Conan RPG

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
ODPOWIEDZ
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Conan RPG

Post autor: mrufon »

Nie wiem jak innym użytkownikom i graczom, ale mnie osobiści potwornie brakuje w systemach d20 wydanych w Polsce - brakuje Conana RPG. Trudno o bardziej plastyczny świat, mnóstwo osób zna go z literatury, łatwo byłoby znaleźć graczy, bez konieczności wielogodzinnych opowiadań o świecie.
Nie rozumiem polityki wydawnictw - dlaczego nikt nie zaryzykował wydania podręcznika Conan rpg:Atlantean Edition? Książek na rynku jest mnóstwo, były filmy. Mam wrażenie, że system sprzedałby się nie gorzej niż Wilkołak, Wampir, czy nawet DND (przy odpowiedniej promocji w czasopismach, na forach...).
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Conan RPG

Post autor: BAZYL »

Problem w tym, że w Polsce wydawcy RPG czują się nie wiadomo kim i ich ogólne podejście do wydawania czegokolwiek pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Oni podchodzą do tego na zasadzie łaski, którą wyświadczają graczom wydając obcojęzyczny system, a potem dziwią się, że bez wsparcia z ich strony system umiera... A osobną kwestią są tłumacze, którzy bardzo nieprofesjonalnie (pod względem dotrzymywania terminów) podchodzą do pracy.

I właśnie dlatego z Conanem jest jak jest. Zresztą w takich realiach to ja nie wiem czy jest sens wydawać cokolwiek - bo z punktu widzenia fana wiem, że dostane jeden podręcznik, potem ewentualnie jakaś erratę w PDF-ie i system w naszym kraju umrze.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Conan RPG

Post autor: Solarius Scorch »

Może i tak by było, BAZYLu. Ale czy potrzeba czegoś więcej? Mam podręcznik, mam zabawę na wiele lat. Prowadzę i tak po swojemu, więc nie zależy mi na dodatkach.
System powinien wyjść - to się liczy. Powinien wyjść w miarę tanio i w dużym nakładzie. Podtrzymywanie systemu mnie osobiście specjalnie nie interesuje, bo niby co mogę dostać więcej? Dodatek o Kush albo zbrojownię znad morza Vilayet? Miłe, ale w sumie zbędne. Gdybym kupił, to tylko wiedziony zgubną manią kolekcjonerską...
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Conan RPG

Post autor: mrufon »

Zgubna mania kolekcjonerska pcha mnie w kierunku allegro, gdzie 8 dodatków w cenie ponad 300 złotych czeka na pierwszego odważnego...
Mam podstawkę, Road of the Kings - chyba czas na kolejne kroki. Zwłaszcza, że zaczęliśmy grać na ostro w Conana odrzucając inne systemy (chyba definitywnie).
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
ODPOWIEDZ