Co myślicie o psionicznych wojownikach?

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
ULFGART
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2004, 11:35
Lokalizacja: WARSZAWA

Co myślicie o psionicznych wojownikach?

Post autor: ULFGART »

Czy według was opłaca się zostać psionicznym wojownikiem
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Zależy od systemu w jakim się gra.W systemie DnD3E jest Psionik (którego nie mogę nigdzie znaleźć :cry: ) i Mind Warior ( klasa zwykła o mocy równej klasie prestiżowej). Nawet mi się podoba. Jego moce rekompensują straty i wady innych w dróżynie.
Dodatkowo dostaje full bajerów typu umysłowe pociski, odrastanie kończyn i umiejętności bardzo przypominające bohatera sagi A. Sapkowskiego (zwiększanie siły, zręczności itp.). Jest jednak też wada, mianowicie w zasadach gry jest napisane, że jeśli straci swój srebrny miecz na 1 dzień lub zginie to traci swą klasę na zawsze, przez co gra nim wymaga doświadczenia (co będzie jak cię obrobi jakiś zbój na trakcie, łotr w karczmie). Zresztą co ja gadam, mieliśmy debatować nad psioniczymi wojownikami a nie Mind Warriorem (zresztą w tłumaczeniu jego nazwa brzmi jak Wojownik Umysłu lub coś w tym stylu). :twisted:
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Dźwiedź »

Darkelfft pisze:Mind Warior ( klasa zwykła o mocy równej klasie prestiżowej). Nawet mi się podoba. Jego moce rekompensują straty i wady innych w dróżynie.
LOL, takich farmazonów to chyba nawet by Mrzdęga Pałczan Sodu Wącholewski nie wymyślił, a jakby to zobaczył Pan Kleks, to sam by wskoczył do kałamarza...
Po pierwsze, nie Mind Warrior, tylko Psychic Warrior. Po drugie, jakie pociski, do kurwy ciężkiej maci?! Psychowoj nie miał nigdy, i nadal nie ma, żadnych pocisków, jedynie moja Araquiel używa osłabionego TK Thrust! Po trzecie, jaki miecz do K.C.M.?! Kto ci takich bzdur naopowiadał, to nie Mortal Kombat...
Psychic Warrior dorównuje mocą kapłanowi: jako-takie umiejętności bojowe, ta sama KŻ i dostęp do zaklęć wspomagających. Jaka znowu prestiżówka? Kopśnij mi tego towaru, który popalasz, bo, jak widzę, masz po nim ostre jazdy.

http://www.valkiria.net/ArtykulMore.asp ... &katID=299 - tak się robi psychowojownika!!!
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Mogę się z tobą założyć. Istnieje taka klasa jak Mind Warrior ( znalazłem ja w necie) i może wypuszczać pociski energii, ale dopiero na 20 poziomie ( mówimy o DnD oczywiście) i zadają bodajże 1k100 obrażeń. Dla potrzeb mojej sesji mam ją wydrukowaną, a wg. mnie jej moce są tak dopasowane, że traktowałbym ją raczej jako klasę przestiżową.
Mógłbym ci ją całą tutaj przepisać, ale czy miało by to sens?? :x
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Na necie powiadasz? No to mam złą wiadomość. Klasa, którą znalazłeś nie jest oficjalna, co więce najprawdopodobniej nie jest wyważona i źle skonstruowana mechanicznie. Z wielką chęcią poznałbym jej statystyki i fabularny opis. Być może byłbym w stanie pomóc ją ewentualnie poprawić, by nie odstawała zbytnio od reszty klas.

