Światy D&D

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.

Moim zdaniem najlepszy/e świat/y do D&D to:

Forgotten Realms
38
44%
Greyhawk
5
6%
Dragonlance
4
5%
Eberron
7
8%
Zakhara
0
Brak głosów
Dark Sun
4
5%
Mystara
0
Brak głosów
Planescape
18
21%
Rokugan
3
3%
Spelljammer
1
1%
Birthright
1
1%
Ravenloft
1
1%
Inny (nieoficjalny lub nie wymieniony świat do D&D)Napisz jaki.
5
6%
 
Liczba głosów: 87
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Światy D&D

Post autor: Craw »

Ja osobiscie lubie grac DD w autorskich swiatach, czyli kontynent\miasta itp opracowane przez MG, choc niekoniecznie jakos tak dokladnie. Swiat raczej tworzy sie w miare grania. Bostwa itp najczesciej wziete z podrecznika i gramy. To sie na prawde sprawdza, tym bardziej, ze wszystko jest tak jak chcem MG i gracze.
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Re: Światy D&D

Post autor: Durga »

Wiem co masz na myśli, bo często sam tworze jakiś kawłek świata dla moich graczy. Dla mnie jest to dodatkowa rozrywka, bo z takim światotworzeniem jest dość sporo zabawy. Ale w ogólnym rozrachunku wolę jednak FR.
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
Gris
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2007, 23:37
Numer GG: 1411666

Re: Światy D&D

Post autor: Gris »

Hmm ... Zaznaczyłem Planescape - za unikalny klimat i dark sun - bo choć jedynie o nim słyszałem to od razu polubiłem.
Najczęściej jednak gram w czymś na wzór autorskiego. MP wymyśla nazwy i tyle nam do świata. Dopiero zaczęliśmy nową sesję więc na razie mieszać się do polityki za bardzo nie będziemy - potem wyobraźnia mistrza spełni z pewnością swoją rolę.

btw. FR to złooooo ...
Vel'Dan
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:01
Numer GG: 0

Re: Światy D&D

Post autor: Vel'Dan »

FR moim zdaniem jest najbardziej rozbudowanym światemi i wałaśnie z niego jest najwięcej książek które czytma :D
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Światy D&D

Post autor: Alucard »

Planescape...
Za dogorywający świat i genialny klimat. FR też niczego sobie, ale na moje oko zbyt... No własnie nie wiem jak to opisac... zbyt kolorowy?
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Gris
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2007, 23:37
Numer GG: 1411666

Re: Światy D&D

Post autor: Gris »

Vel'Dan pisze:wałaśnie z niego jest najwięcej książek które czytma :D
Przypuszczalnie dlatego, że praktycznie jedynie do FR książki wydawane są ;). Dlatego nie lubię tego świata - nie dość, że zdecydowana większość widzi tylko ten świat to jeszcze wszechogarniająca cukierkowość drapie nerwy.
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Światy D&D

Post autor: Bartold »

Zaznaczyłem tylko Planescape - za całokształt.
FSM!
Errer_Avares
Mat
Mat
Posty: 468
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2007, 12:11
Numer GG: 11764336
Lokalizacja: Leszno

Re: Światy D&D

Post autor: Errer_Avares »

W prawdzie wnikliwie poznałem tylko dwa, z podanych powyżej światów: FR i DL.

FR- bardzo rozbudowany świat, generalnie pomimo nagonki na ten setting ja bardzo go lubię... Spędziłem tam dużo fajnych chwil po prostu :D

DL- Dla mnie słaby... Kiczowaty, czarno-biały :? Nie podoba mi się i tyle!

Ale generalnie to najczęściej to ja jestem MG i najbardziej lubię tworzyć własne światy (od podstaw :D ), z tego także można czerpać przyjemność moi drodzy! :)
Mój miecz to moja siła
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Światy D&D

Post autor: Jasiek »

Jestem gotowy stanać na ubitej ziemi, jeżeli ktoś się nie zgodzi że FR jest najbardziej rozwiniętym, najlepiej rozpisanym światem do D&D jaki jest. Do tego pełen charakterystycznych postaci takich jak Drizzt, Elminster, Shandril itp. itd

Jak ktoś uważa że Planescape i Dark Sun są niezłe jestem skłonny odsunać dłoń od miecza :-)
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Światy D&D

Post autor: Bielon »

Jestem gotowy stanać na ubitej ziemi, jeżeli ktoś się nie zgodzi że FR jest najbardziej rozwiniętym, najlepiej rozpisanym światem do D&D jaki jest. Do tego pełen charakterystycznych postaci takich jak Drizzt, Elminster, Shandril itp. itd
Gdyby posty zawierające same emotiony był w moim zasięgu, ujrzał byś teraz nabardziej wyszczerzoną w uśmiechu kartę. Takie: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tylko więcej.

