Bard

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
ODPOWIEDZ
Aramin
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 18 listopada 2009, 17:17
Numer GG: 11921721

Bard

Post autor: Aramin »

Moja drużyna jest początkująca, ale ma potencjał. Ja osobiście poprowadziłem tak ze 4 sesje, ponoć byłem całkiem niezły, niestety drużyna rozpadła się z przyczyn braku czasu, niektórych graczy. Teraz siedzę po tej drugiej stronie stołka i mam lekką tremę bo:
1)Będzie to moja premiera jeżeli chodzi o granie jako Gracz (straszne masło maślane wyszło:P )
2)Boję się Barda, bo widzę go jako postać trudną do odgrywania, ze względu na gigantyczny potencjał fabularny, poza tym nie jest to moja "naturalna" klasa - najlepiej czułbym się jako Zaklinacz, ewentualnie Łotrzyk niemniej z pewnych względów wybrałem Barda. W zasadzie z chęcią porozmawiałbym na temat odgrywania, z tym jednak przeniosę się chyba do jakiegoś z licznych tematów w subforum "Pieśń i Cisza".
Konkrety:
Gramy drużyną potencjalnie trzyosobową, choć istnieje szansa, że będzie nas czterech. Czwarty gracz będzie Krasnoludzkim Wojem. Ale na 100% mamy taką drużynę:
Tropiciel Elf - ma zamiar specjalizować się w łuku, który jest jego nieskrywanym fetyszem.
Zaklinacz Człowiek.
Ja - Bard Człowiek. Staty mam takie:
S:12
ZR:15
BD:14
INT:17
RZT:14
CHA:18
Zastanawiam się jakie wziąć atuty i jak rozwijać postać w przyszłości, by była mocna mechanicznie, a co za tym idzie przydatna dla drużyny. Dwuklasowość rozważam tylko w wariancie z Łotrzykiem. Możecie poradzić jak sensownie dobrać atuty i rozwijać skille?
Jeśli był gdzieś taki temat to przeoczyłem i przepraszam.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Bard

Post autor: Zaknafein »

Nie jestem specjalistą w dziedzinie mechaniki dnd, ale stworzyłem i rozwijałem już kilku bardów i mógłbym Ci conieco opowiedzieć, choć wolałbym rozmawiać o fabularnym aspekcie tego zagadnienia. Ale cóż, matura sama się nie oleje, więc mogę odpowiedzieć na kilka pytań. Ale najpierw powinieneś sprecyzować, w jakim kierunku CHCESZ rozwijać swoją postać - myślisz o zwinnym zawadiace z jakimś lekkim ostrzem w dłoni, o postaci wsparcia ułatwiającej kopanie tyłków towarzyszom za pomocą magii i Muzyki Barda, czy może o czymś zupełnie innym?
Aramin
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 18 listopada 2009, 17:17
Numer GG: 11921721

Re: Bard

Post autor: Aramin »

Już odpowiedziałem, ale uznałem że post jest zbyt mętny więc napiszę go od nowa :P
Z chęcią porozmawiam o walorach fabularnych. W sumie wciąż się zastanawiam jak najpełniej go odgrywać, a co do samego sposobu zachowania to póki co zamierzam zrobić z niego cwaniaczka typu Han Solo, no i przeważnie mam zamiar chować się za plecami kompanów jak przyjdzie co do czego. Mimo wszystko nie jestem do końca zadowolony z tej wizji - wydaje mi się być archetypowa/sztampowa a ja chcę by mój Bard był oryginalny i zapadał w pamięć, a zwykły wygadany cwaniak wydaje mi się być nie do końca satysfakcjonujący . Masz jakieś ciekawe porady co do sposobu bycia tudzież czegoś innego?
Jeżeli chodzi o mechanikę:
Zamierzam głównie rozwijać się w kierunku magicznym, przy takiej budowie chyba nie mam czego szukać w walce nawet za pomocą rapieru zatem chyba przerzucę się na łuk. Rozważam dwuklasowanie na Łotrzyka, by w drugiej kolejności rozwijać zdolności złodziejskie, ale zastanawiam się czy poskładam to zgrabnie fabularnie + czy zrobię z tego sensowny build.
Jeżeli chodzi o umiejętności, to na pierwszym poziomie inwestowałem głównie w te oparte na Cha., sypnąłem parę punktów do Ukrywania i Skradania ale zastanawiam się czy w przyszłości dalej inwestować, czy raczej przerzucić te punkty na Czarostwo, Odcyfrowywanie zapisów, stos. mag urz. które lekkomyślnie pominąłem. Chociaż, dzisiaj spotkam się z MG to może poprzerzucam niektóre punkty, z tym że obawiam się tego by moja postać jako nakierowana na magię nie była nieprzydatna przy Zaklinaczu, i analogicznie dwuklasowiec Łotr/Bard nieprzydatny przy Trepie.
Jakie byś radził wziąć atuty? Gram człowiekiem, więc na starcie mam dwa.
ODPOWIEDZ