Jeśli zaś chodzi o samgeo Psychic Warriora, to ze smutkiem stwierdzam, że nie jest to najlepsza z klas w D&D. Powiem więcej: ze względu na małą ilość punktów mocy, jest jedną ze słabszych i mniej opłacalnych (obok barda, którego zasadniczo można sobie darować, lub wziąć 1 poziom w tej klasie a resztę w czymkolwiek innym jednocześnie pamiętając o rozwoju umiejętności Perform - w ten sposób nie stracimy żadnej pieśni - w 3.5 na szczęście zostało to zmienione - a i tak słabe czary możemy pominąć) klas. Jeśli miałbym dać jakąś mechaniczną radę odnośnie tej klasy to są dwa wyjścia:
a) wejść w Mind Blade'a (Ostrze umysłu?) - całkiem rozsądna PrC, rozwijająca zdolności bojowe, lub
b) wejść w Metamózgowca (Metamind) - da to spory zastrzyk punktów mocy kosztem możliwośći manifestowania mocy 5 i 6 poziomu i nieco osłabionej premii do ataku
Wybór zależy od tego co chcemy robić: bawić się mocami, czy być jak najlepsi w boju.
Tyle ode mnie
Pozdrawiam
Haer'Dalis
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Jeszcze jedno, przed chwilą odwiedziłem tą stronę. Tak się skałda, że ty mówisz o kimś innym i ja mówię o kimś innym. Swoją drogą czytałem ten artykół już wcześniej i nie przyszlo mi do głowy, że ty możesz mówić o nim. :oops: . Ale istnieje taka klasa jak Mind Warrior i nikt mi nie wmówi, że nie ma takiej klasy ( dlaczego, zobacz mój poprzedni post). Istnieje w opisie tej klasy mowa o mieczu i jego utracie, umysłowych pociskach itepe. Tak więc nie wiem dlaczego tak się wściekasz, że wzywasz od razu Mrzdęgę Pałczana Sodu Wącholewskiego. Nie zrozumieliśmy się i tyle.
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Podaj mi prosze link do strony z tym wojownikiem. Wtedy sie wypowiem.
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Dźwiedź »

Haer'dalis pisze:Na necie powiadasz? No to mam złą wiadomość. Klasa, którą znalazłeś nie jest oficjalna, co więce najprawdopodobniej nie jest wyważona i źle skonstruowana mechanicznie. Z wielką chęcią poznałbym jej statystyki i fabularny opis. Być może byłbym w stanie pomóc ją ewentualnie poprawić, by nie odstawała zbytnio od reszty klas.
No a potem się taki dziwi, czemu się pienię i krew mnie zalewa. Po prostu manczkinerii nie zniesę, a materiały z sieci najzwyczajniej ignoruję. Bo siądzie sobie dwóch trzynastolatków, Last Samurajów czy innych Eldarionów Telkontarów, popełni jakiegoś bzdeta i wypuści do internetu. A później jeden matoł z drugim znajdzie i się podjara.
Haer'dalis pisze:Jeśli zaś chodzi o samgeo Psychic Warriora, to ze smutkiem stwierdzam, że nie jest to najlepsza z klas w D&D. Powiem więcej: ze względu na małą ilość punktów mocy, jest jedną ze słabszych i mniej opłacalnych (obok barda, którego zasadniczo można sobie darować, lub wziąć 1 poziom w tej klasie a resztę w czymkolwiek innym jednocześnie pamiętając o rozwoju umiejętności Perform - w ten sposób nie stracimy żadnej pieśni - w 3.5 na szczęście zostało to zmienione - a i tak słabe czary możemy pominąć) klas. Jeśli miałbym dać jakąś mechaniczną radę odnośnie tej klasy to są dwa wyjścia:
a) wejść w Mind Blade'a (Ostrze umysłu?) - całkiem rozsądna PrC, rozwijająca zdolności bojowe, lub
b) wejść w Metamózgowca (Metamind) - da to spory zastrzyk punktów mocy kosztem możliwośći manifestowania mocy 5 i 6 poziomu i nieco osłabionej premii do ataku
Ewentualnie, jakby się zaparł, można krzyżować go z wojownikiem - kilka ciekawych mocy psi w 3.5 przydaje się w charakterze asa w rękawie, ale co Wojownik, to Wojownik i ma mieczem machać.
W sumie psychowoj jest taki sobie, a do walki lepszy jest Soulknife. Cuda, które wyczynia ze swoimi ostrzami na wyższych poziomach, są po prostu MOCNE.
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

ja jak popatrzylem na psychowoja i zobaczylem jego mozliwosci opatrzylem go etykietka "postac przepakowana". I sie nie znize do grania nia. tyle z mojej strony...
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Niestety Haer`dalisie ta strona już nie istnieje ( sprawdziłem to). Tak więc nie wiem jak zobaczysz jego moce ( może go tu wypisać??). Mogę ci podać cały link:
http://www.home.pi.net/~cdesousa/add.html
Niestety nie ma tej strony już.
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Dźwiedź »

Dobra, prosimy o tego "Mind Warriora", już szykuję pomidory oraz tabliczki z napisami "Buuu" oraz "Śmiejemy się".
Gość

