Najlepszy sposób na irytujących graczy

To forum przeznaczone na dyskusje dotyczące prowadzenia i przygotowywania rozgrywki. Tematy tylko dla Mistrzów Gry.
ODPOWIEDZ

Najlepszy sposób na irytujących graczy

Zabijasz ich
23
16%
Wysyłasz ich na samobójczą misję
37
25%
Obniżasz statystyki
24
16%
Nic im nie robisz
20
14%
Nasyłasz na nich złodziei
34
23%
Dajesz im nagrode
9
6%
 
Liczba głosów: 147
Malgrin
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 21:25
Lokalizacja: Radom

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Malgrin »

Dzięki za radę :) Na pewno tak zrobię.
Margonar
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 11:56

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Margonar »

Moim zdaniem dobrym sposobem jest nasyłanie na graczy złodziei. Tracą wtedy wszystko lub część tego co mają i zaczynają sobie od początku. To ich sporo nauczy. Popieram również pomysł, by ośmieszać te osoby, lub w inny sposób utrudniać im grę.
Pozdrawiam,
Margonar
swavomeer
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 27 września 2011, 07:36
Skype: slawomirbusz

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: swavomeer »

Jeśli gracz jest irytujący nie tylko dla ciebie, ale i dla innych, zastosuj metodę linczu.

Rozdaj wszystkim graczom oprócz Pana Kłopotliwego karteczki o treści podobnej do:
"Robert jest wkurzający. Bawi go rozwalanie sesji, pakowanie was w niepotrzebne kłopoty. W dodatku facet najwyraźniej nie bierze pod uwagę, że w drużynie jest was 4 a nie tylko on sam.
Czy wyruszyłbyś z takim kimś na skrajnie niebezpieczną misję, kładąc w jego ręce swoje zdrowie i życie? TAK/NIE"

Jeśli gracze cię poprą, następnego ranka postać Roberta obudzi się np z ostrą biegunką, sama w obozowisku/karczmie. Pan Kłopotliwy został porzucony przez towarzyszy. Czysto, klimatycznie, bez uśmiercania postaci jej kariera w kampanii dobiegła końca. Powinno mu to dać do myślenia.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: BAZYL »

Ciekawy pomysł, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jednak drużyny składają się z grupy znajomych graczy, często bliskich kolegów. Już pomijając to, że ciężko będzie ukryć coś takiego przed delikwentem, to jeszcze w dodatku w przyszłości gracze będą mogli sami się dogadywać i robić takie rzeczy z powodów zabawowych. Nie wiem czy przerzucanie odpowiedzialności za eliminację postaci powinno się zrzucać na graczy.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
swavomeer
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 27 września 2011, 07:36
Skype: slawomirbusz

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: swavomeer »

zA kto tu mówi o "przerzucaniu odpowiedzialności"? Raczej o działaniu wspólnym. Jeśli w grupie jest osoba kłopotliwa, która uprzykrza innym grę, to należy jej to powiedzieć, jeśli nie pomoże, powiedzieć raz jeszcze ale tym razem w obecności innych, dopiero potem się sięga po sztuczki. Konsultacja z pozostałymi daje mistrzowi mandat do użycia takiego triku, bo nie czarujmy się, jeśli ten koleś nie odpowiada jedynie tylko MG, to niekoniecznie problem jest po stronie gracza.

Jeśli gracze eliminują członków drużyny z powodów "zabawowych" to warto się zatrzymać i podyskutować, czy rzeczywiście interesuje ich RPG jako rozrywka. Bo wówczas masz nie jednego kłopotliwego gracza ale całą drużynę.
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Canaris »

To też cholera wie jak zareagują na takie coś.
Jeśli NAPRAWDE chcą grać to moze sie zbiorą w sobie i wykluczą gościa z gry.
Ale jesli po prostu "pograliby" to bardzo łatwo stworzyć sytuacje pt "Mistrzu jest głupi i sie czepia Jasia za nic i w ogóle nie zna sie na rpg i bla bla bla".

