4 edycja D&D

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

4 edycja D&D

Post autor: BLACKs »

Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Licznik

Post autor: Hiro »

BLACKs pisze:http://wizards.com/default.asp?x=dnd/welcome

Czwarta edycja? ; O


Dla mnie to wygląda jak jakiś 4 d a nie 4 edycja :P. Może teraz będzie można odgrywać D&D w trzech wymiarach i w czasie rzeczywistym?

Wniosek -> Za 9 godzin powstanie podręcznik do LARPów D&D :P

Jeśli to by była 4 edycja wprowadzająca takie zmiany jak 3.5 to nie warto :P
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Licznik

Post autor: Tevery Best »

Na pewno nie czwarta edycja, czwartą edycję Wizardsi otrąbiliby już 5 lat temu. Poza tym nie przerobili jeszcze wszystkiego na 3.5. Pewnie to jakiś event albo pierwsza zapowiedź, może rozpoczęcie prac? Zresztą, dowiemy się za nieco ponad 8 godzin... Akurat pewnie będę na necie, to wam powiem.
Hiro: Nie wiem, co ci się nie podoba w zmianach w 3.5, mi wydają się sensowne i na lepsze (z wyjątkiem jednej w mnichu... Psiakrew, teraz moja postać nie może być już przepakiem z praktycznie >300 HP... :lol: ).
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Licznik

Post autor: Hiro »

Hiro: Nie wiem, co ci się nie podoba w zmianach w 3.5, mi wydają się sensowne i na lepsze (z wyjątkiem jednej w mnichu... Psiakrew, teraz moja postać nie może być już przepakiem z praktycznie >300 HP... :lol: ).
Trochę ich za mało by kupować drugi raz ten zestaw, ja osobiście mam 3 i też jest fajnie :P (chociaż znaleźliśmy z kumplem jednego buga :P)
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Licznik

Post autor: fds »

BLACKs pisze:http://wizards.com/default.asp?x=dnd/welcome

Czwarta edycja? ; O
W sumie zaraz sie przekonamy :) jeszcze tylko 7 godzin.
Właściwie to dnd3,5 jest czwarta edycją (piątą jeśli uznać rozróżnienie między 3 a 3,5)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Licznik

Post autor: BLACKs »

Mysle, ze WotC podejrzal dojrzala decyzje i w koncu zamierza oglosic nadejscie czwartej edycji, zamiast bawic sie w jakies (trzy i) polsrodki.

Oto oficjalna wiadomosc!
The Miniatures Page pisze:August 16, 2007 (Renton, WA) – Whether you storm a mad wizard's tower every week or haven't delved into a dungeon since you had a mullet and a mean pair of parachute pants, one thing is certain - millions of D&D players worldwide have anticipated the coming of 4th Edition for many years. Today, Wizards of the Coast confirms that the new edition will launch in May 2008 with the release of the D&D Player's Handbook. A pop culture icon, Dungeons & Dragons is the #1 tabletop roleplaying game in the world, and is revered by legions of gamers of all ages.

The 4th Edition Dungeons & Dragons game includes elements familiar to current D&D players, including illustrated rulebooks and pre-painted plastic miniatures. Also releasing next year will be new web-based tools and online community forums through the brand-new Dungeons & Dragons Insider (D&D Insider) digital offering. D&D Insider lowers the barriers of entry for new players while simultaneously offering the depth of play that appeals to veteran players.

The 4th Edition rules emphasize faster game play, offer exciting new character options, and reduce the amount of "prep time" needed to run the game. D&D Insider includes a character creator that lets players design and equip their D&D characters, dungeon- and adventure-building tools for Dungeon Masters, online magazine content, and a digital game table that lets you play 24/7 on the internet — the perfect option for anyone who can't find time to get together.

"We've been gathering player feedback for eight years," said Bill Slavicsek, R&D Director of Roleplaying and Miniatures Games at Wizards of the Coast. "Fourth Edition streamlines parts of the D&D game that are too complex, while enhancing the overall play experience. At its heart, it's still a tabletop game experience. However, D&D Insider makes it easier for players to create characters, run their games, and interact with the rest of the D&D community."

Wizards of the Coast will release two 4th Edition preview books in December and January — Wizards Presents: Classes and Races and Wizards Presents: Worlds and Monsters. The first live demos of 4th Edition will happen at the D&D Experience gaming convention in Washington D.C. in February 2008. The full scope of 4th Edition books, miniatures, and adventures will be available in the spring and summer of 2008.

