Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Forum poświęcone World of Darkness, czyli Wampirowi, Wilkołakowi, Magowi i innym grom z serii White Wolfa.
ODPOWIEDZ
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Fanotherpg »

Chciałbym wiedzieć czy ktoś z was nie wie skąd można by było kupić Wilkołaka: Apokalipsę w wersji polskojęzycznej. Jestem zainteresowany kupnem więc spokojnie można się dogadać co do ceny i formy przesyłki (oraz jak robimy przez serwis jak allegro, czy też bez takich "pośredników") - wszystko zależne od stanu podręcznika.

Wiem, że od kilku lat jest to niemalże "biały kruk" i dostanie go jest bardzo trudne, dlatego też założyłem ten temat - z góry dzięki za odpowiedzi. Bo w sprzedaży nie ma, a jedyna możliwość to właśnie odkupić od graczy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2008, 08:33 przez Fanotherpg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąść?

Post autor: fds »

Wziąść to na pewno znikąd ;p Wziąć chyba co nie? ;p

Tak się składa, że jestem chyba jedynym posiadaczem podstawki do W:A na trpg, a ja się jej na pewno nie pozbędę. Trochę się spóźniłeś z szukaniem, kilka miesięcy temu (okolice września) sporo (z 5 :D) się podstawek pojawiło na allegro i oczywiście poszły jak świeże bułeczki. Teraz znów jest posucha i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Allegro to raczej Twoja jedyna szansa na zakup. Przy okazji przygotuj się na wydanie minimum 150 zł :)

Jest jeszcze jeden sposób, znajdź kogoś z oryginałem, musisz się z tą osobą zaprzyjaźnić, niech ona sobie zrobi ksero podręcznika (do własnego użytku oczywiście), a następnie Ci to ksero pożyczy. To jedyne zgodne z prawem wyjście (będące alternatywą dla kupna).

PS: Sam się domyśl jak wtedy rozwiązać kwestię "zapłaty" ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Fanotherpg »

Kserowanie do końca nie jest legalne. Jeśli masz oryginał to na własny użytek możesz zrobić jego ksero (tak samo jak możesz zrobić pirata dowolnej aplikacji), ale tego ksera nie możesz pożyczać ani odsprzedawać, chyba że z oryginałem.

Zawsze nie szkodzi za pytać.
Obrazek
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Deadmoon »

fds ma rację, obecnie niezwykle trudno jest dostać podręczniki do W:A. Bardzo ubolewam, że niegdyś zdecydowałem się swoje pożyczyć znajomemu. Jak łatwo się domyślić, już ich nie odzyskałem. A było tego sporo - podstawka wraz z wszystkimi suplementami, jakie zostały w Polsce wydane nakładem MAGa. Teraz muszę się zadowolić ochłapami. ;)

W sprawie kserowania podręczników: istnieje luka prawna, zezwalająca na kserowanie książek, pod warunkiem, że nie dochodzi do kopiowania CAŁOŚCI pozycji. Zatem wystarczy, że pominiesz np. kartę tytułową, bibliografię, indeks czy jakąkolwiek inną część podręcznika, to w zasadzie nie postąpisz wbrew przepisom.
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Fanotherpg »

I tak i nie :) Podobnie jest z wyrabianiem noży rzeźniczkich i piratów, niby jest, ale przez inne luki i tak mogą za to posądzić :)
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: fds »

Fanotherpg pisze:Kserowanie do końca nie jest legalne. Jeśli masz oryginał to na własny użytek możesz zrobić jego ksero (tak samo jak możesz zrobić pirata dowolnej aplikacji), ale tego ksera nie możesz pożyczać ani odsprzedawać, chyba że z oryginałem.
Właśnie, że można pożyczać ;) Pożyczać sobie ksero mogą rodziny i krewni, którzy wymieniają się nim do własnych celów, czyli na tak zwany użytek osobisty. Z tego co pamiętam, to bardzo bliska znajomość też jest dozwolona (np nikt się nie przyczepi, jak współlokatorowi się pożyczy książkę). Rzecz w tym, że nie pamiętam jak bliska to musi być znajomość. Trzeba to sprawdzić. Tak poza tym, to na takiej samej zasadzie działa np. serwis Napisy24.pl
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Fanotherpg »

fds chodziło mi bardziej o znajomych itp. a nie rodzinę i bliskie otoczenie (sąsiedzi) bo na to częściowo przymykane jest oko.
Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: krucaFuks »

Udostępnianie treści chronionych prawem autorskim zarówno rodzinie, jak i znajomym, jest zgodnie z prawem polski dozwolonym użytkiem osobistym. Nie jest także nielegalne sporządzanie kopii bezpieczeństwa (lub np. używanie kopii, aby nie uszkodzić oryginału). Dozwolone jest nawet łamanie zabezpieczeń, o ile uniemożliwiają one korzystanie z prawa do dozwolonego użytku osobistego (np. aby skopiować sobie utwór na inny nośnik). Niedozwolone jest upowszechnianie osobom spoza takiego kręgu treści chronionych, pobieranie za to opłat.
To co napisałem powyżej nie do końca dotyczy oprogramowania. To można kopiować, jednak jednocześnie można używać tylko jednej kopii, o ile nie jest inaczej postanowione w umowie licencyjnej.

Faktycznie, jest to nieco skomplikowane, ale wynika to tylko z tego, że cały system praw autorskich jest po prostu do banii i nie do końca ma uzasadnienie w etyce (a przynajmniej bardzo wątpliwe).
Obrazek Obrazek
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Fanotherpg »

Dzięki za odpowiedzi :) Najwyżej zdobędę anglojęzyczną wersję pdr. bo ten język ma już niewiele tajemnic przed mną :P
Obrazek
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Re: Wilkołak: Apokalipsa - skąd wziąć?

Post autor: Fanotherpg »

Udało mnie się zdobyć Wilkołaka po polsku na allegro :) Tak więc temat można uznać za nieaktualny.
Obrazek
ODPOWIEDZ