Neuroshima - ulubiony kolor

Kącik poświecony polskiemu systemowi postapokaliptycznemu.

Jaki jest Twój ulubiony kolor w Neuroshimie?

Stal
15
29%
Rdza
14
27%
Rtęć
11
22%
Chrom
11
22%
 
Liczba głosów: 51
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: arthas40 »

Witam wszystkich. Otworzyłem ten wątek, bo jestem ciekaw jednego - jaki jest Wasz ulubiony kolor w Neuroshimie? Dla laików przypominam, iż nie chodzi tutaj dosłownie o koloradła, tylko o cztery specyficzne, oddające klimat Neuroshimy - a mianowicie stal, rdza, rtęć oraz chrom. Każdy z nich to praktycznie inny klimat, inna perspektywa i światopogląd człowieka (tu: gracza) na zrujnowany, postapokaliptyczny świat. Każdy z kolorów może stanowić również podłoże do kolejnych przygód (rtęć jakby sama nasuwała przygodę z croats'ami).

W dodatku liczę na odpowiedzi uzasadniający propagację konkretnego koloru. Chodzi o fakt, żeby unikać odpowiedzi w stylu: "Ja tam wolę mieszanki wszystkich kolorów, bo takie są najlepsze". Ja rozumiem, że mix wszystkiego to uniwersalne wyjście, aczkolwiek ciekaw jestem Waszych preferencji.

Osobiście moim ulubionym kolorem jest stal. Wynika to prawdopodobnie (ba, na pewno) z mojego charakteru, bo jestem (staram się być) ambitny i optymistą. Zawsze marzył mi się ten cel - odbudowania świata na nowo, podnieść ludzkość z gruzów starej rzeczywistości. Zneutralizować i pokonać Molocha (chociaż to nierealne wręcz ;)), zawrzeć sojusz z Hegemonią, podbić Miami, odrzucić Tornado i wprowadzić religię panującą. Dążenie do takowych celów, do uzyskania dużej satysfakcji, stanowi dużą motywację do przeróżnych i jakże ciekawych działań, które nadadzą sesji niesamowity urok. Neuroshima daje tutaj pole do popisu - sama postapokalipsa jest na tyle elastyczna, iż drużyna graczy może w spokoju planować najprzeróżniejsze działania, na które nie byłoby ich stać w innych uniwersach systemowych (no raczej można by pomarzyć o rewolucji w Imperium WFRP, wywołanej przez graczy; co prawda zależy to też od MG).

Drugim moim faworytem jest chrom. Wynika to z tego optymizmu. Miłym uczuciem jest olać panujący chaos i nieład. Trzeba cieszyć się życiem, trochę "zakozaczyć", no i lubię Clint Eastwooda. :D

Pozdrawiam,
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

A ja tam lubię chrom i stal.
:arrow: Chrom - IMHO po to została stworzona Neuroshima - właśnie, zeby się pośmiać i zamienić świat postapokaliptyczny w wielki plac zabaw ;)
:arrow: Stal - ponieważ walka jest codziennością neuroshimowego świata a stal idealnie oddaje uczucia patryiotycznego żołnierza.
.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

ja lubie:
Rdza - ze względu na taki "przygnębiający" klimat miejsca w którym mało można a określenie "niebezpieczeństwo" urosło do niespotykanej wcześniej wartości

Chrom - Jak u Deepa XD
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

A ja powiem standardowo ze jednak Mieszanki sa najlepsze. Albo nie, powiem inaczej: Kolory to wymysl czysto teoretyczny, dla zapchania textu podrecznika jakimiś przyblizeniami mniej wiecej wyobrazen. Oczywiscie gra 1 kolorem jest totalnie niemozliwe i przerzucanie sie kto woli jaki kolor to mniej wiecej jak przerzucanie sie kto woli głowkowanie a kto siekanie, albo kto woli mhroczny klimat a kto woli przyjemna atmosfere grupy zzytych kumpli. Kazdy powie ze to zalezy i ze wszystkiego po trochu. Tak czy inaczej cos takiego jak kolory nie istnieje, chyba ze w formie dydaktycznej. To takie uproszczenie zalozone podczas nauki, w praniu już to załozenie pomijamy.
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Ja mówię tylko: Rtęć