Światem najbardziej napchanym, zawierającym wszystko, dosłownie wszystko i wszędzie. Światem bezklimatycznym, bo mającym właśnie wszelkie klimaty. Światem tętniącym magią, bo dysponuje nią niemal każdy a mimo to zachowują się w nim archaizmy średniowieczno-podobnych fantasy, które w tak zaawansowanym magicznie świecie nie mają prawa istnieć. Światem pełnym komiksowych bohaterów z gatunku w/w. Nieodłącznie paradujących z dwoma scemitarami [tak sie pisze tę zforgotenowaną nazwę zakrzywionej, arabskiej szabli, czy tam kindżału?]. Lub większą ich ilością w zależności od ilości kończyn chwytnych.

I faktycznie. Z niego pochodzić musi większość książek które młodzi fani tegoż settingu czytają. Widać to po tym
"wałaśnie z niego jest najwięcej książek które czytma"
zdaniu. Cudowny szyk. Poloniści biją zapewne brawo.

Postawiłem swój głos na Greyhawk. Bo najmniej opisany, co akurat dla MG takiego jak ja jest zaletą. I najmniej cukierkowy a umiarkowanie średniowieczny. Słyszałem o wielkości Planescape, ale mnie mierzi klimat. Ravenloft uwielbiam, ale jest na jednostrzałówki. Został stworzony "zbyt" dekadencko. Dark Sun ma i klimat i w zasadzie wszystko, ale mnie nie podchodzi. Dragon Lance zbyt heroiczny. Resztę jak kojarzę, to zbyt pobieżnie by się wypowiedzieć.

Pozdrawiam
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: Światy D&D

Post autor: Zajx »

Ja powiem tak FR najbardziej rozbudowany i rzeczywiście widać usilne wpakowanie wszystkiego, byle by więcej bo lepiej. Nie lubię go z 2 powodów, pierwszy już wymieniłem. Drugim i najmocniejszym argumentem jest jeden z moich graczy, uwielbia ten świat i czyta o nim wszystko co możliwe. Jednak to mnie do niego nie zniechęciło i przez chwilę graliśmy w FR, Kłopot polegał na tym iż ten oto gracz usilnie wytykał mi wszystkie braki wiedzy i przeoczenia w fabule. Poddałem się ponieważ nie miałem siły mu tłumaczyć co to znaczy MG.

Wybór mam oczywisty Planescape z tych samych powodów co wszyscy :).
A w najbliższym czasie mam zamiar wypróbować Dark Sun.
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Światy D&D

Post autor: Force »

Dark Sun
O proszę : )
Możesz rozkręcić jakąś niewymagająca sesję na forum w tych klimatach, było by miło widzieć znowu żywe Dark Sun :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: Światy D&D

Post autor: Zajx »

Najpierw muszę skołować jakiś podręcznik, ponieważ długi czas grałem w autorskim świecie nie był mi potrzebny.
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
Garra
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 15 czerwca 2008, 21:02
Numer GG: 4055557

Re: Światy D&D

Post autor: Garra »

hmm dopiero zaczynam moją przygodę z D&D i czy moglibyście polecić mi świat pachnący wiekami średnimi, opisany po polsku oraz w miarę epicki. pomożecie ? :roll:
O jama shimashita ;)
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Światy D&D

Post autor: Matt_92 »

Najbardziej popularne są oczywiście Zapomniane Krainy. Epickie, dostępne po polsku. Realia... powiedzmy późne średniowiecze-wczesny renesans. Dużo o nich poczytasz w internecie, bo to najpowszechniejszy setting. Ale o inne światy musisz popytać innych ludzi na TRPG.
Podręczniki są napisane w realiach Greyhawka.
No i zawsze możesz stworzyć własny autorski świat.
A d'yaebl aep arse!
Skiru606
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 4 lipca 2008, 20:31
Numer GG: 0

Re: Światy D&D

Post autor: Skiru606 »

myśle że blindkitty ma racje planescape ma swój urok , sigil to niezwykłe miejsce ... skrzyżowanie wieloświata ... ale przygody w każdym pierwszaku mogą byc równie emocjonujące :))) rokugan?? brutalna zrzywka z legendy ale dd to chyba własnie taki kocioł asymilujący wszystko bo też wszystko da sie oń oprzeć , ja tam preferuje autorski seting w przypadku pierwszaka i rzecz jasna plany :)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Światy D&D

Post autor: Craw »

Jako wyznawca L5K jade po Rokuganowym settingu do DD ile wlezie i go odradzam.

Moim zdaniem najlepiej albo zaopatrzyc sie w FR (bo najpopularniejszy i najlatwiej dostepny), albo po prostu oprzec sie na Podreczniku MG i Podreczniku gracza i na ich bazie poprowadzic przygode w jakims wyimaginowanym swiecie. Informacje zawarte w obu w zupelnosci wystarcza do dobrej zabawy, a przeca nie trzeba miec od razu calej polityki opracowanej, najwazniejszych miast swiata, znanych osobistosci itd. A zabawa i przednia, bo nie ograniczana jakimis tam wytycznikami ;] Dlatego ta druga opcje polecam.
ODPOWIEDZ