Gra w klimatach NS

Kącik poświecony polskiemu systemowi postapokaliptycznemu.

Gra tekstowa w klimatach NS to...

...złooo!
4
24%
...świetny pomysł!
10
59%
...nie wiem
2
12%
...poprosze inne pytanie
1
6%
 
Liczba głosów: 17
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Gra w klimatach NS

Post autor: kajtek Raulin »

Chodzi mi dokładniej o tekstówkę...sam nie potrafię zrobić lecz gdyby znalazł się ktoś kto potrafi zrobić tekstówkę to mogę podrzucić pomysły itp.
Co Wy na to?

EDIT:
Jeśli Mod lub Admin zechce przenieść ten temat do cRPG Corner to prosze bardzo.Zastanawiałem się na cRPG Croner a nad KGF->Neuro...
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Sihamaah »

Widziałem kiedyś program do robienia tekstówek. Sam ważył dość sporo, ale sam plik, hm, 'z fabułą i wyborami' ważył dość mało. Dosyć łatwo się tam to 'programowało', wystarczył notatnik...

(sry za powalone słownictwo, ale jestem 'niewyspany')
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: kajtek Raulin »

Powiadasz iż wszystko(czy tam większość) w notatniku? Potrafił byś to zrobić...klimatu NS są mi bliskie wiec moge dawać Ci pomysły itp.
@Alucard
Moge liczyć na Twą pomoc co do pomysłów? :)
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Sihamaah »

Słuchaj, ja bym to wykonać umiał... Ale szkoła się zbliża... Więc przykro mi :( Gdybyś wpadł na ten pomysł miesiąc wcześniej, to by problemu nie było, z chęcią bym pomógł. Ale mogę obiecać, że pomogę przy np. korekcie projektu :P

PS. Ten temat to do Offtopica najbardziej...
Ostatnio zmieniony piątek, 31 sierpnia 2007, 23:33 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 2 razy.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: kajtek Raulin »

Jeśli masz te pliki na dysku...przesłał byś mi je? Ja nie ide do szkoły... :)
Jeśli masz to na "mejla" kajtek.rpg@wp.pl

Hmm...jeśli masz też jakiś kurs "co i jak?" to przy okazji tez wyślij... :)
Jeśli z jakiś powodów nie chcesz wysłać to spoko...
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Sihamaah »

Ważna sprawa. Ja kiedyś też miałem taki zapał do robienia czegoś takiego. Tylko że grę na 5min przygotowuje się jakieś 1h. Bo trzeba dużo tekstu opracować, dać do tego jakieś możliwości wyboru (im więcej tym lepiej) i do każdej tej odnogi kolejny opis z kolejnymi odnogami. Oczywiście, te 'drogi' mogą się przeplatać, łączyć w pewnym momencie (to raczej pewne) itd. Plus trzeba dorobić ekwipunek do znajdowania w poszczególnych lokacjach, zmienne... Masa roboty. Dla chcącego nic trudnego, ale potrzeba nieco chętnych. No i sam plik waży niewiele, tylko program do jego otworzenia najwięcej.

@Kajtek_raulin - jak chcesz to mogę teraz poszukać tego programu... (seeen......) Trochę to potrwa, ale do północy się chyba wyrobie :P (spac...)

EDIT - No i już :P

Teraz widzisz jak się to przedstawia.
Kto się zgłasza do projektu? Bo ja już dużo wniosłem - prawie 2MB ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Alucard »

Ech... Kajtek, ty to zawsze mi dzien rozwalisz. Nienawidze Cie !
Czyli jasne, ze Ci pomoge.

Tzlko nie tak czesto jak bys chcial. Brak czasu
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Obelix »

myśle że pomysł jest dobry, można pomóc przy robocie? ja chętnie.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: kajtek Raulin »

Hmmm...dzięki Sihamaah za plik ale to nie to o co mi chodzi...raczej o MMORPG...coś al'a to: http://www.diablo.phx.pl/imperium/

Czyli kto by mi teraz pomógł? :)
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Matt_92 »

Jeśli chodzi ci o tekstówkę w sensie- gra paragrafowa, to żaden problem, wpisujesz na wiki czy w googlach i masz program. Zrobisz z tego single player, ale MMORPG? Tutaj to może jakiś MUD, bo z gry paragrafowej nie zrobisz czegoś z czego można korzystać w multi.
A d'yaebl aep arse!
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Obelix »

aaaa, jeśli chcesz zrobic tekstowca w stylu tego Imperium lub Redorana to na mnie nie licz, mam osobiście uraz do takich gier bo od użytkownika wymagają tylko myslenia w stylu "który miecz założyc?", a najgorsze że wg. mnie ten engine (Vallheru chyba) tylko do tego się nadaje, nie zrobie z Neuroshimy Hack & Slasha z ładnymi opisami, przykro mi.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Tevery Best »

