Nagrywanie sesji

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
Eldian
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 19:10
Numer GG: 0

Nagrywanie sesji

Post autor: Eldian »

No właśnie, czy nagrywaliście kiedyś swoje sesje? Czy według was rozpraszało to klimat itp.
No i najważniejsze - czy uważacie że powinno się nagrywać czy po jakimś czasie samemu sobie próbować przypomnieć sytuacje z tej sesji ;)
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Etherard »

Ja raz nagrywałem.. a raczej gracze wyczuli moment i włączyli dyktafon..

Potem przez rok się śmialiśmy z tego:)
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Tori »

Ja nagrywam, potem odsłuchuję, i aż się dziwię, jak głupie błędy popełniam :P Poza tym, fajnie się słucha x razy tego samego kfiatka :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Ravandil »

Ja myślę, że to byłby dobry pomysł, ale z zaskoczenia raczej... Bo świadomość, że jest się nagrywanym, może działać dekoncentrująco ;p Moja drużyna i tak miała skłonność do głupot, więc mam wrażenie że starałaby się być jeszcze bardziej kwiatkogenna... Poza tym nawet prof. P. z nauki o państwie stwierdził, że nagrywanie zabija spontaniczność, a poza tym w tym kraju i tak zbyt dużo ludzi nagrywa się nawzajem :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: TomEdo »

Nigdy nie próbowałem ale musiałbym sprawdzić. Ale jeśli już będę coś takiego robił to bez wiedzy reszty żeby im potem dać posłuchać. Ciekawe co by zrobili :D ?
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Tori »

Lekko mówiąc, zdenerwowali by się :P

Moja drużynka już się przyzwyczaiła się do widoku MP3 na blacie stołu, i nikomu to nie przeszkadza.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Avitto
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 15:25
Numer GG: 0
Lokalizacja: Północna Kraina Betonu

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Avitto »

TomEdo: Zapewne pojawią się niesamowite banany na pyszczkach :p

Nagrałem raz, i to krótki fragment. Jakoś średnio się przyjęło, choć pewnie nie raz jeszcze spróbuję. Raz spisałem :) ale to zdecydowanie nie to samo. Natomiast kwiatków zanotowanych po różnych teczkach i zeszytach mam... walają się wszędzie.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: mone0 »

Nagrywanie chodzi o sam dźwięk, czy obraz też?

Tak, czy siak nie nagrywałbym nikogo, bez jego zgody. Gracze dowiedzieliby się, że są nagrywani i nawet ja nie wiem, co mogłoby się zdarzyć. Gdybym jednak na takie rozwiązanie zdecydował się, to niezłe jaja by z tego wyszły :D szczególnie z filmowaniem. Wyobrażam sobie kumpla, który jak wypije sobie browarki na sesji to później zasypia, a drugi wkłada mu ołówek do ucha albo coś podobnego :D
Nie takie coś nie przejdzie.
Kiedyś moja dziewczyna nagrywała jak dyskutujemy z kumplem na temat jak włącza się laptopa [kumpel pierwszy raz miał w rękach notebooka], a później chciał "poprawić" jego wydajność [znaczy się zwiększył szybkość touchpada]. Jak słuchaliśmy tego następnym razem to ze śmiechu nie mogliśmy wytrzymać.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Solarius Scorch »

Ja jestem przeciwny takim praktykom, ale jesli nawet, to... w jaki sposób? Sesja ma wiele godzin - kto tyle nagra? I kto bedzie tego pózniej sluchal? Ja tam wole rozegrac nowa sesje. ;)
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Tori »

Solarius, kładziesz mp3 playera na stół i tyle. Jak masz, to cyfrowy dyktafon. I tyle.

Dla tych, co chcą zacząć nagrywać- przerywajcie nagranie i rozpoczynajcie nowe co godzinę-pół godziny. Sam, mając nagrania np 6 godzinne, wiem co mówię.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Sharub
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2009, 18:57
Numer GG: 7648742
Lokalizacja: Kępno (południowy kraniec wlkp)

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Sharub »

Mam pytanie.
Jestem bardzo początkującym MG, jako gracz zbyt wiele nie pograłem i brak mi wzorca, odniesienia, ogólnego wyznacznika co i jak w kwestii prowadzenia... Wyśle mi ktoś nagranie ze swojej sesji? :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Brzoza »

Sharub pisze:Mam pytanie.
Jestem bardzo początkującym MG, jako gracz zbyt wiele nie pograłem i brak mi wzorca, odniesienia, ogólnego wyznacznika co i jak w kwestii prowadzenia...
Ej, juz chciałem napisać zebys byl głupi gdzies indziej, i wstawic facepalm.jpg ale w końcu odpowiem Ci: Na cholerę Ci jakieś taśmy, skoro o wiele fajniej odkryć to wszystko samemu?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Matt_92 »

Bo gość dopiero zaczyna i nie ma pojęcia jak się do tego zabrać.

@Sharub:
Jeśli dysponujesz podręcznikami do Neuroshimy, D&D bądź Wiedźmina: GW, to znajdują się w nich przykładowe sesje/przygody. Wzory przykładowych sesji pewnie będziesz mógł znaleźć gdzieś w internecie.
A jeszcze łatwiej będzie po prostu zajrzeć do działu "sesje" i poczytać. Wprawdzie pbf (czyli gra na forum) i gra na żywo to nie to samo, ale będziesz wiedział jak to mniej więcej wygląda.

Z tym że wtedy to nie nagrania, tylko słowo pisane, no ale wygodniej jest czytać niż słuchać.
A d'yaebl aep arse!
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Deep »

Ja nawet jakbym sesje nagrał to i tak nie miałbym kiedy/ nie miałbym ochoty tego przesłuchiwać. W sumie jakby to było video to może jeszcze ale siedzenie i słuchanie z mp3 zapisu sesji jest imho nudne.
.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Tori »

Oj Deep, zmieniłbyś zdanie, jakbyś miał i słuchał :P

Ja tam nagrań słucham jak robię coś w domu (zmywanie, obieranie itp), albo jak gdzieś idę/jadę na rowerze, normalnie zamiast mp3jek. Trzeba tylko panować nad mimiką twarzy, jak nagle z słuchawek wyrasta jakiś kfiatek :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Alien »

Co do nagrywania sesji: Nigdy nie próbowałem, ale wydaje się że graczy to może peszyć. A nagrywanie bez ich zgody najlepszym pomysłem nie jest
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nagrywanie sesji

Post autor: Deep »

Można nagrać i dopiero potem zapytać czy się zgadzają ;)
Jak nie to kasujemy.
.
ODPOWIEDZ