Strona KC

Kącik pierwszej polskiej gry fabularnej.
anahoreta
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 13:39
Numer GG: 0

Strona KC

Post autor: anahoreta »

Jak pewnie niektórzy zauważyli nasza strona o kryształach czasu przestała istnieć! Nie powinniśmy do tego dążyć przyglądając się biernie brakom w uaktualnieniach od dłuższego czasu i ślepą wiarą, że strona i tak zostanie na swoim miejscu. Ale stało się! Znalazło się jednak kilka osób, które chcą tę stronę ożywić na nowo i mam nadzieje, że na tych kilku osobach się nie skończy. Dlatego wnoszę o to, aby każdy, kto ma jakieś kopie starej strony lub materiały, które mogą posłużyć odtworzeniu KC w Internecie o kontakt na tym forum lub koordynatorkc@wp.pl . dzięki
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: BAZYL »

Ja mam pełno materiałów, z różnych źródeł, w różnym stadium uporządkowania. Jak coś to wiesz gdzie mnie szukać.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
anahoreta
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 13:39
Numer GG: 0

Re: Strona KC

Post autor: anahoreta »

Dzięki Bazyl! Całe kryształy! Zobaczcie ile wyświetlonych a ile odpowiedzi! Ta strona ma być dla NAS!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: BAZYL »

Heh... Chyba przyjdzie mi wrócić do starych planów postawienia swojej stronki o KC. Obawiam się jednak, że w tym roku to nie będzie możliwe...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: Etherard »

anahoreta pisze:Dzięki BAZYL! Całe kryształy! Zobaczcie ile wyświetlonych a ile odpowiedzi! Ta strona ma być dla NAS!

Skoro Bazyl da materiały, to wystarczy ktoś z PHP, lub innym językiem..

nie wiem po co tyle krzyku:P..jeśli masz zamiar na tej stronie umieszczać też artykuły..hmm będzie to się nakładało z Tawerną.. a po co? może opublikujesz tylko w łądny sposób treść systemu:) a reszte tu będziemy obgadywać:)

Nie wiem zresztą o co Ci dokładniej chodzi.. nie napisałeś jakie masz wizje co do strony.

Pozatym będziesz mósiał ją wypromować, nie nam-> bo Ci którzy grają w KC podręcznik mają dawno ściągnięty i inne materiały do niego.. ale innym. :)
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: BAZYL »

Powiem tak: stara strona była bardzo fajna, bo bogata. Miała jednak bardzo niewygodną nawigację i czasami gdy czegoś szukałem, to 5-10 minut zajmowało mi przebrnięcie przez tę całą nawigację i wyłowienie informacji. Poza tym zawsze chciałem ujednolicić zasady, np. wywalić przegięcia z tabelki zdolności nadnaturalnych i ułomności - była o tym dyskusja w innym temacie.

To jednak bardzo dużo pracy, bo nie przemawia do mnie ślepe wrzucanie danych na stronę, bez żadnej segregacji czy choćby korekty. Dlatego odpuściłem to sobie wcześniej - bo strona była. Co innego teraz, ale jak mówiłem, potrzebuję czasu.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Shadowrunner
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2007, 23:03
Numer GG: 5460249
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Strona KC

Post autor: Shadowrunner »

Etherard pisze: Pozatym będziesz mósiał ją wypromować, nie nam-> bo Ci którzy grają w KC podręcznik mają dawno ściągnięty i inne materiały do niego.. ale innym. :)
Ej no dobra - ja też gram w KCty od eonów i znam je doskonale, mam podręcznik i wiele rzeczy ściągniętych na kompa - ale w swej naiwności sobie nie skopiowałem sporo rzeczy z tamtego serwisu bo myślałem że po co mi to jak i tak zawsze znajdę to w necie jak mi będzie potrzebne no i się przejechałem. To zawsze jest jednak wygodna sprawa jak jest strona i wszystko na niej jest bo idzie się gdzieś gdzie nie ma się ze sobą materiałów, ale wystarczy że jest tam internet i już można sobie wszystko co potrzeba pościągać. Stąd też uważam że z takiej strony korzystają nie tylko nowicjusze ale i starzy wyjadacze - w każdym razie ja korzystałem...

Tak wiem - byłem naiwny sądząc że strona będzie wisieć w necie wiecznie i nie ściągając wszystkiego jak leci :oops:

Ale jednak odtworzenie tego serwisu to priorytet - ja myślę - bo każda minuta jego nieistnienia wpędza społęczność KCtową w zapaść - choćby przez fakt psychicznego dyskomfortu że "nie ma strony KC" ;)

Jak rozumiem jest ktoś kto ma całą skarbnicę wiedzy o KC - w przeciwieństwie do mnie - całkowicie kompletną? No to powiem tak - chłopaki - wrzućcie po prostu to wszystko jak leci na jakąś stronę a dopicowywaniem szczegółów to się zajmiemy później :P

Bazylu, olej korektę i po prostu postaw stronę, korygować będziesz później ;)
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić: Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystało w milczeniu się zbroić..."
J.Kaczmarski


Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: BAZYL »

