Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
ODPOWIEDZ

Którą klasą najbardziej lubisz grać?

Barbarzyńca
4
4%
Bard
7
7%
Czarodziej
19
19%
Druid
3
3%
Kapłan
7
7%
Łotrzyk
22
22%
Mnich
5
5%
Paladyn
7
7%
Tropiciel
8
8%
Wojownik
13
13%
Zaklinacz
6
6%
 
Liczba głosów: 101
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Craw »

Nesquel pisze:zgadzam się z MarcusdeBlack. Łotrzyk to najlepszy wybór. Bo przecież z łotrzyka wywodzą się mordercy, cisi zabójcy, asasyni.
Okey, poddaję się: rycerze są the best, niech wam będzie. Ale ja po prostu lepiej czuję się przy barbarzyńcach.
Lol, wymieniłeś trzy nazwy na jedną profesję, a i tak błędnie.
Żeby być mordercą, nie trzeba być łotrzykiem.
Za to zgodzę się, że jest to najbardziej elastyczna ze wszystkich klas postaci - można mieć łotrzyka wprawionego w walce, łotrzyka negocjatora, łotrzyka kupca, łotrzyka amanta.

Nequel - widać, żeś młody, bo masz straszne klapki na oczach. Rycerz=prawy wojownik (kiczowate), łotrzyk=atak w plecy, mag=kula ognia. To są bardzo krzywdzące stereotypy, które ograniczają. Piszesz, że łotrzyk daje wiele możliwości, po czym wymieniasz tak po prawdzie jedną. Trochę fantazji! RPG to nie Icewind Dale, gdzie każda klasa jest do siebie podobna i robi tylko jedno - sieka.

Kiedyś grałem prawym rycerzem, który szedł do celu po trupach, bo liczy się tylko efekt, nie zaś to, co dzieje się pośrodku. I byłby zdolny zabić przyjaciela, żeby osiągnąć wyższy, lepszy cel. Bóstwo i tak to wybaczy, a liczy się prawo - boskie i ziemskie.

I jeszcze jedno - wcale nie chcieliśmy Ci pokazać, że rycerze (vel paladyni, bo to oni głównie wpisują się w tę rolę, co jest błędne) są the best, bo nie są. Za to są jedną z najbardziej pokrzywdzonych (obok barbarzyńców) klas postaci, bo panują wśród nich największe stereotypy. Paladyn ciągle się modli, brzydzi się zła itd. Barbarzyńca ledwo co składa zgłoski i najbardziej lubi swój topór. No sorry, to są absolutnie brednie.

Btw, ostatnio mam straszną ochotę pograć mieszanką bard/barbarzyńca, innymi słowy opowiadacz historii z północy, który niejedną bitwę już przeżył ^_^
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Blue Spirit »

nie jestem młody, mam po prostu mało doświadczenia w RPG bo gram z jedną drużyną, która niestety nie jest nowatorska.
Ale od czego jest Tawerna RPG? Nauczę się
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Alien »

Nesquel pisze:chodziło mi o to, że rycerze są tacy jednolici, z tymi ich zasadami obrony słabych, zwalczania zła - słowem - w grach RPG są to dobre charaktery, stworzone do walki ze złymi siłami.
Moja drużyna NIGDY nie grała z rycerzem. To zawsze są czarne charaktery zmuszane do walki ze złem, albo ludzie działający dla zysku.
To że kiedy jestem graczem zawszę szukam zysku się zgodzę ale z tym że nigdy nie grałem rycerzem już nie za bardzo. Oczywiście nie był to rycerz który się urodzł po to żeby"uratować świat"(jakbym nie miał nic do roboty;)) może to być rycerz który szuka wszędzie zysku, którego niemożliwe nazwać dobrym, a trudno neutralnym.
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Blue Spirit »

Alien - nie wystarczy zrobić kartę postaci a w rogu napisać "charakter: zły" postacią trzeba żyć, a ty tego jeszcze dobrze nie umiesz.
Takie dyskusje to na priv do siebie proszę, tu jest temat o klasach postaci.
-CRW


Brzoza - spadaj na brzozę
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Alien »