Post autor: Gość »

Gdzie go mam wypisać? Tutaj? Dobra. Proszę oto on w wersji 1.0 (tak mam napisane :) )

Wojownik Umysłu / Mind Warrior

Jest to osoba władająca biegle bronią i mocami psioniki, dzięki czemu jest bardzo silna. Wojownicy ci wyszkolili swe ciało tak by sawało się śmiertelną bronią. Nieliczni, którzy przeżyli pojedynek z takim wojownikiem powiadają, że mocą umysłu może kształtować rzeczywistość.
Przygody: Poszukiwanie przygód to dla wojownika umysłu możliwość sprawdzenia siebie w dziczy i dzikich ostępach. Niezbyt pasuje im życie w mieście, gdzie trudno dla niego o dobrą, płatną i ciekawą fuchę. Bardziej przydają się w dziczy, gdzie polują i zabijają potwory.
Charakterystyka: Wojownik Umysłu jest idealnym wojownikiem. Opiera się na wyszkoleniu i dyscyplinie, dzięki czemu dokonuje rzeczy nieosiągalnych. Zgłębia tajniki przyrody i poznaje właściwości otoczenia by nim manipulować. Jednak pełnię swych mocy używa w walce doskonale łącząc zdobytą przez siebie wiedzę i styl władania bronią, co czyni z niego zajadłego przeciwnika.
Charakter: Wojownicy Umysłu muszą być praworządni. Tylko dzięki takiemu nastawieniu mogą poszczycić się wysoką dyscypliną i samokontrolą, którą trudno jest osiągnąć istotom o innym charakterze.
Religia: Wojownicy Umysłu są głównie niewierzący, gdyż ufają temu co zbadają a nie rzeczom wydumanym, jak mówią. Jednak niektórzy wirzą w boga siły Korda lub w Heironeousa.
Pochodzenie: Nikt nie wie skąd pochodzą ci potężni wojownicy, jednak chodzą pogłoski, że gdzieś w gęstych puszczach i wysokich, niedostępnych górach mają swoje siedziby i obozy treningowe. Czy jest to jednak prawda?
Rasy: Najczęściej spotykanymi Wojownikami Umysłu są ludzie, którzy jeszcze jako małe dzieci zostały porzucone lub darowane Wojownikom Umysłu. Często spotykanymi wśród nich rasami są półelfy.
Jednak rzadkością są Wojownicy z rasy elfów, krasnoludów, gnomów i orków, o niziołkach nie wspominając.
Inne klasy: Wojownicy Umysłu nie mają iprzedzeń względem innych klas, jednak z pewną rezerwą traktują czarodzieji. Lubią natomiast przebywać z zaklinaczami. Często spotyka się ich w podróży razem z zwykłymi wojownikami, gdzie nie starają się wyróżniać aż do chwili walki.

INFORMACJA O ZASADACH GRY:
Wojownicy Umysłu posiadają następujące statystyki:
Atrybuty: Ze względy oczywistych, czyli ze swego stylu bycia i sposobu zarabiania pieniędzy oraz mocy umysłu powinni posiadać wysoki współczynnik SIŁY oraz ROZTROPNOŚCI. Dzięki wysokiej ZRĘCZNOŚCI mogą unikać uderzen przeciwnika co w zwarciu jest szalenie potrzebne. Mając odpowiedni INTELEKT może bardziej rozwinąć swe umiejętności. Aby nie umrzeć w walce zbyt szybko musi być bardziej żywotny dzięki BUDOWIE.
Charakter: Każdy praworządny.
Kość wytrzymałości: k10

Umiejętności klasowe:
Umiejętności Wojownika Umysłu ( i atrybut kluczowy dla każdej umiejętności) to:
Ciche poruszanie (Zr)
Jeździectwo (ZR)
Leczenie (Rzt)
Nasłuchiwanie (Rzt)
Pływanie (S)
Równowaga (Zr)
Skakanie (S)
Tajniki dziczy (Rzt)
Ukrywanie (Zr)
Upadanie (Zr)
Wiedza (natura) (Int)
Wspinaczka (S)
Wyczucie kierunku (Rzt)
Zauważanie (Rzt)

