Światy D&D

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.

Moim zdaniem najlepszy/e świat/y do D&D to:

Forgotten Realms
38
44%
Greyhawk
5
6%
Dragonlance
4
5%
Eberron
7
8%
Zakhara
0
Brak głosów
Dark Sun
4
5%
Mystara
0
Brak głosów
Planescape
18
21%
Rokugan
3
3%
Spelljammer
1
1%
Birthright
1
1%
Ravenloft
1
1%
Inny (nieoficjalny lub nie wymieniony świat do D&D)Napisz jaki.
5
6%
 
Liczba głosów: 87
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Światy D&D

Post autor: mqm »

Piszcie opinie o światach do D&D. Które wam się podobają a które nie? Porównujcie je, przedstawiajcie swoje opinie. Opisujcie je.

Temat Otwarty
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Światy D&D

Post autor: BLACKs »

Birthright i nieuwzględniony w ankiecie z niewiadomego powodu Dawnforge.

Pierwszy za nieco inne podejście - możemy się wcielić niemal w półboga mającego faktyczną władzę polityczną, dzięki czemu gra nabiera nieco taktycznego wymiaru, ale nadal jest porządnym rolplejem.

Drugi za 101% HEROIZM. Forgotten Realms chowa się przy bohaterach z Dawnforge, którzy NAPRAWDĘ są mitycznymi, podobnymi do tych mitologicznych, bohaterami. Totalna cukierkowość na maksa. Jeśli się dobrze napiję, a MG zmieni mechanikę, to zgodzę się przyjść na sesje w ten setting.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Światy D&D

Post autor: Force »

Dawnforge
Autorskie toto ale bardzo dobrze się sprawdza. Już wole to niż FR (bez ściemy wiadomo - epic) Ale i tak najmiodniejszy jest Eberron. Jak widzę nie jestem jedynym który zaznaczył tą opcję. Ale 2 głos dostaje nie Ravenloft aleee... werble... Dark Sun !!! zreaktywowany na łamach "Dungeon" Czytałem po angielsku i bardzo przypadł mi do gustu. ( Kamienne miecze dwuręczne- yar! :)) Lubie takie surwiwalowe klimaty, no i z pomysłami na przygody nie ma problemu;
- Dadam! Szukamy wody !

aha jeszcze jedno: Nie ma niziołków i gnomów są za to giganty. Wielki plus.

PS. Kto jeszcze głosował na Eberron?
Macie tu link do Nodwicka w Dark Sunie http://tinypic.com/view.php?pic=5zc8bbl
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Światy D&D

Post autor: Elfin »

Ja oczywiscie DragonLance (jakos przypadla mi do gustu.... Mimo iz tylko raz gralem :D ) no i oczywiscie Forgotten Realms.... Ksiązki mowia wszystko ( o ile ktos czytal choc kilka z tej serii) Co do porownania too dokonac go nie moge poniewaz niewiele mialem stycznosci z gra w tych swiatach.. Zazwyczaj byly to swiaty wykreowane przez MG..
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: Światy D&D

Post autor: Tenac »

PS. Kto jeszcze głosował na Eberron?
To byłbym ja, chociaż nigdy w tym settingu nie grałem (jedynie podręcznik czytałem i mi się spodobał, zwłaszca "In Eberron, magic is almost technology"). Drugi głos poszedł na Dragonlance'a, bo po prostu czuję do niego sentyment ;p.
Obrazek
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Światy D&D

Post autor: mqm »

Który opis świata doradzilibyście abym kupił? Greyhawk vs Forgotten Realms. Zastanawiam się nad pierwszym ponieważ chciałbym doświadczyć trochę mroczniejszych klimatów. Gdybym lepiej umiał angielski pewnie zdecydowałbym się na Eberron. Czy opis świata Greyhawk jest warty zakupu?

_______________________________________________________________________
Kamil Jastrzębski , lokar_rpg(at)o2.pl [ dodano: 22.05.2007 ]

"Żyjący Greyhawnk", tak żyjący w naszej pamięci, ale niestety całkowicie zbędny, bowiem zawiera historyjki świata i państw oraz ich ustroje i pewne ważniejsze szczegóły, kilka pomniejszych bóstw oraz (jedyne najpotrzebniejsze) mapę, choć trochę dziwną.
Szczerze odradzam kupno produktu.
_______________________________________________________________________

Taki komentarz przeczytałem na rebelu.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Światy D&D

Post autor: Force »

Niestety nie zainteresował mnie nigdy Living Greyhawk. W sumie to był taki prototypowy świat dla D&D na którym D&D przechodziło beta testy. Dla mnie to typowe medieval fantasy poza tym low magic. W czasach kiedy potrzeba coraz więcej świeżych pomysłów wtórność LG poraża. Plus dla FR. Forgotten nie jest lepszy ponieważ obrósł stereotypami jednak w obecnych czasach radze ci kup FR który ma duże zaplecze fanowskie i materiałowe. Bedzie ci łatwiej zacząć a i przygody nie będą wtórne. Będziesz mógł wprowadzić nieco nowoczesności i spraw kryminalnych które w LG nie będą miały racji bytu.