Neskłik nie bardzo da się grać w 3 (jeden MG+2 graczy z czego jeden ma 9 lat i nie umię powiedzieć zdania do NPC) więc nie miej do mnie żalu że w postać trudno mi się wczuć kiedy muszę tak naprawdę grać dwoma(i wszystkimi naraz) graczami :?.
Mam nadzieję żę nie dostanę bana na parę godzin :)
00088888000
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Brzoza »

Ja Wam powiem szczerze, że wybrałem sobie do gry teraz Rycerza w lśniącej zbroi na lśniącym rumaku nazywającego siebie palcem boga etc. głównie z tego powodu, że teraz jest superekstra moda na łamanie stereotypów. I ta moda trwa już hohohohoooo albo i dłużej. Że dobry drow, zły krasnoludek, altruistyczny krasnoludzki bankier, mądry ork, spokojny goblin i kurwa inne coraz bardziej zjebane przeciwieństwa, tak żeby być tym jedynym tym orginalnym tym takim super odkrywczym. GTFO. Czas na stereotyp. Juz to widzę, jak będe nawracał mieczem lub słowem niewiernych, jak będe szukał graala i walczył z ogromnymi lwami, chmierami, jak drogę zastąpi mi zielony rycerz, czarny rycerz i jak spotkam panią jeziora, jak bez względu na wszytsko stanę w obronie mojego seniora, jak bede witał braci wracajacych z pielgrzymki do świętej ziemi, jak moje Bóstwo w jakieś kryzysowej chwili pomoże mi, bo się bedę modlił o ocalenie, kurde, fajnie jest byc ideałem. tylko ciężko, nie grałem trzy lata, a jak grałem byłem zazwyczaj bardem/złodziejem/prostym wojownikiem. A tu wszytsko determinować ma moja historia ;[
Neskłik nie bardzo da się grać w 3 (jeden MG+2 graczy z czego jeden ma 9 lat i nie umię powiedzieć zdania do NPC) więc nie miej do mnie żalu że w postać trudno mi się wczuć kiedy muszę tak naprawdę grać dwoma(i wszystkimi naraz) graczami .
Mam nadzieję żę nie dostanę bana na parę godzin
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Craw »

A to fakt, jest ta moda na łamanie stereotypów, niemniej dobrego drowa bym tym nie nazwał. W końcu 95% tego typu postaci, to kalki Drizzta :D A to nie jest łamanie jakiegokolwiek stereotypu.
W sumie wszystko zależy od tego, jak często się kim gra. Ja osobiście lubię postaci bardzo nieszablonowe, choć nie powiem, zagrać sobie takim typem podręcznikowym (który z zasady nie powinien istnieć) też musi być wesoło.

Pamiętaj Brzozomirze - granie stereotypem jest prawie takim samym odchyłem, jak próbowanie mu zaprzeczyć :D
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Blue Spirit »

Alien - ale ty się po prostu nie starasz! Zerknij na sesje na forum! Popatrz co oni umieją! My jesteśmy jeszcze nowicjuszami!
Chciałbym zagrać z moją starą drużyną + ktoś nowy. Jeśli ktoś z forumowiczów mieszka w policach albo na obrzeżach Szczecina, czekamy na kontakt. Niedługo założę temat w ogłoszeniach, bo jak Alien mówił - dziewięciolatek i nie do końca świetny gracz, to za mało do dobrej gry...
Neskłik. Szkoda że nie można zmieniać ksywek :)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Brzoza »

Pamiętaj Brzozomirze - granie stereotypem jest prawie takim samym odchyłem, jak próbowanie mu zaprzeczyć
Wiem, wiem, ale co z tego że uznałem że będzie fajnie (zwłaszcza że drugi będzie magiem prawie ateistą a trzeci gracz mnichem ktory przestal wierzyć)
Alien - ale ty się po prostu nie starasz! Zerknij na sesje na forum! Popatrz co oni umieją! My jesteśmy jeszcze nowicjuszami!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Aznar eap Gaur »

Jak dla mnie to wojownik. Dlaczego? Generalnie lubię działać, być w centrum wydarzeń ,a magiem lub łotrzykiem jest ciężko tak grać trzeba się zabezpieczać (mało hp),a wojownik no cóż ... show must go on!
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: gaudat »