Punkty umiejętności na 1. poziomie: (6+ modyfikator z Int) *4
Punkty umiejętności na każdym następnym poziomie: 6+ modyfikator z Int.
Modyfikator rzutu obronnego
Poziom Bazowa pr. do ataku Wytrw. Ref. Wola Specjalne
1. +1 +2 +2 +2 Moce WU
2. +2 +3 +3 +3 -
3. +3 +3 +3 +3 Moce WU
4. +4 +4 +4 +4 -
5. +5 +4 +4 +4 Moce WU
6. +6/+1 +5 +5 +5 -
7. +7/+2 +5 +5 +5 -
8. +8/+3 +6 +6 +6 -
9. +9/+4 +6 +6 +6 Moce WU
10. +10/+5 +7 +7 +7 -
11. +11/+6/+1 +7 +7 +7 -
12. +12/+7/+2 +8 +8 +8 -
13. +13/+8/+3 +8 +8 +8 Moce WU
14. +14/+9/+4 +9 +9 +9 -
15. +15/+10/+5 +9 +9 +9 -
16. +16/+11/+6/+1 +10 +10 +10 -
17. +17/+12/+7/+2 +10 +10 +10 Moce WU
18. +18/+13/+8/+3 +11 +11 +11 -
19. +19/+14/+9/+4 +11 +11 +11 -
20. +20/+15/+10/+5 +12 +12 +12 Moce WU
Właściwości klasowe:
Biegłość w pancerzu i broni: Wojownik Umysłu biegle posługuje się wszystkimi brońmi żołnierskimi i prostymi oraz lekkimi, średnimi pancerzami i tarczami.
Moce Wojownika Umysłu:
Poziom 1:
Wykrycie- jeżeli w promieniu 9m znajduje się inny Wojownik Umysłu wykrywasz go, aktywne
Ciągłe skupienie- ta moc pozwala ci się koncentrować tak, że twój modyfikator do rzutu obronnego na Wolę podnosi się o +2, aktywne
Sprawdzenie- po dotyku innego WU możesz wykryć jego wiek, PW, choroby, trucizny i klątwy, dotyk
Sprawdzenie Potwora- po dotyku potwora odczytujesz wszystko tak jak przy Sprawdzeniu, dotyk
Poziom 3:
Regeneracja- dzięki twojemu poznawaniu otoczenia zacząłeś rozumieć istotę leczenia, w ten sposób przenosząc efekt regeneracji trolla częściowo na siebie, przez co uzyskujesz regenerację 1PW/5rund, aktywne
Wzmocnienie- patrz opis wzmocnienia
Modyfikacja otoczenia- dzięki modyfikacji otoczenia możesz powołać do istnienia Większy Obraz, 2/rundę
Bycza siła- jak czar o tej nazwie, trwa 1k4 rund, 10
Poziom 5:
Wzmocnienie II- patrz opis
Telepatyczne łącze- ta umiejętność pozwala Ci na komunikację z innym WU w zasięgu wzroku, 5/ za wiadomość
Kocia gracja- jak czar o tej samej nazwie, trwa 1k4 rundy, 10
Regeneracja II- zagłębiając się w tajniki regeneracji otrzymujesz olśninie, od tej pory twoja regeneracja wynosi 1PW/2rundy, aktywne
Poziom 9:
Wzmocnienie III- patrz opis
Fałszywe życie- jak czr o tej samej nazwie, trwa 1k6 rund, 10
Regeneracja III- mistrzowsko opanowałeś tajniki szybkiego leczenia, teraz twoja regeneracja wynosi 1PW/1rundę, aktywne
Morderczy szał- ta umiejętność pozwala ci zwiększyć swoje ataki o +5 wykonywanych z najwyższą premią (jednakże kara wynosi -2 do trafienia)
na czas szału trwającego 1k4 rundy, 50
Poziom 13:
Wzmocnienie IV- patrz opis
Mądrość Sowy- jak czar o tej samej nazwie, trwa 1k4 rundy, 10
Oczyszczenie- oczyszcza Cię z klątw, chorób, trucizn. Po użyciu tej umiejętności musisz odpoczywać 1k4 tygodnie, 100
Przywołanie pomocnika- przywołuje pseudosmoka na czas trwania walki, by Ci pomógł, 100
Poziom 17:
Wzmocnienie V- patrz opis
Telepatyczna sugestia- pozwala wydać rozkaz WU znajdującemu się w twoim klanie, 10
Uderzenie umysłu- pozwala na zadanie 1k100 obrażeń od energii dla wybranej istoty, jest to akcja całorundowa prowokująca okazyjne ataki,
50
Magiczna regeneracja- pozwala odrastać kończynom, po około 5 rundach ( Uwaga, musi zostać przyłożona stara kończyna by się to powiodło), aktywne
Poziom 20:
Powołanie WU- pozwala natychmiastowo przyzwać WU z twojego klanu w wybrane miejsce, akcja całorundowa prowokująca okazyjne ataki, 15
Manipulowanie żywiołami- ta umiejętność daje Ci olbrzymią moc jaką jest kontrolowanie i manipulowanie żywiołami. Oznacza to, że możesz np. rzucić wodą, ogniem, głazem, powietrzem itp., możesz zmniejszyć lub zwiększyć wszystkie efekty żywiołów uderzające w Ciebie lub z Ciebie wychodzące o 10, wszystkie obrażenia od żywiołów się regenerują, otrzymujesz też moc dzięki której możesz istnieć na czterech planach żywiołów.

