Muzyka duszy... sesji

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Force »

Hah epicka muzyka, najlepsze jest rapsody - Rain of the thousand flames
http://uk.youtube.com/watch?v=Wi4Xi8kDcHw
Uwaga podczas odtwarzania wideoklipu trzeba wyłączyć monitor.

Szybkie kawałki BG są dobre, a jeżeli masz możliwość ich cyfrowego przyśpieszenia to idealnie nadają się pod ostateczną scenę walki z panem zła : P Also, podczas niedawnego eksperymentu moich znajomych świetnie sprawdziło się Children Of Bodom puszczone na maksa.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Deep »

A zagladając do wiejskich klimatów możnaby poeksperymentować z Hayseed Dixie - zespół country grajacy covery hard rockowych/heavy metalowych kapel.
.
Koren
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 16:53
Numer GG: 0

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Koren »

Do walki tak ale chce także do podroży coś takiego jak było we Władcy pierścieni.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Matt_92 »

Kup se za dwie dychy Morrowinda albo Icewind Dale i rozpakuj foldery z muzyką. Tam będziesz miał całkiem dużo dobrych kawałków.
A d'yaebl aep arse!
ernestresch
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 10:07
Numer GG: 12840828
Kontakt:

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: ernestresch »

Słuchamy i to jak, wyłączyć mi nie dają, generalnie lecą soundtracki z gier: Europa Universalis III, Morrowind.
Sporo z filmów czasem metal albo gothic.

No i przed sesją (Dzikie Pola) To Kaczmarski of course. Bezapelacyjnie najlepszy:)
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Gdy swego czasu grałam w D&D, praktycznie na każdej sesji słuchaliśmy Hammerfalla, BG, Rhapsody Of Fire. Jeśli dobrało się odpowiednie piosenki, to faktycznie pasowało, zwłaszcza to Rhapsody. Przy Monastyrze sprawa jest o wiele prostsza - stos płyt z muzyką klasyczną. Gdy wie się, co gdzie jest, można naprawdę dobry soundtrack stworzyć, tym bardziej, że na razie nie było scenariusza z jakąś większą walką, gdzie potrzebny byłby inny tym muzyki. Wtedy można ratować się muzyką z Gladiatora (baaaardzo dobra) czy LOTR ;)
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Adamir »

Soundtrack z Wiedźmina, czasem soundtrack z Neverwinter Nights. Bardzo klimatyczne.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: CoB »

Ciężko mi zrozumieć, jak można na sesji słuchać muzyki z wokalem? A już zupełnie nie wyobrażam sobie gry przy growlu. Czy taka muzyka nie rozprasza uwagi grających?

Zastanawia mnie też fakt, że niewiele osób wykorzystuje na sesjach muzykę z kręgów dark ambient, folk, w systemach s-f może industrial? To doskonała muzyka na tło do sesji, grając cicho buduje odpowiedni nastrój i nie narzuca się zbytnio nadwyrężonym umysłom graczy. (Chociaż soundtracki z gier i filmów też są ok ;) )

Polecam dark ambientową grupę Nox Arcana, tworzącą muzykę specjalnie jako tło dla erpegowców. Istnieje kilka albumów, z których przesłuchałem dogłębnie 4 i o nich mogę coś rzec, chociaż nazwy mówią same za siebie.

Obrazek Necronomicon - czyli muzyka stylizowana pod prozę H.P. Lovecrafta. Nastrój grozy, lekko podniosły. Przed kilkoma utworkami są krótkie ścieżki, na których cytowane są fragmenty opowiadań (zwykle czegoś/kogoś te cytaty dotyczą i odnoszą się do normalnego utworu). Jak dla mnie płyta i do słuchania i do grania, oczywiście po wycięciu utworków z mówionymi wstawkami ;)

Obrazek Transylvania - skrzypeczki, wilczki i zgrzyty zawiasów trumien. Nazwa płyty znowu mówi sama za siebie - ścieżki dźwiękowe ułożone są według akcji z "Draculi" Stokera. Dobra na sesje, do słuchania niezbyt przypadła mi do gustu, ale dla odmiany, mej Lubej spodobała się bardzo ;)

Obrazek Blood of the Dragon - kiedy słucham utworów z tej płyty, oczami wyobraźni widzę akcję ze sztampowej sesji Dungeons and Dragons. Heroizm, pot, krew, doświadczenie, nowe poziomy rozwoju postaci i epickie walki! To wszystko można znaleźć pośród utworów. Aha, muszę dodać, że ta płyta (oraz oczywiście inne) Nox Arcany, bardzo oddziałuje na wyobraźnię i bardzo lubię przy niej wyobrażać siebie jako niezwyciężonego wojownika, hehe! Myślę, że to trafny wybór na wszystkie sesje heroic fantasy.

