale...
Zarejestrowałem się na tej stronce.
Walnąłem krytykę i jednocześnie chęć współpracy (co by nie było w odpowiednim dziale forum, zgodnie z regulaminem itd.)
Dwie minuty później już nie było mojego konta. :?
Szkoda.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: BLACKs »

ZauraK pisze:Czuję że rozdrabniam niepotrzebnie wypowiedzi, ale...
Zarejestrowałem się na tej stronce.
Walnąłem krytykę i jednocześnie chęć współpracy (co by nie było w odpowiednim dziale forum, zgodnie z regulaminem itd.)
Dwie minuty później już nie było mojego konta. :?
Szkoda.
Chyba trafiłeś na TRUPERa (TRU Polskiego ERpegowca) ; ).
To twardy swiat SF
Dark SF
Nie wiem, czy to ma być tylko chwyt reklamowy, ale nie widzę tu żadnego związku z Hard SF (o to autorowi chodziło, czy o bohaterów z wielkimi jajami w stylu Eastwood'a?), a sam świat dla mnie nie jest "mroczny", jakkolwiek zamierzamy to zinterpretować. Idea też nie zachęca. Dwie ubber organizacje walczące między sobą, armie zmutowanych potworów... Wszystko to gdzieś widziałem. Ale szczerze - powodzenia w tworzeniu systemu. Może powstanie z tego coś ciekawego ; ).
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: Pita »

o kurfa, tragiczny opis świata, nie no przed systemem lata świetlne....
Har Har Har
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: LOD »

Poza tym że jak taka mała czcionka to się czytać nie chce, ale też nawet sama nazwa systemu... Po pierwsze, to oryginalna... "Magowie"... Po drugie zupełnie się to nie kojarzy z SF, tylko z czystym fantasy, kolejnym, kolorowym, magicznym (które do perfekcji doprowadzono przy WFRP (wcale nie takie absurdalne, że WFRP jest kolorowy i magiczny, albowiem magia moim zdaniem nie jest tutaj aż taka ZŁA i w ogóle, a świat czasami z mrocznych sytuacji, aż się prosi dla rozluźnienia opisać piękno łona natury na przykład... ;)) lub D&D). Lepiej wstawić jako tytuł systemu nazwę świata, w którym się to dzieje lub (jak w przypadku Cybrepunka) od razu napisać w jakim okresie się to dzieje... ale jakoś sensownie... nie, nie może to być nazwa "Science Fiction". :D

No chyba, że to nie jest SF, tylko inny świat, patrz typowe fantasy, ale to wtedy nie nazywajcie tego SF, tylko po imieniu.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Magowie - autorski system Dark SF

Post autor: BLACKs »

(jak w przypadku Cybrepunka)
Wtrącę się z powodu mojej pedantyczności - Cyberpunk to nazwa gatunku literackiego, ale połączona z datą 2020 idealnie wpasowała się w system. Tak samo jak nazwa Necropunk (szkoda, że system nie wyszedł) albo Dungeons and Dragons (to już jest przydługie). Ogólnie nazwa powinna nie przekraczać czterech sylab i kojarzyć się z systemem (uwielbiam nazwy własne). Tak, jestem hipokrytą, ponieważ nazwałem swój system Dead Echoes, a tu prawie o czym innym. Po prostu Dead Echoes świetnie oddaje to, co chcemy pokazać, a Magowie. Tak średnio pasują do sacrokiczu pomieszanego z chrześcijaństwem i SF. Lepiej już zdobyć się na jakąś nazwę własną - i nie tylko w przypadku tytułu, ale także nazw organizacji. Dla naukowców śmiesznym byłoby samych siebie określać Alchemikami. Lepsi już byliby Biomanci. O nazwie "magów" albo Tajemniczych Obcych (HAHAHAHAHAHAHAHA(...)!) nie będę nawet próbował się rozpisywać, ponieważ autor tak czy siak nie zagląda na te forum lub zrobi ze mnie ofiarę Magonazizmu, tak jak z ZauraKa. Napisałbym jeszcze o własnych światach wyobraźni w głowie autorów, ale nie chcę robić flejmogennej wypowiedzi.

A profesje też macie wyrąbane, nie powiem. Ciekawe co w SF robi dziesiętnik. Nawet na kowala chyba natrafiłem :O, ale nie chcę sprawdzać drugi raz, mogłoby się to skończyć utratą mojej poczytalności i punktów przeznaczenia, chyba że wykonałbym save test'a na 8+ na zwykłej kości k6, nie używając przy tym moich punktów szczęścia.

Najlepsze są jednak puste tematy na forum. Wchodzisz w taki temat geografia, a tam bęc: autor pisze, że będzie wkrótce. Lolololol.
ODPOWIEDZ