Chciwi gracze :(

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Witam.

To daj im w jakiejś przygodzie bardzo dobrego wroga, i powiedz tak jak będą mieś coś do ciebie: "Na tyle grania, co wy gracie to powinienem wam dawać 5 razy lepszego niż ten, a skoro wolicie pieniądze, i pieniądze niż punkty doświadczenia to już wasza sprawa", tyle na dzisiaj :lol: Przecież trzeba jakoś karać graczy, a przecież gra nie polega na pieniądzach, tylko na doświadczeniu graczy, jak i bohaterów w grze... nie??? :?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Właściwie się mylisz. Raz grałem na sesji bogaczem. Nie musiałem martwić się o kasę - bo tej miałem w cholerę i jeszcze trochę. Mogłem mieć wszystko, a czego nie mogłem mieć, mógł mieć ktoś inny, kogo przekupiłem. (Grałem w Zew:Cthulhu, sesji nie dokończyłem, ale ciekawie się zapowiadało.. ;( )
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

Najlepszy sposób to jest dawać im dużo kasy, który okaże się niepotrzebna, np. całe państwo będzie tak bogate, że wszystko stanieje, albo zastosuj metodę pieniędzmi smoka nie pokonacie..
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Jak bym dawał dużo kasy to nie powiem jacy wypasieni by byli gracze. Mieli by wszystko, na 20 pozie mieli by zamek, a na 25 miasteczko... :roll:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Rodic pisze:Jak bym dawał dużo kasy to nie powiem jacy wypasieni by byli gracze. Mieli by wszystko, na 20 pozie mieli by zamek, a na 25 miasteczko... :roll:
O to chodzi, byś się bawił inflacją i dawał im dużo niepotrzebnej kasy :).
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Niepotrzebnej?????????????? Już pisałem co by mieli jak bym dawał im tyle kasy!!! A zresztą dla mnie było by to kompletną klapą w grze. Nie widział bym sensu w takiej grze... :o
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Wtedy kupili by se państewko, inflacja by była koszmarna i powstał by bunt z którym mieli by sporo zabawy/kłopotu. 8) Ot taka mała sesyjka polityczna.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jak to nie? Dajesz im więcej kasy i podnosisz ceny :)
Np. kufel piwa kosztuje 1 złotnika, a oni mają 100 zł w sakiewce. Za wykonanie misji dostają 100zł, ale w następnym mieście piwo chodzi już po 20zł za kufel. A im dalej w głąb kraju, tym ceny wyższe, bo gdzieś tam była klęska żywiołowa :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Tia... to grać nie będą, bo wrócą do początkowego etapu. :wink: A po misji zawsze będą wracać po ten tańszy kufel.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ale ceny by rosły wszędzie, tylko stopniowo. Pojechali dalej, piwo drogie, więc wracamy. A tam zonk - ceny też wzrosły. A i przez klęskę czy coś tam ludzie jacyś mniej skorzy do płacenia najemnej drużynie... :)

Sesyjka w krainie, przez którą przeszła plaga szarańczy i susza, byłaby ciekawa :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Równie dobrze na tej samej zasadzie może im dawać ćwierć szylinga by se na ten kufel zbierali. A co! Rarytas! Zaczęli by doceniać takie dobra wtedy! Ale inna sprawa że by łachmaniarzami automatycznie zostali.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Albo poprosu zrobić tak. Przedmioty, ubrania etc się zużywają tak?

No to każ im je często zmieniać, w walkach łam im miecze itp.
ubranie często przemaka, a nie do końca wysuszone może zajść pleśnią, miecze mogą pordzewieć, buty się rozedrzeć.

Bądzmy realistami. Jeśli ktoś zjeżdża na tyłku z urwiska, to spodnie ma do wymiany.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Sprawdz czy gracze nie mają czasem skłonności do hazardu, sam pamiętam jak kumpel przegrał całą mamonę jaką zdobył w czasie przygody (a trochę tego było).
De gustibus non est disputandum, no nie?
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Np tak: Sa w Kratas, piwo po dwa zlota (potwornie drogo) ida do Travaru, a tam za 4 zlota :P Wracaja do Kratas, juz za 6. Ida do Trohalu, a tam za 16 :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Można też zrobić płatne wychodki w mieście, i powiedzieć graczom, że muszą do toalety, jak oprużnią się np. pod drzewkiem, przychodzi straż i wlepia mandat/zamyka do aresztu za zabrudzanie miasta :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Kloner pisze:Można też zrobić płatne wychodki w mieście, i powiedzieć graczom, że muszą do toalety, jak oprużnią się np. pod drzewkiem, przychodzi straż i wlepia mandat/zamyka do aresztu za zabrudzanie miasta :)
Od razu do aresztu??? Przeciesz można zapłacić karę grzywną w postaci np. 80 zł :lol: To jest lepsze co do kasy....
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Wiesz, raz mój MGwysłał do aresztu elfkę która śpiewała na ulicy :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
ODPOWIEDZ