Obrazek Winter's Knight - to moja ulubiona płyta. Kiedy jej słucham, widzę zmrożone piękno, a zarazem grozę i potęgę zimy. I nie są to czcze słowa słowa rzucone na wiatr. Przy tej płycie odkryjecie, że serce zimy kryje w sobie krainę cudowności, pochodzącą z naszych najskrytszych marzeń sennych z dzieciństwa. I gdzieś tam, pośród kryształowego lasu czeka... śmierć. Cicha, bezszelestna, piękna.
Album jak najbardziej pod sesje silnie nacechowane magią, chociaż przyznać muszę, że niezwykle oddziałuje na wyobraźnię. Pod jego wpływem wpadłem na pomysł genialnej, (w moim mniemaniu ;P), kampanii. Polecam niezwykle gorąco, z uwagi na mroźny klimat.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Do NS przy jeździe po pustkowiu najlepszy na sesji jest Nickelback płyta All The Right Reasons, choć przy jakiejś ostrej akcji to zawsze leci Lordi płyta The Arockalypse. Przy przesiadywaniu w barach dobrze sie spisuje Three Days Grace. Do systemów fantasy nie używam muzyki po dość trudno mi dobrą znaleźć.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Deep »

Ha, przy pustkowiach to moja drużyna zawsze słucha Turn The Page Metallicy :P
.
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: TomEdo »

Grając w uniwersum Starwarsów najlepiej słuchać muzyki z tychże filmów a tak właściwie to tej przerobionej z gier (Jedi Outcast, Academy, KotOR) :D , utwór z kantyny rządzi.

A co do reszty, polecam muzykę z serii TES, Gothic ew. Icewind. Od jakiegoś czasu szukam muzyki z Heroes IV, ale coś mi nie idzie. Dobra jest ścieżka dźwiękowa z Jade Empire, Hero i Przyczajonego Tygrysa Ukrytego Smoka jeśli szukacie orientalnych klimatów.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Solarius Scorch »

TomEdo pisze:Dobra jest ścieżka dźwiękowa z Jade Empire, Hero i Przyczajonego Tygrysa Ukrytego Smoka jeśli szukacie orientalnych klimatów.
A także utwory Kitaro oraz... ścieżka dźwiękowa z Naruto. :)
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Ostatnio moi gracze przy sesjach neuroshimy jak uda się im naćpać Tornado to zawsze proszą o piosenkę zespołu Adema o tym samym tytule.Nie wiem jaki w tym związek ale jak chcą to niech mają.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Brzoza »

Potforny Krzysztoff pisze:Ostatnio moi gracze przy sesjach neuroshimy jak uda się im naćpać Tornado to zawsze proszą o piosenkę zespołu Adema o tym samym tytule.Nie wiem jaki w tym związek ale jak chcą to niech mają.
http://www.youtube.com/watch?v=G4bJgAUhRas
moze woleliby to?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: CoB »

Atrium Carceri - Seishinbyouin

Obrazek

Muzyka prezentowana przez AC jest trudna do opisania. Ciężko mi powiedzieć, że to po prostu Dark Ambient, ponieważ projekt osiągnął o wiele więcej niż 90% zespołów Ambientowych, tworząc płyty niezwykle wyraziste, momentami ohydne i okropne, budzące grozę na wzór samego mistrza gatunku H.P. Lovecrafta.

Nie, nie pomyliłem się - ta muzyka naprawdę przywodzi na myśl świetnie skonstruowane opowiadanie grozy. Przeraża i pozostaje gdzieś w podświadomości.

Seishinbyouin momentami ociera się o Industrial, słyszymy świetnie dobrane głosy - chyba Japończyków. Każdy element, nawet jeśli przez chwilę zdaje się być zrozumiały, przeradza się i zaczyna drążyć w fantazji, wywołując koszmarne mary.

Tę płytę polecam fanom Lovecrafta i grozy w ogóle. Na sesji można puścić kilka kawałków, ale jest to raczej muzyka inspirująca, zbyt głęboka, by znaleźć się w tle. Ale kto wie - może dobry mistrz gry odpowiednio będzie potrafił wykorzystać utwory, których tło stanowią głosy przerażonych ludzi i poprowadzi niezapomniany scenariusz... ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 marca 2009, 15:48 przez CoB, łącznie zmieniany 1 raz.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Potforny Krzysztoff »

WRR! Przepraszam bardzo za błąd miałem właśnie na myśli utwór Tornado zespołu Adema.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Uro Boros
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 22:34
Numer GG: 1325157
Lokalizacja: Waldenhof
Kontakt:

Re: Muzyka duszy... sesji

Post autor: Uro Boros »

U nas na każdej sesji muzyka wtle musi być. Może kwestia przyzwyczajenia, może lepszego klimatu...

Oto czego słuchamy:
- Muzyka z serialu wiedźmin (jest świetna mimo słabej całości produkcji)
- Soundtrack z gry The Witcher
- Soundtrack z Gothica 3
- Dead Can Dance
- Muzyka z Bravehearta
- Soundtrack z Obliviona
- Soundtrack z Sacreda
- Muzyka z filmu Kupiec Wenecki (po prostu świetna)
- Muzyka z Władcy Pierścieni
- Odgłosy natury
- Muzyka z Diablo II

Muzykę puszczamy różną, w zależności od typu przygody.
ODPOWIEDZ