Dodatek do Neuroshimy

Kącik poświecony polskiemu systemowi postapokaliptycznemu.
ODPOWIEDZ
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Dodatek do Neuroshimy

Post autor: Khazar »

Temat ten kieruję do wszystkich doświadczonych RPG-owców. Mam zamiar napisać dodatek do Neuroshimy i chciałbym zapoznać się z waszą opinią na ten temat (jak wszystko pójdzie dobrze, to poproszę BAZYLA o zamiszczenie go w Tawernie (mam nadzieję, że się zgodzisz)). Pokrótce może opiszę ten dodatek:

----------------------------------------------------------------------

Od zakończenia wojny minęło 90 lat. Moloch, o dziwo, nie rozrósł się tak, jak wielu przypuszczało. Już od kilku dekad praktycznie nie poszerzył swoich granic. Niektórzy widzieli, jak daleko panował jakiś zamęt, tak jakby maszyny atakowały się nawzajem. Ale kto może zobaczyć cokolwiek przez gęsty smog unoszący się nad Molochem. Nie ważny jest jednak Moloch. Ważne jest, co zdarzyło się wcześniej...
Jakieś 20 lat temu, w Los Angeles, żył koleś zwany Hex. Hex, jak mówią, znalazł w podziemiach miasta mnóstwo książek o komputerach i hackingu. Po kilku latach był już we wszystkim obeznany, istny komputerowiec. W jednej z książek był opis robotów bardzo podobnych do maszyn Molocha oraz wiele informacji o bazach, z których prawdopodobnie powstał wczesny Moloch. Okazało się, że bazy te były połączone za pomocą terminali z kilkoma większymi miastami Ameryki. M. in. z Los Angeles. Hex, dzięki informacjom z książki, odnalazł terminal. Włączył go - działał! Jak przeczytał w książce, terminale posiadały własne źródła energii (na wypadek zniszczenia miejskiej elektrowni). Za jego pomocą chciał się połączyć do Molocha, żeby narobić w jego wnętrzu niezły kipisz. Jednak Moloch nie dał się i przerwał połączenie. Hex spędził kolejne miesiące na odnajdywanie jak największej ilości sprzętu komputerowego i podłączaniu go do terminala. Stworzył też swoistą minielektrownię, by ten cały sprzęcior miał skąd czerpać energię. Wreszcie, 23 kwietnia, zebrał wystarczający sprzęt. Hex włączył terminal i podłączył się do Molocha. Ten walczył, że komputery Hexa nie dały się. Hex szybko grzebał w oprogramowaniu Molocha (które było cholernie skomplikowane). Nie wiadomo dokładnie, co stało się potem. Zdaje się, że jakaś cząstka Molocha przedostala się do komputerów Hexa i przejęła nad nimi kontrolę, tracąc jednak połączenie z samym Molochem. Nie wiadomo także, co się stało z Hexem. Zapewne to coś użyło jego mózgu jako głównego procesora. To coś jednak nie było podobne do Molocha. Szybko przebudowała miasto. Rozrastało swoje terytoria, aż natrafiło na Neodżunglę. O dziwo, ten stwór użył Neodżungli jako budulca do swojej megakonstrukcji. I tak powstalo coś podobne do Molocha, jednak częściowo organiczne. Twór ten nazwano Lewiatanem.
Lewiatan wydawał się myśleć. Nim cokolwiek uczynił, najpierw dobrze się namyślił. Nie był tak dokładny, jak Moloch, ale bardziej elastyczny. Rozrastając się, posuwa się tylko wzdłóż zachodniego wybrzeża. Nie wiemy, co takiego trzyma Lewiatana na tym wybrzeżu. Może odkrył w Pacyfiku jakiś nowy surowiec, bardzo mu potrzebny. Lewiatan Jest dość dziwny. Nie odpowiada na żadnen atak. Jeśli cokolwiek z jego konstrukcji ulegnie zniszczeniu, natychmiast się rekonstruuje (ze względu na jego półorganiczną budowę). Czasem jego maszyny potrolują tereny graniczne i niszczą potencjalnych wrogów Lewiatana. Jednak w zasadzie nie jest tak bezwzględny, jak Moloch. Jednak te czasy względnego spokoju skończyły się. W końcu dwa giganty - Moloch i Lewiatan - spotkały się. Było to jakieś 1,5 roku temu w Portland.
Natymiast rozpoczęła się wojna. Moloch zwalczał Lewiatana, a Lewiatan - Molocha. Lewiatan zaczął porywać ludzi, by stali się częścią jego półorganicznej konstrukcji. Powstały kolejne generacje mutantów. Cała Ameryka cierpiała przez tą wojnę. Kto wygra? Moloch? Lewiatan? A może ludzie? Czas pokaże.

----------------------------------------------------------------------

Czekam na opinie.
Obrazek
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

co prawda w Neuro nie grałem, ale co nie co orientuję się w historii świata z tej gry. dodatek zapowiada się ciekawie, aczkolwiek spróbuj nieco przerecenzować ten opis bo obecnie jest łatwo przyswajalny ale zbyt potoczny. a i oczywiście sam zamysł jest wg mnie bardzo dobry, tylko powiedz co miało spowodować ów "zamęt" w molochu ? ten zamęt to jest właśnie wojna z Lewiatanem czy coś zupełnie odrębnego ? a jak odrębne to zamieściłbym coś takiego że jednak Hex coś zdążył namieszać, przez co część maszyn się zbuntowała od Molocha i chce go wyniszczyć od środka.
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Ja raczej myślałem nad czymś innym: że walka między systemami Molocha (wcześniej przypuszczano, że Molochem rządzi tak naprawdę kilka odrębnych systemów, teraz to udowodniono) stała się ostrzejsza i bardziej brutalna (wszystkie systemy uznały, że dotychczasowa taktyka walki z innymi systemami nie przynosi żadnych efektów, toteż przyjęły brutalniejszą taktykę). Nie sądzę, żeby jeden człowiek mógł namieszać cokolwiek w Molochu, tak żeby w jego wnętrzu był prawdziwy kipisz, a na pewno nie w tak krótkim czasie. Choć nie wiem, wiki, może twój pomysł jest lepszy. jeszcze się nad tym zastanowię.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Heh... dodatek o ile go napiszesz a szansę znaleźć xsie w TRPG, jednak mam małą uwage - porywasz sie na zbyt dużą skalę...

Dodatek miałby szanse powozenia, gdyby nie zmieniał ŚWIATA gry - Twoje poprwki czy zmiany ingeruja zbyt głęboko w świat...

To oczywiście moje zdanie - mogę sie mylić...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Nie bój żaby, ja sobie poradzę. Nie takie rzeczy stary Khazar robił ;-). Choć przyznam, że pierwszy raz robię takie duży dodatek.
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

coś z tego wyszło? czy zapomniałeś? :wink:
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Jak dla mnie robienie dodatków do syystemów istniejących nie ejst ciekawe., Lepiej założyć własny system! Wtedy nie ma ograniczeń ;)
.
Skiru606
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 4 lipca 2008, 20:31
Numer GG: 0

Re: Dodatek do Neuroshimy

Post autor: Skiru606 »

panie projektancie dodatkowy :P moloch , smart , lewiatan nie uważasz że to już troche za dużo?? że to tylko popłuczyny po smarcie? a tak poza tymi wątpliwościami to jestem ciekaw bardzo co wyjdzie z tego dodatku i czy będzie strawny rzecz jasna
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dodatek do Neuroshimy

Post autor: Tori »

Człowieku, archeologię studiujesz?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
ODPOWIEDZ