Postać gracza o odmiennej płci niż jego prowadzący

Kącik poświecony polskiemu systemowi postapokaliptycznemu.
ODPOWIEDZ
equilibrium
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 13:36
Numer GG: 4745623

Postać gracza o odmiennej płci niż jego prowadzący

Post autor: equilibrium »

Witam, jestem nowy na tym forum i ponieważ przygotowuję się do prowadzenia Neuroshimy, gdzie jeden z graczy będzie grał kobietą to mam pytanie czy ktoś z Was już miał taką sytuację? Czy inaczej się wtedy prowadzi? Co ze scenami przemocy, kobieta z racji swej płci jest jednak bardziej narażona na przemoc, zwłaszcza gdy dostanie się do niewoli.
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Postać gracza o odmiennej płci niż jego prowadzący

Post autor: Jasiek »

Primo, czy twój gracz jest obyty z kobietami? Np. ma dziewczynę, albo coś? Bo może się okazać, że będzie odgrywał kobietę nie wiedząc zupełnie nic o tym co jest kaman.
Secundo, ja osobiście bym był przeciw, bo to wymaga ww. ogarniania tematu. No i praktyki w graniu, to już wyższa szkoła jazdy. W przypadku gry facetem zazwyczaj wystarczy wyłączyć ograniczniki ego i jest już git odgrywanie postaci :)
Tercio, to wszystko zależy od Ciebie. Ale biorąc pod uwagę jaki teoretycznie jest świat Neuroshimy, to będziesz miał dwie opcje: jak dadzą plamy, to zabić na miejscu, albo pannę dać na przeloty. Więc not good, chyba, że masz ochotę bawić się w opisy takich "zabaw".

Dobra, TL;DR, ja bym poprosił gościa, by jednak zagrał czymś bardziej podobnym do siebie.
equilibrium
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 13:36
Numer GG: 4745623

Re: Postać gracza o odmiennej płci niż jego prowadzący

Post autor: equilibrium »

Obyty raczej jest, w to nie wątpię. Ale co do odgrywania to myślę, że będzie potrzebna dodatkowa rozmowa z nim, żeby się potem nie okazało, że ma okres a nie wie o co kaman ;) Postanowiłem, że pozwolę mu na tę postać bo Gracz naprawdę potrafi się wczuć w postać a też jestem ciekaw jak mu pójdzie z kobietą. Jak się eksperyment nie uda to zrobimy drugą postać, tym razem mężczyznę.
A co do opisów to chyba poeksperymentuję, choćby z ciekawości jak na to zareagują ale też żeby nie przegiąć z tematem.
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Postać gracza o odmiennej płci niż jego prowadzący

Post autor: Heos »

Ciężka rzecz, na żywo spotkałem się z taką sytuacją dwa razy i w obydwu przypadkach była to błędna decyzja aby na odmienną płeć pozwolić.
Zawsze, prędzej czy później prowadziło to do śmieszności, karykatury i/lub nieumiejętnego odgrywania kobiety, bo i jak to zrobić? Właściwie nie zamierzam już nigdy pozwolić na odgrywanie przeciwnej płci, ostatecznie poza fanaberią nie widzę w tym żadnego sensu ani celu.
Swoje zachcianki niech gracze leczą gdzie indziej.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
ODPOWIEDZ