Dlaczego?? Ano dlatego żę lubię się bać, a w Neuroshime nie brak przerażających rzeczy(cyborgi molocha, mutanty. mroczne kulty, szaleńcu, nawiedzonwe bazy wojskowe z nieudanymi eksperymentami sprzed wojny...)tak grać jest najlepiej...mrok, jakieś jęki, światełka, coś przebiegło po nodze, krew, gasnąca latarka, w której ostatnbich promykach widać przerażającą besteię zmierzającą w waszym kierunku...ahh...aż łezka isę w oku kręci...

No kłamałem i powiem jeszcze: Stal i Chrom

Fajnie robić strzelaniny w stylu Matrix'a, walić czym popadnie w ogromnego mutanta, co chwila zmieniając broń(Seria kałachem<out of ammo>, łapię za Uzi<out of ammo>, wyrzucam uzi i wyciągam Deserta...)...walka z gangami, Moloch i jego wesoła kampanią maszynek, w które można postrzelać na pustyni...po prostu człowiek żyje i strzela..^^...no i fajne są jeszcze wyścigi w Detroit, zjeżdżanie pod ostrzałem na motorze po schodach...ty po prostu zabawa!!!...

I właśnie to lubię w Neuroshimie...^^
Prosiak (PrQ)
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Moim kolorem w Neuroshimie jest zdecydowanie rdza. Kiedyś, gdy usłyszałem że istnieje coś takiego jak Neuroshima, a znajomy wytłumaczył mi bardzo ogólnie realia wyobraziłem sobie ten świat właśnie tak, jak obrazuje go kolor rdzy. Nie świat, który umiera- świat który umarł. Pierwsza sesja, którą poprowadziłem pokazywała, że Moloch i mutanci są zazwyczaj tłem nadającym dramatyzmu w odczuciach graczy, a sama sesja była jedną wielką refleksją. Niestety drużyna się rozpadła i kiszka...
Co do chromu- nie przepadam za nim. Jeśli chcę dokonywać matriksowych rzeźni i walk w stylu hollywoodzkim gram w Cyberpunka w mniej mrocznej wersji, który wg. mnie pozwala na dokonywanie takich rzeczy nie tracąc walorów klimatycznych.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Długo zastanawiałem się nad tym pytaniem i muszę przyznać, że Stal to mój ulubiony kolor. Dlaczego? Zawsze gdy myślę o przygodach robionych pod Stal, przypomina mi się Matrix 3 i walka ludzi z maszynami w Syjonie. Zawsze wyobrażałem sobie świat Neuroshimy jako pusty plac budowy, który muszą uzupełnić ludzie własną pracą - budową nowych miast, pomaganiem mniejszym osadom, nawracaniem ludzi na dawną religię, walką z Molochem... Uwielbiam przygody, w których gracze muszą zaludnić wraz z uciekinierami jakąś osadę, a po spotkaniu maszyn Molocha niektórzy z BN popełniają samobójstwa, nie wierząc w misję Stali... Mieszanka niepewności i wielkich ambicji - tak wyobrażam sobie Neuroshimę.

Z drugiej strony, lubię przygody gangsterskie. Nie bez powodu moim ulubionym dodatkiem jest Detroit. Shultzowie, układy z gangami, wojny o terytoria... Podchodzi to bardzo pod Chrom, ale nie taki totalnie przesadzony, w którym bohaterowie są przerysowanymi postaciami z komiksu zdolnymi do nadludzkich czynów, a zwykłymi ludźmi próbującymi ułożyć sobie życie po apokalipsie i zdobyć władzę w mieście.

