Muzyka duszy... sesji

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Muzyka duszy... sesji

Post autor: Solarius Scorch »

Czołem! Chciałbym zaproponować kolejny temat "warsztatowy": muzyka do sesji. Temat nie jest oczywiście nowy, ale zawsze pozostaje aktualny. Zadem zadaję pytanie: czy stosujecie w sesjach muzykę, a jeśli tak to jaką do czego?
Z góry zaznaczam, ze nie chcę żeby padały tu teksty w stylu "na sesjach słuchamy XXX, bo lubimy tę kapelę". Chodzi mi o ścieżkę dźwiękową do konkretnych sytuacji, klimatów, scen.
Dla przykładu i otwarcia dyskusji przedstawiam dwa moje typy:
1) Therion - płyta "Secrets of the Runes". Zaśpiewy rodem z legend skandynawskich nadają się doskonale do historii epickich dziejących się w śniegach i lodach, a zwłaszcza scen okołobitewnych (chociaż niekoniecznie w samej bitwie). Ja zastosowałem tę płytę po raz pierwszy (zresztą za propozycją Gracza) podczas przygotowań do oblężenia zamku złego maga z dalekiej Północy, dzięki czemu zakochałem się w tej muzyce i chętnie jej używam.
2) Soundtrack do Alien Trilogy. Świetne, nienachalne dźwięki w klimatach eksploracji obcych miejsc, niekoniecznie pełnych ksenomorfów czy czegokolwiek podobnego, ale zawsze niepokojących... zwłaszcza, oczywiście, w SF, jednak niekoniecznie. Niby istnieje wiele podobnych płyt, ale ta wybija się mocno na plus... Świetna rzecz.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Wykorzystywalismy takie patenty. No wiec tak:

a) do sesji D&D czasami wykorzystywalismy muze z BG2. Typowe heroic fantasy :P Czasami zdarzalo nam sie puszczac sieczki do walki, ale to inna historia :P
b) do sesji l5k podrzucilem muzyke z gry Shogun: Total war+kilka kawalkow sciagnietych z neta ;) Jak zaczniemy znowu grac, to trzeba by wyprobowac sciezke dzwiekowo z Ksiezniczki Mononoke.
c) sesja Fallout i muzyka z Fallouta. Niby fajnie, ale nie polecam na sesje nocne. Sciezka dzwiekowa moze usypiac (przynajmniej u nas tak bylo)
d) sesja kumpla (prawie mroczny klimat) i muzyka z gry Hexen 2. Swietnie sie do tego nadaje :) Do prawdziwie mrocznego klimatu tez :P Inny motyw to plyta Summoning - Minas Morgul.
Po za tym jak nie dalo sie przekonac osoby, u ktorej gramy, sluchalismy jej playlisty :/ Mi to srednio odpowiadalo, tym bardziej ze glownie lecial Power Metal :P No i klmiatyczne to to nie bylo ^^
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Z theriona ja proponował bym jeszcze lemurie i deggal'a i zespół Summoning i płytka Dol Guldur
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
VIIIX
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 21 października 2005, 18:21

Post autor: VIIIX »

Na sesjach sprawdza się program II PR, gdzieś popółnocy wypełza kakafonia,
zaś z płyt polecam Starless And The Bible Black - King Crimson. Jest to muzyka dość... nużąca, wręcz niewdzięczna, lecz i niesamowicie niepokojąca i intrygująca, troche glupio brzmią me słowa, lecz cóż... jak mawiał F.Z. "mówić o muzyce, to jak tańczyć o architekturze."
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

A ja polecam soundtracki! Bardzo duzo i wiele dobrej muzyki jest w soundtrackach z Gwiezdnych Wojen (zarowno filmow jak i gier - muza wysminita - np. Duel of the Fates), muzyka Clanned - rowniez bardzo nastrojowa oraz klimatyczna, oraz soundtracki z takich gier jak Warcraft, czy Diablo (rowniez najda pewien klimacik), chociaz odpowiedni dobor muzy do sesji, zalezy oczywiscie od seystemu gry :D .
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Gość

Post autor: Gość »

Ja najczęściej używam soundtracka z Wiedźmina (film do d..y ale muza do walk zajefajna), Sountracku z Władcy Pierścieni- dobry do wszystkiego, a do exploracji nowych terenówczy podziemi muza z Diablo II
Generał Davis