Wszystko zależy od tego czy chcą grać w RPG czy po prostu sie bawić .
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Diabeł »

Canaris pisze: Wszystko zależy od tego czy chcą grać w RPG czy po prostu sie bawić .
A jaka to różnica, przecież granie w RPG polega na bawieniu się. To ma dostarczać rozrywki...
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Canaris »

Diabeł pisze:
Canaris pisze: Wszystko zależy od tego czy chcą grać w RPG czy po prostu sie bawić .
A jaka to różnica, przecież granie w RPG polega na bawieniu się. To ma dostarczać rozrywki...
Różnica jest taka że granie RPG to tworzenie jakiejś historii, odgrywanie postaci, pokonywanie przeszkód itp itd a "bawienie sie w RPG" to gadanie o RL, mordowanie wszystkiego co podejdzie pod ręke, rozwalanie sesji głupimi żartami itp.
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Alien »

Nie zgodzę się. RPG jest zabawą i tyle. Na każdej mojej sesji padnie niejeden dowcip i cieszę się z tego.
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Diabeł »

Dokładnie Alien. Ja sam jako MG rzucam easter eggi graczom, co by ich rozluźnić po jakiś ostrzejszych akcjach ;) . Zresztą jeśli ktoś gra w sesje H&S, to jego sprawa. To dalej jest RPG, choćby nie wiem jak byście się zaparli i mówili że nie ;) .
Pan_Feanor
Marynarz
Marynarz
Posty: 185
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 08:34
Lokalizacja: Siemiomosze :)
Kontakt:

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Pan_Feanor »

Ostatnio mam dużą rotację na sesjach (tzn nigdy nie zbiera się cała drużyna, wiadomo praca/studia i takie takie) i w związku z tym pojawiają się spore wahania lvl'i. Jeden z graczy zrobił sobie dość irytującą postać dwulicowego szpiega grał nim pare sesyjek po czym znikł na 2 miesiące :) Oczywiście po powrocie zrobił sobie nową postać. Jakież było zdziwienie jego i timu kiedy jednym z "pociągających za sznurki" okazał się ich były towarzysz :) Każdą sytuacje można wykorzystać w ciekawy sposób :)
Zjedz kota! Zjedz kota! Kot ma wiele witamin i mikroelementów! RAORGHHH ! :D
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Matt_92 »

@Alien, Diabeł
Właśnie ze tak jak mówi Canaris JEST różnica między bawieniem się i graniem w RPG, dokładnie taka jaką ją opisał. Bo tak, prawda, założeniem gier fabularnych jest to że mają sprawić frajdę wszystkim grającym, ale głównym celem RPGów jest tworzenie fabuły, bo do tego RPG służy, bo po to są wymyślane światy i pisane podręczniki.
Dowcipy i tego typu rzeczy są ok, dopóki Mistrz Gry nie chce poprowadzić prawdziwej, sensownej fabuły. Moje pierwsze sesje jako
MG w ogóle mi się nie podobały, bo ja siedziałem i trudziłem się żeby wymyślić ciekawą historię, ale co z tego jeśli graczy to zupełnie nie interesuje? Ja chciałem GRAĆ w RPG a oni się w nie BAWIĆ najwyraźniej i to jest ta różnica. Dopóki nie znalazłem kumpla-klimaciarza i nie zaczęliśmy grać mnóstwo 1vs1 to prowadzenie sesji sprawiało mi bardzo małą frajdę, Bo jak chcę posiedzieć z kolegami i pogadać o dupie Maryny to idę na piwo albo gramy na kompie, a nie robię sesji...
Jeśli Mistrzowi to nie przeszkadza to nie ma problemu. Ale ja się przy RPGach sporo nacierpiałem na początku, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.
A d'yaebl aep arse!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Alien »

Jest różnica między żartami, a robieniem sobie jaj z sesji matt ;)
Tak swoją drogą to jakiś czas temu miałem okazję grać 1vs1 i była to naprawdę fajna sesja, o wiele bardziej osobista :) Chociaż może dlatego była taka fajna, bo była to pierwsza sesja od wakacji :(
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Najlepszy sposób na irytujących graczy

Post autor: Diabeł »

Ale matt, samo granie w RPG jest dokładnie tym samym co bawienie się w RPG. Nie ma co dopisywać jakiejś ideologii tam gdzie jej nie ma. Nie twórz też jedynego słusznego sposobu grania w RPG. Bo to bez sensu, taka jedyna słuszna szkoła. Grałem u różnych mistrzów gry, różnie prowadzili, ale nigdy, przenigdy nie powiem, że część tylko bawiła się w RPG a druga grała. I nie zgodzę się, że w RPG chodzi o tworzenie jakiejś fabuły, bo nie zawsze jest to celem. Spójrz na TSoYa, w którym od fabuły ważniejsze odgrywanie swojej postaci i raczej gra wskazuje aby nie przejmować się jakąś fabułą (jasne, jest, ale nie jest ona najważniejsza).

A jeśli z kimś się męczysz, to jest jedna prosta rada - zmień gracza/graczy/MG. Nie ma lepszego sposobu.
ODPOWIEDZ