Moje zdanie? Pozwólmy Żyjącemu Greyhawkowi umrzeć w spokoju.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Światy D&D

Post autor: BAZYL »

Ja tak obserwuje ten temat i dziwne mnie myśli nachodzą... Z mojego pokolenia co najmniej połowa ludków rzuciłaby się na Ravenlofta, jako najbardziej klimatyczny świat, a tymczasem co tu widzimy? Pierwsze miejsce cukierkowe krainy... brrr... Ach ta dzisiejsza młodzież...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Światy D&D

Post autor: Force »

Z mojego pokolenia co najmniej połowa ludków rzuciłaby się na Ravenlofta
To dobrze. Ja nie mogłem zagłosować inaczej niż Eb, a DS należny jest hołd bo jest równie klimatyczny co Ravenloft.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światy D&D

Post autor: fds »

LOL dziwne to "Twoje" pokolenie :) Ravenloft ssie. Cukierkowy horror, koszmar.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Re: Światy D&D

Post autor: Falandar »

Nie miałem pojecia ze DnD posiada tyle światów :shock: miałem styczność tylko z Planescape i FR. A dragonlace to też sie kwalifikuje? Z pomówień wiadomo mi, że jest to kraina gdzie dobzi ryzerze latają na dobrych smokach i zabijaja innych zlych rycerz... fuj!
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Światy D&D

Post autor: Nekonushi »

A ja jestem typową osobą z tłumu, bo preferuję Forgotten Realms, zapewne głównie dzięki szerokiej reklamie, dużej ilości gier w owym świecie, oraz oczywiście książek. Większości innych światów nie znam, ale wiem czego NIE lubię - Greyhawk (mały + MG mnie do niego zniechęcił) oraz Dragonlance który od początku wydawał się zbyt czarno-biały (bardziej niż inne D&D).
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Światy D&D

Post autor: BlindKitty »

Planescape (sfery, sfery, sfery!) może dlatego że kocham bieganie po planach... Każdego dnia inny świat. No i Sigil. Sigil to takie Gotham city w fantasy. A nawet więcej. Ale o Klatce nie można pisać krótko, nigdy. Albo dużo albo wcale... A teraz nie mam za dużo czasu :P

A Rokugan. No cóż, świat jest genialny, w D&D taki raczej niewybitny, ale za to bardzo oryginalny, ale w swoim systemie pochodzenia, czyli L5K, to był naprawdę genialny świat :P To co najlepsze z Japonii doprawione odrobiną Chin, mitologii, zachodniego fantasy... I bohaterowie którzy chodząc pośród ludzi są niemal bogami, zdolnymi wycinać całe oddziały wroga, a wychodząc za mur nagle stają się zwierzyną. I pojedynki iaijustu. I... No, po prostu sam miód :)
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Re: Światy D&D

Post autor: Drzewiec »

Przede wszystkim Planescape... naprawdę niezwykłe uniwersum, stwarzające ogromne możliwości, z jednej strony abstrakcyjne i nierealne, z drugiej piękne i wspaniałe. Sigil, nieopisane Miasto Drzwi, setki sfer, niesamowite istoty. Planescape daje mi to, czego oczekuję od dobrego świata... dużo magii, portali, bohaterów z charakterem. Tym bardziej szkoda, że Planescape jest światem wygasłym... ale dzięki tysiącom graczy (do których się zaliczam) i wielkiemu Tormentowi jestem pewien, że zostanie żywy i poradzimy sobie nawet bez podręczników :P.

Drugi mój głos to typowe Forgotten Realms ... może dlatego, że to pierwszy mój świat, mimo wszystko fajny, składny, pełen heroizmu... cóż, wolę Planescape, ale że nie poznałem wszystkich światów z D&D, FR też ujdzie. Bawiłem się (i będę się bawił) w nim bardzo dobrze, i choć obecnie jestem na etapie innych systemów niż D&D, fajnie do niego powracać ;)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Re: Światy D&D

Post autor: laRy »

Planescape, tylko i wylacznie. roznorodnosc jest najwiekszym plusem, a do tego bardzo elastyczny swiat. niewazne co mg wymysli, jakos da sie to dopasowac do planescape (zawsze jest wymowka, ze gracze znalezli jakis dotad nieznany portal i aktywowali go w jakis sposob, ale niewiedza dokladnie jak).

forgotten realms tez jest dobry (amn!), ale jakos nie az tak zeby dostac glos z mojej strony. taki typowy heroic rpg...
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Re: Światy D&D

Post autor: Durga »

Ja zagłosowałem na FR, bo tak naprawdę to poza autorskimi światkami, w których przyszło mi grać lub, które sam kreowałem nigdy nie poznałem żadnego innego...

Dlaczego lubie FR? Nie wiem, poprostu poznałem go dość dobrze i przypasował mi.
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Światy D&D

Post autor: Matt_92 »

FR, za Drizzta! :twisted: No dobra, za Aribeth :mrgreen:

Zapomniane Krainy są chyba najbardziej rozbudowanym i szczegółowym światem z wyżej wymienionych settingów. Poza tym, akcja chyba wszystkich cRPG-ów bazyujących na D&D rozgrywa się właśnie w Faerunie, a na większości książek powiązanych z D&D znajduje się logo FR.
A d'yaebl aep arse!
ODPOWIEDZ