Skąd brać pomysły na sesje

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Skąd brać pomysły na sesje

Post autor: Rodic »

Witam.

Zakładam ten temat z myślą o tych którzy juz nie mają pomysłów na przygody, i szukają ich w książkach/ filmach.

Wypisujcie tu książki (nie tylko fantastyczne) w których bohaterowie mają dużo przygód i można je przerobić na przygody w grach RPG.

Większość książek/ filmów opowiada o jednej histrorii/ przygodzie a tu wypisujcie takie gdzie sie "dużo dzieje" 8)

pozdrawiam...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja sam polecam oczywiście "Hobbita" którego zapewne wielu juz przeczytało, polecam także czasopisma fantastyczne takie jak "Fantastyka"...

pozdrawiam
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Igor
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 października 2006, 16:17
Lokalizacja: wioska

Post autor: Igor »

Z ksiązek Które chciałbym polecić są Wszystkie 14 tomów belgariady
niestety nie doczekałem sie ekranizacji kinowej ale ksiązki i tak są warte polecenia. A 2 serią ksziązek są (może troche juz stare i nie modne ) saga o Harym poterrze :P
Czasopismo Fantastyki jest bardzo godne polecenia:P
Wszystko jest po to aby mieć to w Dupi{E}
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

jesli chodzi o wyciaganie przygod na warunki zycia to napewno byl to "Tajemnice brokeback mountain" ;) - oczywiscie żartuje :D:D

a teraz powaznie z kazdego filmu i ksiazki mzona zaczerpnac ciekawe motywy o chociazby z "Kodu Leonarda Davinci" tam jets tego troche.
sam osobiscie wyciagalem motywy zywcem zerzniete z "krolestwa Niebieskiego" albo z "gwiezdnych wojen" - mimoz e nienaleza te filmy do moich ulubionych :) skupiam sie zawsze na pojedynczym motywie.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Dzieki za wypowiedzi, ja osobiscie polacam film odcinkowy p.t. "Detektywi" :lol: pewnie wszyscy odnoszą takie wrażenie " :shock: " ale piszę prawdę. Mam graczy którzy grają złymi postaciami, w "detektywach" dużo sie dzieje, oglądam film, troche pomyślę i przygoda jest...

pozdrawiam...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Post autor: Artos »

Hmmm.... Ja często biorę pomysły na sesje z życia, choć z książek też mi się zdarza. Np bardzo lubie brać przykłady z serii Perła, mimo iz mam tylko 2 (Pierścień Pięciu Smoków i Zasłonę Tysiąca Łez).

Co do innych książek to oczywiście nie ma to jak stary dobry Ludlum i jego książki, które polecam z całego serca :D
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Artos bez ściemy mi tutaj ;)
mam zacząć wymieniać jak czerpaleś całymi garściami z mang z anime z FF :D:D ?
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

ja sam zastanawiałem się nad poprowadzeniem sesji w klimatak Mikołajka (książki są świetne!) ale zaniechałem pomysłu. A na sesje pvp nada się każda gra cRPG i książki gdzie występuje dobro i zło (czyli prawie wszystkie)
.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Moje wszystkie przygody, artykuły, profesje, mapy opierają się o jeden film, kilka komiksów i bodajże książkę, pod tym samym tytułem.

<chwila nastrojowej ciszy, po 5 sekundach Orchestra Hit na akordzie C>

CONAN!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Seria Wagner'a o Kane'ie. Doskonala kopalnia pomyslow.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Post autor: Mekow »

Fajną sesję można stworzyć na podsawie filmu "Mama i tata ratują świat".
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Wchodzimy do empiku bierzemy komiksy Thorgala i gotowe. Na prawde swietna fabula, polecam numery: łucznicy i kraina Qa oraz następny z kolei (niestety nie pamietam tytulu, cos z boginia).
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Post autor: Mekow »

"Miasto zaginionego boga" - to ten tytuł.
Zgadzam się, misja zgładzenia boga (Ogotaja) jest naprawdę ciekawa.
Zwłaszcza jeśli ktoś tego nie czytał, ale o to chyba trudno.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Pomysł na sesję
Wchodzisz do pokoju. Bierzesz książkę, którą już przeczytałeś i jest najblizej ciebie. Przeglądasz, przypominasz sobie, dorabiasz miejsca i postaci i gotowe ;)
Ciekawe sesje można też wyciągnąć z podręcznika głównego.
Ja tam jednak najlepiej czuję się prowadząc sesje "na żywca" :D
.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja ostatnio biorę pomysły wycięte z historii. Wystarczy kilka książek historycznych i już pomysł na ciekawą sesję, np. ostatnio czytałem książkę o Vladzie "Palowniku" Tepesie i natychmiast powstała przygoda, w której BG wraz z kilkoma historykami starają odnaleźć się grobowiec magnata-sadysty, a także uzupełnić luki w jego życiorysie.

Innym przykładem są gry komputerowe: świetny Call of Cthulthu: DCotE przerobiłem na sesję z udziałem Nurgle'a. Zamierzam także przerobić fabułę FEARa na jednostrzałówkę w Cyberpunka :].

A i jeszcze wpadłem na jeden genialny pomysł :D. Nie macie pomysłu na urozmaiconą mapkę? Odpalcie sobie Counter-Strike'a, Warcrafta lub jakąkolwiek grę Multiplayer. Boska zabawa gwarantowana :D.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

ja osobiście polecam podręcznik podstawke do obojętniektórego systemu

wpadłem nawet na ciekawy pomysł czytając 1.5 do Neuroshimy (jak ja się po warszawie za tym nalatałem!!)....

gracza boli ząb, trzeba rwac jednak dentysta (uwaga! jedyny w promieniu 100 mil!) narzeka na brak jakiegoś sprzętu, gracz będzie musiał się porządnie nalatac za tym co mu kazał dentysta znaleźc :wink: (i dodatkowo walczyc z coraz bardziej bolącym zębem, a jaki jest efekt jak się potem okaże że poprostu coś graczowi utknęło między zębami np, drzazga :twisted: )

jak widac inspiracja leży wszędzie trzeba tylko poganiac z wiaderkiem po książkach :P
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

No ja pomysły biorę z głowy :D. Tylko raz miałem spadek weny twórczej na 3 sesji jako MG. Polecam programy publicystyczne, Wiadomości czy Fakty na TVN. Naprawde z wszystkiego da się zrobić przygodę. Co do zagadek na sesje, szukam ich w komiksach o Kaczorze Donaldzie :D Potem je komplikuje. Nie macie pojęcia jaka to frajda jak dojżali licealisci wykładają się na takich zagadkach:D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