Post autor: Generał Davis »

Ja polecam scieżki dżwiękowe z Władcy Pierścieni (ta muzyka pasuje do wszystkiego), Enya trochę smetna ale wspaniała do przygód w lesie.
Również polecam Clannde, a czasami jakis blusik (naprzykład do przygód w mieście)

Mam pytanie: gdzie mógłbym ściągnąc jakieś piosenki na sesje bo naszej dróżynie się repertuar kończy :(
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

http://www.mp3.wp.pl <- tam jest duzo dobrej I (bo?) legalnej muzy.

a ja ostatnio saserwowalem moim graczom duuuzo ilosc gothicu i darkwave, sesja horroru, ciemna noc, a w tle jakies dziwne dzwieki...

anton lavey gral kiedys na organach i ta plytka sie idealnie nadaje do dark fantasy (ale do NS tez pasowalo), tylko trzeba starannie wybierac tytuly, bo inaczej bedzie bajzel... a, niepuszczajcie muzy lavey-a jak gracze maja cos zrobic w kosciele... moi (jakims cudem) wiedzieli kim on byl i jak uslyszeli (i rozpoznali) "satan makes holiday" to zaczeli sie tylko glupio smiac, a klimat poszedl w las...
Trixtian
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 19:46
Lokalizacja: Otchłań
Kontakt:

Post autor: Trixtian »

Ja puszczam na sesjach mały mix trochę metalu z gotykiem, zależy także kto robi sesję i w jakim klimacie. :twisted:
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Na sesjach CP puszczam dużo rocka i bardzo głośno. Podczas WFRP w zależności od tego, w jakiej sytuacji znajdują sie BG. Jak idą lasem, to puszczę coś wolniejszego, przyjemniejszego (z muzyki Chopina coś miałem, ale nie pamiętam jak to się nazywa). Jak walczą, to coś bardziej energicznego, z grą na bębnach (bębny bardzo podniecają moich graczy).
Carrabin
Pomywacz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2005, 16:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Autoodtwarzanie

Post autor: Carrabin »

Zamiast puszczać na sesji muzykę można... kazać odtwarzać ją graczom :). Np. taka sytuacja: gracze na pustynnej planecie z niską grawitacją. W ich stronę zmierza wybrzuszenie na piasku, tak z 5m wysokości. Oczywiście podskoczą a wtedy ty, MG, rzucasz hasło:
- I w tle taka muzyczka (w naszym wypadku walc bodajże Mozarta)...
Wiem że to głupio brzmi i głupio wygląda, ale naprawdę działa!
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Gdybyś zaproponował coś takiego moim graczom, to by zaczęli rapować polski hip hop albo śpiewać Mandarynę. Ja się boję im proponować takich rozwiązań, więc wolę puszczać muzykę :lol:.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

U mnie nie ma muzyki... Nie potrzeba... Jedyne co potrzeba to by gracze się wczuli w klimat, a jedyna melodia to cicho śpiewana od czasu do czasu przez mojego znajomego, wielbiciela bardów, który czasami sam coś układa w tych klimatach. Np. pieśni do karczm o piwie itp. Klimat niesłychany!
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Gratuluje takich dobrych graczy. Jakby moje byłe munchkiny (obecnie inny team) miały zrobić takie coś, to chyba by powiedziały "śpiewam" i rzuciły kostką. Niektórzy gracze mają jednak większą wyobraźń (jak Twój gracz).
trittion
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 13:10
Lokalizacja: Mrocznej Puszczy

Post autor: trittion »

Według mnie do sesji w klimacie fantasy, dobra jest jeszcze muzyka Dead Can Dance, zwłaszcza kawałki śpiewanie nie po angielsku.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Tak te kawałki są dobre, ale ja polecam jeszcze (oprucz theriona) Zespół o nazwie Hevia. Gra on muzyke w klimatach folkloru celtyckiego. Naprawdę dobra :) A i oczywiście genialna jest jeszcze muzyka z Władcy pierścieni. Raz miałem sesje z takim podkładem :D wyszła wspaniale
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Jeśli idzie o zespoły folkowe, polecam bardzo szwedzką Hedningarnę - są to głównie mocne, rytmiczne zaśpiewy kobiece, świetnie nadające się np. na sabat czarownic (niekoniecznie tych złych). Kawałki instrumentalne pasują także do karczmy itp.
ODPOWIEDZ