Since its first release in 1974, the fantasy roleplaying game Dungeons & Dragons has taken millions of players on imaginary adventures of epic scale. Today, D&D is universally regarded as the original game that created the roleplaying game category, and the inspiration for generations of game designers. D&D is enjoyed by millions of players worldwide, while countless more remember it with fond nostalgia.
Jako wielki, najbardziej znienawidzony przez trzynastolatkow, antyfan DnD, oficjalnie zapowiadam Wam...

Kupie Podrecznik Gracza. [I nie po to, by sie posmiac. Ostatnio zamierzalem nawet w Eberron sie zaopatrzyc ^^]
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Licznik

Post autor: fds »

BUUUUU!!!
A ja chciałem się zaopatrzyć w końcu w podręczniki do 3.5! I nawet zacząłem zbierać na DragonLance ;) A tak będę znów czekać, aż wyjdą pierwsze polskie.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Licznik

Post autor: BLACKs »

fds pisze:BUUUUU!!!
A ja chciałem się zaopatrzyć w końcu w podręczniki do 3.5! I nawet zacząłem zbierać na DragonLance ;) A tak będę znów czekać, aż wyjdą pierwsze polskie.

Nie zaopatruj sie. Linia wydawnicza 3.5 konczy sie, mozna to zaobserwowac w USA. Ed 3.5 się zakańcza powoli w USA. Ostatnim podrecznikiem bedzie Rules Compendium (przed nim Spell Compendium i Magic Item Compendium) i... to koniec.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Licznik

Post autor: Hiro »

Jako wielki, najbardziej znienawidzony przez trzynastolatkow, antyfan DnD, oficjalnie zapowiadam Wam...
Nie mam 13 lat więc to znaczy że ciebie nawidzę :P

A D&D jest na swój sposób fajne ale jak ostatnio z kumplem grałem i miałem krasnoluda woja co w kolczudze latał to na 1 poziomie mało mnie wilk nie zabił. Nawet MG się w głowę podrapał bo nie wiedział z czym my mamy walczyć (Gobliny też nas mało nie pozabijały :D). W końcu kumpel "TO może jakiś borsuk czy coś", a MG "Niee, nawet temu byście nie dali rady :D" Normalnie na podłodze ze śmiechu sie turlamy i od teraz naszym hymnem jest

"Borsuk -> władca lasu :D"
"Fourth Edition streamlines parts of the D&D game that are too complex, while enhancing the overall play experience. At its heart, it's still a tabletop game experience. However, D&D Insider makes it easier for players to create characters, run their games, and interact with the rest of the D&D community."
Hmm, jakiś system przyspieszający robienie postaci ? Zrezygnowanie z konieczności wyliczania kilogramów :D
The 4th Edition rules emphasize faster game play, offer exciting new character options, and reduce the amount of "prep time" needed to run the game.
Czyli że chcą "Przyszybczyć" przygotowania do robienia postaci? Zobaczymy nie zawsze to wychodzi na koniecznie lepsze, np. w GSach robienie postaci jest dłuuugie ale system jest bardzo fajny (klimat i mechanika :) )
The 4th Edition Dungeons & Dragons game includes elements familiar to current D&D players, including illustrated rulebooks and pre-painted plastic miniatures.
Czyli nowych obrazków też nie tylko na zasadzie kopiuj->wklej. Niby nie będzie obco ale wrażenie że nic się nie zmieniło - też.


Ale może nie będę zawczasu narzekał bo jak to mawiają mądrzejsi "pożyjemy - zobaczymy" :P
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Licznik

Post autor: fds »

BLACKs pisze:Nie zaopatruj sie. Linia wydawnicza 3.5 konczy sie, mozna to zaobserwowac w USA. Ed 3.5 się zakańcza powoli w USA. Ostatnim podrecznikiem bedzie Rules Compendium (przed nim Spell Compendium i Magic Item Compendium) i... to koniec.
Heh, to by wiele wyjaśniało, np obniżki cen na podręczniki, jakie się jakiś czas temu zaczęły. Chyba wyczuli pismo nosem i postanowili za wszelką cenę się pozbyć tego. Ale końca v3.5 można się było zacząć spodziewać w momencie jak udostępnili za darmo wszystkie zasady do niego (czyli System Reference Document)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Licznik

