4 edycja D&D

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Craw »

Force pisze:
Craw pisze:BTW: dla mnie problem niejako nie istnieje, bo jestem zwolennikiem puli pkt na modle neverwintera
Gdyby zamieścili takie rozwiązanie w 4.0 to bym im stopy całował tylko na bazie ŚPZ bo tam było mniej punktów do rozdzielenia :)

Gdybyście jeszcze tego nie widzieli o są to okładki nowych podr do 4.0 ( z kultowymi wyczesanymi rysunkami mojego idola, jedynego pana, Wayna Reynoldsa. Ch*j że pastelowe, ważne że Reynoldsa :D)
Akurat pule pkt to MG dostosowywal do przygody. Jak mialo byc ciezko, dawal nieco wiecej, jak latwo, dawal nieco mniej ;)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Force »

Postanowiłem zamieścić tu wycinek mojej rozmowy z zatwardziałym łorhamerowcem. Oto do czego może doprowadzić fanatyzm :F
Ja1 (22-08-2007 20:55)
Wychodzi 4.0 D&D cieszysz sie :D ?

XXX (22-08-2007 20:56)
chuj

XXX (22-08-2007 20:56)
będzie jeszcze bardziej zjebany niż jest

Ja1 (22-08-2007 20:56)
a może coś wiecej? jakiś mmm sensowny komentarz?

XXX (22-08-2007 20:57)
do gry pewnie będzie 5 podręczników potrzebne

Ja1 (22-08-2007 20:57)
3

XXX (22-08-2007 20:57)
chcą na graczach kretynach jeszcze więcej nabić

Ja1 (22-08-2007 20:58)
nie do końca, w 4.0 chodzi o to żeby przyśpieszyć rozgrywkę bez wchodzenia w storytel. Poza tym nie musisz kupować można grac do usranej śmieci w 3.0

XXX (22-08-2007 20:59)
plewy

Ja1 (22-08-2007 21:00)
czekaj może to będzie coś naprawde wyjątkowego? ponoć czerpie garściami z neuro i SW d20

XXX (22-08-2007 21:00)
sw d20 to takie same gówno jako całe d20

XXX (22-08-2007 21:00)
star warsy tylko d6!

Ja1 (22-08-2007 21:01)
widze że musze z tobą pograć Może sesja?

XXX (22-08-2007 21:01)
w dedeki?

XXX (22-08-2007 21:01)
w życiu
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: 4 edycja D&D

Post autor: BLACKs »

czekaj może to będzie coś naprawde wyjątkowego? ponoć czerpie garściami z neuro i SW d20
Z jakiego neuro, z Moderna i Star Wars'a d20... Talenty nie maja nic wspolnego z cechami z NS.
chcą na graczach kretynach jeszcze więcej nabić
Ta, a Black Industries to co, moze jeden podrecznik do Warhammera wydali : D. Komercja jest wszedzie, trzeba sie przyzwyczaic, a nie narzekac, ze podrecznikow jest duzo i drogo.
star warsy tylko d6!
Star Wars d6 ma jedna z najgorszych mechanik, jaka w zyciu widzialem...

Wayne Reynolds rules! Okladki sa wysmienite, nawiazuja do AD&D i to mi sie podoba.
Troche dziwisz mnie tym stwierdzeniem, bo na to jest proste rozwiazanie. Nie kazdy rzut wykonywac musi gracz, moze to przeca robic MG. No i co Ci szkodz rzucic np 5, czy nawet 15 minut przed upadkiem? Tak zdefiniujesz co sie stanie i juz opisu przerywac nie trzeba ;)
Dobry sposob, ale wystepuja tez sytuacje spontaniczne, pokroju rzutu obronnego przeciwku zakleciu, ktore wlasnie rzucil czarodziej. Wtedy juz rzucac 15 minut przed nie bede ;).
Tak troche spekuluje, ale moze w ogole znikna rzuty kostka? Albo jeden rzut kostka bedzie definiowal, czy ktos zostal trafiony i ile obrazen otrzymal. O ile pierwsze wydaje sie malo prawdopodobne, o tyle drugie...tez, choc sprawa imho warta rozpatrzenia.
Obydwie wydaja mi sie niemozliwe dla WotC ^^.
Errer_Avares
Mat
Mat
Posty: 468
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2007, 12:11
Numer GG: 11764336
Lokalizacja: Leszno

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Errer_Avares »

Generalnie wydaje mi się, że nie powtórzą błędu 3.5 i wprowadzą konkretne zmiany :) Nie bój się zmiany na lepsze! :lol:
Mój miecz to moja siła
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Force »

Na razie ich preview o klasach i rasach ma 96 stron. Nie wiem jak można napisać 96 stron o tworzeniu systemu rpg. Tam musi być coś jeszcze, usilnie w to wierzę : )
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: 4 edycja D&D

Post autor: BLACKs »

Force pisze:Na razie ich preview o klasach i rasach ma 96 stron. Nie wiem jak można napisać 96 stron o tworzeniu systemu rpg. Tam musi być coś jeszcze, usilnie w to wierzę : )
Jest - 96 stron zachęcających Cię na wszystkie sposoby do kupna DnD 4.0 :).

A jak Wam się podobają okładki planowanych dodatków? Jak dla mnie, za duży "oldschool". Wolałem już standardy edycji 3.0.
Errer_Avares
Mat
Mat
Posty: 468
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2007, 12:11
Numer GG: 11764336
Lokalizacja: Leszno

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Errer_Avares »

Jak dla mnie bomba :) I lubię "oldschool"... :D
Mój miecz to moja siła
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Force »

Ja tam widzę konkret. Bez pseudo 3D książki i bez zbędnych pierdół: D&D i tytuł. Czego chcieć więcej?
Bardziej mnie martwi język jakim będą napisane te książki, liczę ze będą konkretne i to bardzo...