Jestem perfekcjonistą. Po prostu nie umiem inaczej. Czy mam wszystko? raczej tak, bo jak studiowałem nie miałem kompa i sciągałem co się da na dysk, żeby mieć ze sobą w razie potrzeby. Sęk w tym, że po drodze zaliczałem pady systemów, dysków itp. tak że ze starannie poukładanej wersji teraz mam tego pełno, w wielu kopiach i z różnymi poprawkami. Całość liczona w gigabajtach, bo na miejsce nie narzekałem... Ale wszystko trzeba by przejrzeć i posortować...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
nadrag
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 12:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Strona KC

Post autor: nadrag »

Shadowrunner pisze:... No to powiem tak - chłopaki - wrzućcie po prostu to wszystko jak leci na jakąś stronę a dopicowywaniem szczegółów to się zajmiemy później :P
Niestety z doświadczenia wiem, że jak coś się zrobi byle jak to taka prowizorka już zostanie dlatego jestem wielkim zwolennikiem powstania porządnej strony z przemyślaną nawigacją. Tu nie wystarczy "ktoś od php" potrzeba kogoś kto naprawdę wie jak się robi strony.

Ale niezależnie od projektu jeśli będzie wam brakowało jakiś konkretnych materiałów możecie do mnie pisać, a nuż znajdę je u siebie.
anahoreta
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 13:39
Numer GG: 0

Re: Strona KC

Post autor: anahoreta »

No i ktoś zrobił stronę wcześniej niż ja planowałem, choć zdołaliśmy ją niemal ukończyć, wykupić domenę itd. Myślę, że nie ma sensu, aby robić jakąś konkurencje w tym temacie, ktoś był szybszy i tyle więc oddaje honor za poświęcenie. Przeglądałem stronę i myślę, że można ją polecić każdemu a jak to nowy twór też potrzebuje wyszlifowania, ale polecam.
http://www.krysztalyczasu.pl/news.php
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Strona KC

Post autor: Thurs »

Konkurencja to nic złego. ;)
jackall
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 10:26
Numer GG: 0

Re: Strona KC

Post autor: jackall »

Cześć,
Właśnie się rozczarowałem brakiem strony KC w poprzedniej wersji.
Prośbę mam wielką, czy ma ktoś może ten programik do tworzenia postaci, który był dostępny na tej stronie.
Rękę mistrza gry mam, chodzi mi o ten ze stronki.

Dajcie znać proszę.
Pzdr.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: BAZYL »

Ja zapewne gdzieś mam, ale mało konkretnie piszesz...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
jackall
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 10:26
Numer GG: 0

Re: Strona KC

Post autor: jackall »

Chodzi mi o generator bohaterów, który tam był.
Można było sobie bardzo szybko stworzyć BN, na wybranym poziomie.
Dodatkowo można było tworzyć kilku na raz.

Nie pamiętam tego dokładnie, gdzie to było ale chyba koło bestiariusza :)
Sorki za małokonkretność ale dawno byłem na tej stronie.

Jak możesz daj znać na gg: 11960653, może lepiej to wyjaśnię :P
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Strona KC

Post autor: BAZYL »

Chyba wiem o co Ci chodzi, ale bez nazwy się chyba nie obędzie. Szukam i szukam, i nie mogę znaleźć. Heh... Kiedy ja się wezmę za porządki na dysku?...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
jackall
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 10:26
Numer GG: 0

Re: Strona KC

Post autor: jackall »

pewnie znajdziesz, mam taką nadzieję.
Jak nie to już zaczynam bawić się rmg :), chociaż tamto narzędzie było bardziej przyjazne, znaczy szybsze.
anahoreta
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 13:39
Numer GG: 0

Re: Strona KC

Post autor: anahoreta »

Hymm! Właśnie przeglądam starą stronę bo nie przypominałem sobe aby było coś poza ręką MG i rzeczywiście w dziale download nie ma nic takiego jest
Reka Mistrza Gry 1.5.1
Dungeon Crafter 1.4.1 [ZIP]

Prosty program wspomagający MG w kreowaniu siatki podziemi,lądu i morza,itp. w zależności od wybranego rodzaju tematu. Posiada bogatą bibliotekę dodatkowych tematów.

Bar [ZIP]

Program losuje wygląd i inne właściwości karczmy w świecie fantasy według podanych przez użytkowanika parametrów takich jak usytuowanie (miasto/wieś), wielkość, jakość usług, uczciwość karczmarza, typ działalności (gospoda, pijalnia piwa, dom publiczny itp). Dodatkowo zawiera opcję cennika, w którym ceny są uzależnione od przeciętnej, podawanej na początku przez użytkownika ceny piwa.

Cast [ZIP]

Cast jest programem do losowania imion. Można to zrobić na kilka sposobów - "imiona składane" są to imiona i nazwiska (często także tytuły) złożone z pobranych z pliku danych - w tym przypadku istnieje jeszcze podział na imiona europejskie, barbarzyńskie, słowiańskie, orientalne oraz fantasy.

Do tego jeszcze podręcznik
ODPOWIEDZ