Post autor: BLACKs »

System Reference Document
A o tym poki co cicho. Wiadomo tylko, ze w IV ed. z tego nie zrezygnowano, ale kiedy sie ukaze - nikt nie wie.
"Borsuk -> władca lasu :D"
Borsuka bys nie pokonal, czy to w DnD czy w realu! Probowalismy jednego trzymac w siatce z Lidla, ale przegryzl ja, wyrabal szybe i uciekl z powrotem do lasu. To tlumaczy, dlaczego w DnD jest taki potezny.
Hmm, jakiś system przyspieszający robienie postaci ? Zrezygnowanie z konieczności wyliczania kilogramów :D
Ja w ogole nie rozumiem, po co tworcy daja takie skomplikowane systemy liczenia obciazenia w podrecznikach. Nie lepiej by bylo to zastapic... Kropkami? Postacie o okreslonej budowie mialyby okreslona ilosc kropek, a przedmiot wazyl (tj. wartosc obciazenia zalezna bylaby od wagi i rozmiaru) od pol kropki do nieskonczonosci. I od razu przyspieszamy, zamiast bawic sie z kalkulatorem w reku.

Czyli że chcą "Przyszybczyć" przygotowania do robienia postaci? Zobaczymy nie zawsze to wychodzi na koniecznie lepsze, np. w GSach robienie postaci jest dłuuugie ale system jest bardzo fajny (klimat i mechanika :) )
Moj rekord w DnD to 1,5h dla jednej postaci. Mam nadzieje, ze te obietnice nie sa Nadaremno i system faktycznie przyspieszy.
The 4th Edition Dungeons & Dragons game includes elements familiar to current D&D players, including illustrated rulebooks and pre-painted plastic miniatures.
Nowe obrazki beda. Widzialem juz niziolka kaplana. Przyzwoicie.

Zmiana bedzie rowniez to, ze bez epic rulebook postac bedzie w stanie dojsc do poziomu 30. Kto przyjezdza do Gdanska na kampanie FR od 1 do 30 poziomu, jeden cios jedna smierc, unarmed only, full heroic?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Licznik

Post autor: BAZYL »

No to doczekałem do końca i co sie stało? Ano stronka padła:
Service Unavailable

Ale głupi ci hamerykańce ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Licznik

Post autor: Tevery Best »

Mi też, tylko sądzę, że to mogło mieć związek z tym, że akurat mi internet siadł... Miał ktoś jeszcze takie problemy? A może komuś się udało wejść?
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Licznik

Post autor: Arxel »

Niby jakiś hamerykaniec dał radę:P
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Licznik

Post autor: BAZYL »

Na 95% ten pad serwera ma związek z masowymi odwiedzinami tej stronki - po prostu ją zablokowali użytkownicy próbujący się tam dostać. Najważniejsze informacje, choć z trudem, udało mi się wyłuskać i napisałem w newsie na głównej.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Licznik

Post autor: BLACKs »

To ja zdradze kilka tajemnic odnosnie oczekiwanych zmian:
- rezygnacja z rzutow zachowawczych,
- podzial Defense na trzy wartosci,
- uproszczenie zapisu poziomu,
- poziom 30 w wersji nonepic,
- talenty (znane z SW Saga Edition i Modern d20 - na poziom dostajesz do wyboru jeden z talentow danej klasy, widzialem to w praktyce i jest naprawde super!),
- digital game table (niestety nie wiem, czy bedzie to platne),
- nowe logo (musialem to napisac dla fanatykow systemu),
- ogolnie mowi sie o znacznym ulatwieniu mechaniki, by lepiej funkcjonowala na sesji, szczegolna zaleta ma byc uproszczenie wykorzystania mechaniki w prowadzeniu,
- zdefiniowane role i lepszy resource management (czyli, walka nie bedzie sie konczyla wtedy, kiedy czarodziej wypowie wszystkie zaklecia; "zawsze znajdzie sie cos ciekawego dla kazdej klasy".

Widzialem okladke, prezentuje sie znacznie ciekawiej, niz poprzedniczki. Nawiazuje do AD&D ; ).
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Licznik

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Ja odnoszę wrażenie, że to już nie będzie RPG tylko wielka multimedialna, rozbudowana planszówka :]
ODPOWIEDZ