Antyprzykład:
Tłumaczenie konkretów z 20 stron Magic of Eberron = 1,5 strony maszynopisu A4 po polsku.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Errer_Avares
Mat
Mat
Posty: 468
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2007, 12:11
Numer GG: 11764336
Lokalizacja: Leszno

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Errer_Avares »

No faktycznie gdyby zrobili takie tłumaczenie, to byłaby kaszana :? Ale bądźmy dobrej myśli!!! :D
Mój miecz to moja siła
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Jasiek »

Wiecie te "boskie" tłumaczenia jakie nam serwują to powód do samobójstwa. Ktoś ma jakieś pojęcie kiedy wyjdzie 4ed. dokładnie? Wiem napisali
May 2008
ale zapowiadali jakiś trzaski produkcyjne, tak przynajmniej słyszałem. Poza tym granie na SRD 3.5 się znudziło :(
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Adamir »

Maj ma się ku końcowi, a D&D 4 nie widać ;]

A tak bardziej poważnie, to czwarta edycja ma szansę rozruszać ten system - może w końcu nie będzie patrzenia do 666 tabelek przy każdym rzucie, a gra będzie bardziej skupiać się na fabule, a nie kostkach. Na pewno kupię Player's Handbook w oryginale.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Jasiek »

Oczekujemy na 4ed. Nie miałem czasu się wczytać ale na officialu D&D jest licznik. Czyżby premiera?
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: 4 edycja D&D

Post autor: BLACKs »

Jasiek pisze:Oczekujemy na 4ed. Nie miałem czasu się wczytać ale na officialu D&D jest licznik. Czyżby premiera?
Premiera jest podobno w czerwcu. Nie mogę się już doczekać. Po tej agresywnej reklamie, jaką zrobił WotC, wrzucając masę artykułów o 4e, mam ogromną chęć na DnD. Jako zagorzały fanatyk Młotka, nareszcie dostanę do głównonurtowych sesji fantasy dobrą, mechaniczną alternatywę, która spełni moje oczekiwania (mam taką nadzieję ;) ). Poproszę od razu wszystkie trzy podręczniki w oryginale. ;]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Force »

Generalnie z tego co widzę Wizardzi zrobili dwa kroki na przód i krok do tyłu. Podejście do uproszenia systemu oraz do przejęcia części narracji przez BG i to oczywiście kroki naprzód ale zwiększenie heroiczności trochę mnie niepokoi (na przykład wprowadzenie Minionów lub nieskończone czary czarodzieja). Mam nadzieje że zrobią jeszcze krok w bok i wprowadzą coś co autentycznie sprawi że DnD stanie sie dobrą bazą pod klimatyczny a nawet pełnomroczny setting.

Panowie, krok w bok.

BTW. BLACKs będziesz pisał reckę? :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: 4 edycja D&D

Post autor: BLACKs »

ale zwiększenie heroiczności trochę mnie niepokoi
Ekhem... Zadam pytanie takie same jak w komentarzach: a jakie według Ciebie powinno być DnD, Force? ;) DnD zawsze było heroiczne. Teraz mechanika to jeszcze bardziej wspiera, co wychodzi grze na plus. Wprowadzenie zasad popleczników to dobry krok, zaczerpnięty bodajże z 7th Sea. Nie ma nic bardziej przyjemnego, jak przedzieranie się przez hordę demonów świętym paladynem (20lvl ofkoz!).
Poza tym nie musisz wcale używać Minions. A rozwiązanie podobne do nieskończonej puli czarów znajdziesz chociażby w Warhammerze 2ed. Więc gdzie tu Twój heroic? ;]

Dla mnie ogromnym plusem jest postawienie na różne specjalne moce klas, które można wykorzystać podczas walki. Mniami!

@Force: oczywiście, że tak! :D
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Force »

Podobne do obecnego ale z uproszczoną mechaniką. Tak naprawdę gdy chciałeś zrobić coś z udziałem kostek napotykałeś problemy, zaglądanie do podręcznika... Z prostszymi zasadami będę mógł więcej turlać a jednocześnie z powodu większej ilość czasu więcej gadać.

Mechanika lepiej teraz wspiera heroic... ale tak naprawdę ja sam kiedy potrzebuje to sobie wspieram heroic, epickość też. To że kupie podręcznik i poznam zasady przyda sie w sesji wypełnionej od brzegu do brzegu walką. Tak jak napisałem w komentarzach do Popleczników przydadzą się do symulowania pola bitwy gdzie w zamieszaniu trup ściele sie gęsto. Wtedy sobie usiądziemy i będziemy przez 4 godziny turlać kostką traktując sprawę jak grę taktyczną. Ja widzę DnD 4.0 jako nowej generacji symulator ciężkiej jadki* ;D

Musimy razem zagrać nie ma wątpliwości.

*Oczywiście nie tylko, zobaczymy do czego się jeszcze przyda jak go przeczytam.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Sataku-rin
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 8 czerwca 2008, 10:03
Numer GG: 6137931
Lokalizacja: Łódź

Re: 4 edycja D&D

Post autor: Sataku-rin »

Sama nie wiem co sądzić o tej nowej edycji, musialabym zobaczyć podręcznik...

Czy wiadomo już kiedy będzie po polsku?

Mam tylko nadzieję, że nie będę musiala bardzo zmieniać karty mojej czarodziejce ;)
shimeri ka no taiyō o oki haruta suku
ODPOWIEDZ