Obelix pisze:aaaa, jeśli chcesz zrobic tekstowca w stylu tego Imperium lub Redorana to na mnie nie licz, mam osobiście uraz do takich gier bo od użytkownika wymagają tylko myslenia w stylu "który miecz założyc?", a najgorsze że wg. mnie ten engine (Vallheru chyba) tylko do tego się nadaje, nie zrobie z Neuroshimy Hack & Slasha z ładnymi opisami, przykro mi.
Dokładnie. Gra na podstawie NS, kiedy już się pojawi, powinna być epokowym wydarzeniem ostatecznie zmiatającym z powierzchni ziemi wszelakie Fallouty i inne postapokaliptyczne cRPG jednym atomowym uderzeniem. Nie durną tekstóweczką w tym stylu. Neuroshima jako system z ogromnym potencjałem zasługuje na wykonanie przez jakieś profesjonalne studio, a nie przez bandę małolatów :? . Bez urazy, ale mnie ten projekt zniesmacza.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Phoven »

Tevery Best pisze:
Obelix pisze:aaaa, jeśli chcesz zrobic tekstowca w stylu tego Imperium lub Redorana to na mnie nie licz, mam osobiście uraz do takich gier bo od użytkownika wymagają tylko myslenia w stylu "który miecz założyc?", a najgorsze że wg. mnie ten engine (Vallheru chyba) tylko do tego się nadaje, nie zrobie z Neuroshimy Hack & Slasha z ładnymi opisami, przykro mi.
Dokładnie. Gra na podstawie NS, kiedy już się pojawi, powinna być epokowym wydarzeniem ostatecznie zmiatającym z powierzchni ziemi wszelakie Fallouty i inne postapokaliptyczne cRPG jednym atomowym uderzeniem. Nie durną tekstóweczką w tym stylu. Neuroshima jako system z ogromnym potencjałem zasługuje na wykonanie przez jakieś profesjonalne studio, a nie przez bandę małolatów :? . Bez urazy, ale mnie ten projekt zniesmacza.
Profesjonalne studio - mam dziwne wrazenie, że żadne 'poważne studio' nie jest zainteresowane produkcją gry w realiach NS ;) I raczej w najblizszej dekadzie coś takiego sie nie zmieni. No ale Ty tego nie sugerowaleś wiec nie bedę sie czepiać faktu niedokonanego. :]
Banda Małolatów - Takk, bez obrazy chłopcy ale tu sie z Teverym zgodzę - żaden z was nie nadaje się do pisania klimathycznych (ewentualni zboczeńcy niech sobie to tłumaczą na: 'kolorythowych') opisów do takiego projektu, przynajmniej nie obecnie ;P
A jeśli kajtek chce koniecznie mieć taką przeglądarkową naparzanke - TU SĄ PLIKI całego silnika, przynajmniej tak mi sie wydaje. :)
Ps. Oczywiscie bez znajomosci php nie masz co tam zagladać :>
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Tevery Best »

Phoven pisze:Profesjonalne studio - mam dziwne wrazenie, że żadne 'poważne studio' nie jest zainteresowane produkcją gry w realiach NS ;) I raczej w najblizszej dekadzie coś takiego sie nie zmieni.
Heh, poczekaj, aż ja i moja partia dojdziemy do władzy nad światem :wink: . Wtedy nie będzie gier NIE o Neuroshimie :lol: . Ale na razie musimy objąć władzę w kraju, a do tego niezbędna będzie o, ta atomówka... Hmm... Nie wiecie, co robią jacyś goście w roboczych strojach z napisem "Firma C" pod moim płotem? Tak tylko pytam...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Jelcyn »

Tavery, masz pełne poparcie rosyjskiej mafii w tej sprawie. Jak coś to daj mi znać, a ja dam znać moim ludziom, którzy dadzą zaznajomić się "Firmie C" z naszymi dobrymi przyjaciółmi, baseballami :lol:

Co by nie offtopować, powiem, że rzeczywiście taka gra to powinien być przełom i jedna wielka innowacja, czego w takiej tekstówce ciężko byłoby uświadczyć. Zresztą mi osobiście taka tekstówka zbyt klimatyczna się nie wydaje, a o uchwycenie tego Neuroshimowego klimatu przecież chodzi.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Alucard »

Ej no... nie przesadzacie czasami? Dobrze, że chłopak ma jakies zajęcie a nie chleje browaru pod blokiem. Poza tym równie dobrze każda słaba sesja w Neuro to profanacja, więc nie frajmy... ech...

I tak odbiorcy na to nioe będzie, więc co sie pieklić? Inna sprawa, że w projekcie udziału nie wezmę. Jakby to była czysta tekstówa z klimatycznymi opisami, to czemu nie... ale MMORPG :/ Brzydzę sie MMORPG
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gra w klimatach NS

Post autor: Sihamaah »

W przypadku tekstówki, chłopak otrzymał ode mnie odpowiednie pliki.

Osobiście jestem za tekstówką. Na pewno nie za MUDem!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