Muzyka duszy... sesji

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Ostatnio moi gracze sępili mi abym puścił na sesji takie oto utwory:
Emigrate - New York City
Emigrate - Emigrate (to nazwa utworu a nie błąd)
Anberlin - Godspeed
Airbourne - Runnin' Wild
Seether - Truth
Dziwna składanka, ale jak tylko zabrzmiały dźwięki owych piosenek od razu sesja zaczęła się toczyć lepiej i szybciej, bez żadnych wybryków ze strony graczy.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Matt_92 »

Może znacie jakieś utwory, które pasowałyby na sesję fantasy, a można by zagrać je na gitarze?
W internecie znalazłem tylko utwory z filmu Wiedźmin.
A d'yaebl aep arse!
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Tori »

I nie ma co wybrzydzać, bo to robota Mistrza Ciechowskiego (['])...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: CoB »

Matt_92 pisze:Może znacie jakieś utwory, które pasowałyby na sesję fantasy, a można by zagrać je na gitarze?
W internecie znalazłem tylko utwory z filmu Wiedźmin.
Gracz nawijał mi, że fajnie by było posłuchać trochę Kaczmarskiego "na żywo" podczas sesji, a z tego co się orientuję, jest to związane z brzmieniem gitary klasycznej albo akustycznej :P
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: TomEdo »

Skąd wziąć odgłosy natury albo miasta? Szukam szukam... nie umiem znaleźć.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: CoB »

Co do natury:
Rozpocznij poszukiwania stąd ;)

Osobiście polecam tę płytę, która świetnie nadaje się na sesyjne tło

Lub tę, która jest jednak trochę mroczna ;)

Co do miasta - poleciłbym muzykę punk-rockową lub pop z lat 80, ale musisz bardziej uściślić, jakież ma to być miasto ;P (Jeśli chodzi o same odłgosy miasta, to ciężko mi powiedzieć - Ten link może być przydatny, szukaj pod tagami industrialu - niestety ja słabo orientuję się w takiej muzyce...

Naciągnąłbym pod to tę płytę Raison D'etre, ale jak dla mnie jest to za "ciężka" muzyka i dźwięki ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Sir_herrbatka »

Może znacie jakieś utwory, które pasowałyby na sesję fantasy, a można by zagrać je na gitarze?
W internecie znalazłem tylko utwory z filmu Wiedźmin.
http://www.youtube.com/watch?v=8krARTrx ... re=related Chciałem znaleźć taby ale wszystkie są w formacie guitar pro ;)
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

temporary

Post autor: Ragnar »

Jeżeli chodzi o muzykę to jestem pod tym względem ABSOLUTNYM słuchowcem. Pamiętam muzykę z większości gier w które grałem. Z Gwiezdnych Wojen bardziej niż fabułę pamiętam motywy muzyczne, a granie w cokolwiek bez muzyki traktuję jak torturę. Dlatego ZAWSZE gdy zdarza się jakiś epicki pojedynek czy coś godnego podkreślenia puszczam odpowiednią muzykę.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Jak gracie?

Post autor: Blue Spirit »

Alien pisze:ja gram zawsze bez muzyki zwykle po zachodzie ewentualnie w dzień ale to rzadko. Żadnych świeczek i muzyki. Rekwizytów dość dużo. gramy na takim fajnym dużym biurku gdzie przy każdym boku mieszczą się 2 osoby. Siedzimy na przeciwko mg. Niby kidy świeczek i muzyki nie ma to sesja jest głupia itp. Uważam że kiedy nie ma świeczek to możemy spokojnie się skupić na sesji.
muzyka faktycznie nie zawsze pasuje, chyba że gra się w jakiś storytelling bez końca. Natomiast świeczki to super sprawa, ale tylko jak gra się w nocy, za dnia to nie ma najmniejszego sensu.
Jeszcze odnośnie muzyki: uwielbiam podczas sesji wolne, niemelodyjnie (to ostatnie koniecznie, bo jak jakiś gracz zacznie mruczeć "zaraz będzie mój ulubiony kawałek" to całkowicie zepsuje to sesję) i ogólnie wpasowujące się w klimat motywy... ale nie mam takich.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Inferntallus
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 20:47
Numer GG: 8630524

Re: Jak gracie?

Post autor: Inferntallus »

Uwielbiasz je, ale niestety ich nie masz xD... hmmm, brzmi znajomo :D

Ja tam jestem za muzyką na sesjach, zawsze puszczam, szczególnie podczas ważniejszych walk, a zdecydowanie musi być muzyka w karczmie :) Muzyka karczemna jest klimatyczna i zawsze miło oddziałuje na graczy.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Jak gracie?

Post autor: Alien »

nesq a może soundtrack z wiedźmina, będzie jakoś tak znajomo :)
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Blue Spirit »

ale soundtrack z wiedźmina to jest właśnie sprawa "zaraz będzie najlepszy kawałek" ale ogółem to STRASZNIE go polecam!
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Koren
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 16:53
Numer GG: 0

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Koren »

Widzę że dajecie dużo muzyki metalowej ale nie wszyscy gracze lubią jej słuchać. Po za tym do podróży bohaterów powinniśmy dać coś spokojnego polecam muzykę z filmu "Władca pierścieni" a także piosenki Lorena McKennitt (np.http://www.youtube.com/watch?v=CIghrxxh ... re=related)
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Blue Spirit »

Koren pisze:Widzę że dajecie dużo muzyki metalowej ale nie wszyscy gracze lubią jej słuchać. Po za tym do podróży bohaterów powinniśmy dać coś spokojnego polecam muzykę z filmu "Władca pierścieni" a także piosenki Lorena McKennitt (np.http://www.youtube.com/watch?v=CIghrxxh ... re=related)
hmmm, metalowej...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Thurs »

Ludzie a ambient? Oczywiście na walke sie nie nadaje ale tak w tle podczas przygody w sam raz. Np takie zespoły jak Psicodreamics czy Tangerine dream czy inne, jest ich od groma, w winampie wystarczy poszukać radia i zdobyć mp3 lub płytkę jak kto woli utworów które wpadają w ucho. :P
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Solarius Scorch »

Thurs pisze:Ludzie a ambient? Oczywiście na walke sie nie nadaje ale tak w tle podczas przygody w sam raz. Np takie zespoły jak Psicodreamics czy Tangerine dream czy inne, jest ich od groma, w winampie wystarczy poszukać radia i zdobyć mp3 lub płytkę jak kto woli utworów które wpadają w ucho. :P
Tangerine Dream jako ambient to moim zdaniem pewne nadużycie, ale zasadniczo się zgadzam. Polecam choćby Za Frumi.
Aztek2000
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 27 grudnia 2009, 01:21

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Aztek2000 »

Ja osobiście proponuję Nightwish. Niektórzy nie lubią Symphonic Metal'u ale jest on w sam raz jeśli chce się podnieść klimat przygody. Np. Do walki z potężnym demonem za którym BG uganiali się bite 2 sesje, dobry będzie kawałek: Nightwish- Planet hell. Ogólnie, można wyczuć która piosenka do jakiej sytuacji pasuje gdy przesłucha się wszystkich...
ODPOWIEDZ