Kryształy Czasu

Kącik pierwszej polskiej gry fabularnej.
ODPOWIEDZ
Shadowrunner
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2007, 23:03
Numer GG: 5460249
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Kryształy Czasu

Post autor: Shadowrunner »

No Name pisze:Ech Kryształy Czasu...

[...]

Prosiłbym kogoś o garść odpowiedzi.
Podręcznika ci się niespecjalnie opłaca kupować - tak jak Bazyl napisał - jego wartość merytoryczna rozczarowuje - tzn. jak nie grałeś w I edycję KCtów (to co jest w MiMach) to może i ci się on przyda - bo masz w jednym miejscu choćby profesje. Ale też i masę kaszany - np. bronie i czary są straszliwie okrojone pod względem objętości - z wielu rzeczy zostało tylko 20% oryginału - to jest tak jakby bardzo okrojona wersja KCtów - w dodatku nie mająca autoryzacji Szyndlera (autora systemu). Jedyne do czego ja wykorzystywałem podręcznik to opis historii świata - którą Szyndler potraktował bardzo po łebkach, więc to jest jedyna zaleta podręcznika. Sugeruję poszukać plików do oryginalnej tzw. 0 edycji albo edycji I - skanów lub oryginałów z MiM. Na stronie www.krysztalyczasu.pl w dziale download możesz poszukać - jest tam trochę tego w różnych wersjach - w tym alternetywne wizje z nowymi, autorskimi zasadami mi. mojego i Avnara autorstwa - jeśli ktoś uważa oryginalne zasady za zbyt skomplikowane/zbyt przestarzałe.

Jeśli chodzi o koszta - to raczej cię to nic nie będzie kosztować - zakładając że ściągniesz zasady z netu albo pożyczysz od kogoś MiMy - to system oldskulowy - nie taki jak to dzisiaj wydają że musisz kupić 10 podręczników żeby mieć przyjemność z gry. Jedyne co musisz kupić to 2 kostki dziesięciościenne i tyle. No i może kalkulator ;-)
Etherard pisze: Ale najzabawniejsze było to, że jak mieli do dyspozycji bronie i zbroje z KC (a jest ich tam sporo)- to brali tylko: miecz, topór, laska, kolczuga, płytowa, skórznia.
Ja też tak zawsze mam - tabela uzbrojenia jedna z największych i najdokładniejszych ze wszystkich erpegów jakie znam - a gracze i tak zazwyczaj wybierają komplet: miecz długi, kusza typowa, sztylety, noże, młot bojowy, pała, łuk, szabla. Zwykłą tarcza, zwykła kolczuga lub kirys tudzież kurtka. Taki Mrufon to od czasu do czasu wysili się na oryginalność i weźmie kusze pistoletowe oraz shurikeny i na tym koniec.
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić: Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystało w milczeniu się zbroić..."
J.Kaczmarski


Obrazek
ODPOWIEDZ