W zależności od tego, czego chce drużyna, prowadzę tylko w tych dwóch kolorach, nigdy nie staram się ich mieszać, tylko ukazywać, czasami zbyt mocno cechy danego koloru. Rdza i rtęć są dla mnie trudnymi kolorami - czasami myślę, że moja drużyna nie dałaby rady grając pod te kolory, dlatego z nich zrezygnowałem, mieszając w przygody scenki podchodzące pod rdzę lub rtęć (samobójstwa, utrata wiary we własne siły, brak happy endu...).
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Dwa kolory:

:arrow: Stal za : "Nie poddawaj się. Nie płacz, nie poglądaj na świat oczami człowieka przegranego. Odrzuć szarość, choroby, Tornado. Zmierz się z codziennością i nie pozwól jej się załamać. To nie świat umarł, to umierają ludzie. Jeśli masz w sobie odwagę, nie umrzesz. Jeśli masz w sobie dumę i siłę, nie umrze świat".

:arrow: Chrom za : "Dziś liczy się szybki wóz, duża spluwa i dobry tekścior na dzieńdobry."

Po prostu nie poddawać się i żyć najlepiej jak sie da.

:twisted: Czy tańczyłeś kiedyś z diabłem w świetle księżyca :twisted:
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Raider
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 23 stycznia 2007, 08:06
Lokalizacja: Babylon

Post autor: Raider »

Tylko jeden:

:arrow: Stal

Czemu akurat ten? Bo gdzie innym zabraknie ikry, by walczyć o sprawę, choćby nawet i przegraną, ja nie dam się złamać. "It is better to die for the Emperor than to live for yourself." :)
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Piasek...
Jak nie ma piasku, to może rdza..? We rdzy jest jakiś rodzaj fatalizmu. Czegoś nieuchronnego.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: laRy »

mieszanka wszystkich w jednym. lepiej byc niemoze!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: Alucard »

Rdza... Takie przybijające poczucie, że wszystko mimo starań sie sypie i rozwala... :D

A tak na uboczu. Właśnie zakupiłem podręcznik podstawowy (nie śmiać się) i mnie wessał :D Wcześniej grałem ponad rok znając wszystko z dowiadczenia na sesji, tłumaczeń kumpli i falloutów :D
Teraz wszystko nabiera głębi. Mniam :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Oczywiście że wizja świata upadłego który aż się prosi by go odbudować jest piękna...
Po co się rozczulać że jest tak źle, że nikt już nas nie kocha bo nawet sam Bóg dostał nuklearkę od Molocha w prezencie...
trza się wziąć w garść i do roboty!
Skopać kilka d*p żeby dziadka wymienić(wiadomo jaki to kabaret prawda)
NY i Appalachy się połączą i Molocha między oczy :D
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Dark Mesaiash
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 10:34
Lokalizacja: Z tawerne pod urżniętym orkiem

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: Dark Mesaiash »

:twisted: oczywiście że rdza. Jeje kolor jest przytłaczający i bardzo pasujący do Neuroshimy
Kil them ALL
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: Deep »

Dorosłem wreszcie. Zastanowiłem się nad tymi kolorami i stwierdziłem, że Chrom odpada. To dobre na początek ale później wybiera się jedyną i słuszną drogę rtęci... :twisted:
.
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: Arxel »

Ja tam wolę stal. Rtęć jest taka pesymistyczna. A w stali jest taka jak powinno być. Czyli, że cały świat jest placem budowy, na którym trzeba zbudować nowy porządek i ład.

,, For the greater good "
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Gall Gael
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: sobota, 2 września 2006, 14:33
Kontakt:

Re: Neuroshima - ulubiony kolor

Post autor: Gall Gael »

Aktualnie? Stal.
Powód? Ot takie było moje początkowe wyobrażenie NS.
Ale pojedynczym kolorem nie da się grać to wymyśliłem takie cuś "To nie świat umiera tylko ludzkość, pokonana własną bronią. Jednak wciąż jest kilka sekund by uratować ludzkość od śmierci, a także skopać dupsko molocha. Trzeba działać, jednak jeśli się nam nie powiedzie lub nie zdążymy zawsze możemy się pożegnać godnie, a potem zginąć na froncie jak bohater." Trochę dziwne ale nie miałem weny jak to opisać :p
ODPOWIEDZ