Alien mam nadzieje że nie dostaniesz bana na parę godzin, ale co najmniej dożywotnio. Razem z "Neskłikiem" :lol:
Mag ateista w D&D ? Jak można nie wierzyć w boga skoro jego kapłani potrafią ciskać fireballami i pstryknięciem palca wyleczyć głęboką ranę ? (Hi lvl oczywiście :p).
No chyba że gracie w innym settingu to zwracam honor ;)
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Matt_92 »

A ja nie zgodzę się z tym, że łotrzyk nie może być praworządny dobry. W dzisiejszych czsach, taką postać nazwalibyśmy zapewne detektywem, może agentem rządowym? Taka postać może należeć do milicji miejskiej i szukać dowodów w różnych sprawach. Wtedy otwieranie zamków, skradanie się i kradzież są używane aby rozwiązywać zagadki, znajdywać sprawców przestępstw, itp.
A d'yaebl aep arse!
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Craw »

Dlatego właśnie nie może być praworządny dobry, bo działa na granicy prawa, czasami wręcz ją przekracza.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Matt_92 »

No dobrze, ale jeśli robi to z rozkazu rządzącego, sądu, albo po prostu prawo w danym kraju na to pozwala?
Poza tym nie musi okradać ludzi, może służyć w drużynie jako zwiadowca (choć tu raczej będzie lepszy tropiciel)
A d'yaebl aep arse!
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Craw »

Ale żeś się uczepił, żeby to zakwestionować. Uwierz mi, jeśli rządzący by na to pozwolił, to na pewno by się z tym nie obnosił i nikt by raczej o tym nie wiedział. Poza tym detektyw zawsze ma te swoje ciemne kontakty, sposoby, znajomości itp. To wszystko wyklucza praworządność. Czasami trzeba kogoś potorturować, przekupić, komuś pogrozić itd - to też nie jest praworządne.

Łotrzyk jest stworzeniem miejskim, jeśli się przemieszcza traktami, to podróżuje/ucieka do innego miasta. I z zasady nie jest praworządny, bo już same jego umiejętności temu przeczą. Oczywiście, zdarzają się wyjątki i jeśli ktoś by to naprawdę dobrze uzasadnił, to byłbym w stanie to przyjąć. Niemniej, wyjątki zawsze potwierdzają regułę.

Pamiętaj, praworządność to postępowanie zgodnie z literą prawa! Jeżeli ktoś ściąga wysoki procent z pożyczek, rabuje przechodniów, daje łapówki, podgląda niewiasty w kąpieli, to nie można go nazwać osobą praworządną. A poniekąd tym parają się łotrzykowie.

I nie ma gadania, że jakieś prawo danego państwa na to zezwala, bo wtedy powstaje chaos, więc to jest raczej mało prawdopodobne. A nawet jeśli, to takie uzasadnienie jest bardzo marne.

Tak po prawdzie praworządny łotrzyk mógłby być tylko wtedy, gdyby pozostawił swoje zajęcie, uznał je za niemoralne i zaczął robić coś innego. Ale wtedy (zgodnie z zasadami DD) nie mógłby awansować w klasie łotrzyka.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: gaudat »

Craw - no tak, ale np detektyw w stylu Sherlocka Holmes'a ? Właśnie do łotrzyka jest mu najbliżej. Patrzysz na tą klasę zbyt stereotypowo ;)
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Klasa którą najbardziej lubicie grać? Dlaczego właśnie ona?

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Ja zawsze gram magiem który "na boku" uczy się rzucać ale i sztyletem z bliska pochlastać.Gram z bardzo inteligentnymi graczami co zawsze idą na przód tworząc jedynie wojowników, barbarzyńców-berserkerów, lub samurajów (z powodu katany i fajnego ubranka).Ktoś musi użyć czasem magii to spada wszystko na mnie, ale mogę się odegrać żucając na nich po cichu "Czary Gastryczne(jak ktoś zainteresowany to chętnie przybliżę jakie to czary)" ,co nieraz poprawia mi bardzo nastrój po tym jak któryś z innych graczy zrobił mi świństwo w postaci zniszczenia ważnego magicznego przedmiotu lub uzycie zwoju magicznego do zapalenia fajki.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
ODPOWIEDZ