Wzmocnienie- moc pochodząca z Ciebie, która wpływa na otoczenie. Zmienia właściwości twoich przedmiotów itp.
STOPIEŃ Ile razy dziennie Efekt Zużycie Energii
I 5 Umagicznenie broni +1 1/rundę
II 4 -//- +2 2/rundę
III 3 -//- +3 3/rundę
IV 2 -//-+4 4/rundę
V 1 -//- 10/rundę

Punkty energii- łączna pula punktów, które masz do codziennie do wydania między umiejętności. Liczba PE= Modyf. z Rzt* Modyf. z Int* Poziom. Jeżeli Modyfikator nie jest dodatni liczy się go jako 1.

Miecz WU- to na niego głównie przekładana jest moc WU, uwaga nie można go stracić (tracisz wtedy klasę). Oto jego statystyki:
Miecz Umysłu- obrażenia 1k10, krytyk *3, zasięg-, waga 6kg, rozmiar Ś, rodzaj Sieczne, Specjalne właściwości- patrz wzmocnienie.






Jest tu ( znaczy się na wydrukowanej kartce) jeszcze trochę o Elekcjach i ich zasadach, ale nie chce mi się już o nich pisać. Moja wersja była po englisz więc od razu tłumaczyłem. Autorem jest niejaki Shadow Master, niestety nie wiem jaki ma email i jak się z nim skontaktowć. Czy teraz Dźwiedziu mi uwierzysz. (swoją drogą przepisywałem to około 2h, długo nie?)
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Ten gość to ja, znaczy się Darkelfft, zapomniałem się zalogować :oops: .
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Taaaa zdecydowanie niewywazone. Atakuje jak wojownik i ma rzuty obronne mnicha?? ROTFL nie oddaje w tej chwili moich uczuc odnosnie tej klasy, choc jest dosc blisko. Jak znajde czas to sie zastanwoie co z tym (wojownikiem) zrobic by byl normalny.
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Tak ta klasa jest niewyważona i doszedłem już do takiego wniosku przy drukaowaniu i wprowadzaniu jej do gry. Lekko zmieniłem jej rzuty obronne, tak aby rosły jak u wojaka, po tych zmianach dało się grać.
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Dźwiedź »

Anonymous pisze:Czy teraz Dźwiedziu mi uwierzysz. (swoją drogą przepisywałem to około 2h, długo nie?)
Tak, wierzę, że Shadow Master był na tyle głupi, by to opublikować, a niektórzy, żeby tego używać.
obrażenia 1k10, krytyk *3, zasięg-, waga 6kg, rozmiar Ś,
Typowa broń wymyślona przez manczkina.

Do tego kretyńskie moce, żałosne tło fabularne i ogólnie bełkotliwy ton całego opisu. Thank you very kurwa mać, zostaję przy psychowoju.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Psionik jest postacią bardzo silnie naruszającą równowagę w grze - i naprawdę tylko od umiejetności Mistrza Gry w wielu przypadkach zależy dobre jej wykorzystanie. Wiadomo przeceiż, że nie można powiedzieć graczowi "nie wolno ci tego zrobić".

Poza tym Psionik był wprwadzany wielokrotnie do róznych systemów fantasy - nie tylko D&D. W KC coś takiego nie wyszło zbyt dobrze - ale to wina złego przygotowania tej profesji. A jak jest z innymi systemami? Jak myślicie? Czy np. psionik w Warhammerze nie naruszałby za realiów świata?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