DnD, klasy prestiżowe

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: mqm »

Ta klasa to zapewne Mistyczny Sztukmistrz z Przewodnika Mistrza Podziemi.
Nie ma dla mnie nic głupszego niż klasa prestiżowa Mistyczny Łucznik. Wystrzela samonaprowadzające się strzały które na dodatek przechodzą przez ściany i zabija w tempie natychmiastowym (najpierw test na wytrwałość ST20- wykonuje go cel strzału). To jest dla mnie przesadzone :/. Na szczęście test na Wytr. ratuje nieco sytuację bo nie zatłuczemy przy pierwszym strzale smoka.
Klasy prestiżowe całkiem nieźle budują baśniowo-magiczno-heroiczny klimat. Na przykład Hierofan :). Jak patrzę na ilustracją obok opisu klasy to mnie ciarki przechodzą :roll: .
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Elfin »

Zgodze sie z mqm... Ja gram Tropicielem i zastanawialem sie nad Mistycznym Łucznikiem... ale jak spojrzalem na opis to mnie rowniez ciary przeszly... Obrazka sie juz nie czepiam :wink: ... Dlatego tez nadal szukam i kombinuje jak tu wymyslec dobry sposob na dodanie w miare normalnej Klasy Prestizowej dla Trp...
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: kajtek Raulin »

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/prc/20070605
Tu jakaś klasa prestiżowa (chyba dla tropiciela)
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/prc/20070417
(j.w)
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/prc/20061115a
(j.w)
http://rpg.take.pl/-vp49074.html
Na tym forum toś wymyślił klase prestiżową dla tropiciela
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Elfin »

kajtek Raulin pisze:http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/prc/20070605
Tu jakaś klasa prestiżowa (chyba dla tropiciela)
To jest wlasnie mistyczny lucznik...
Ale juz znalazlem ukojenie... Nie musze szukac, nie musze myslec... Mam jak na talerzu mase KP dla druidow, barbarzyncow i tropicieli.... Odpowiedzia na me wezwania stala sie ksiega Wladcy Dziczy... JEst genialna i moge ja z calego serca polecic.... Jak rowniez inne ksiazki tego typu np. Piesn i Czisza...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Force »

Wladcy Dziczy.
Skazałem wszystkie tego typu księgi na banicję... Czemu? Bo jest tam za dużo głupot i powerpacków dla postaci> patrz Furia
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Elfin »

Ee.. Od razu Powerpackow... Sa tam po prostu atuty ktore trafiaja w sedno i posiadaja dokladnie takie wlasciwosci jakich gracze potrzebuja, poniewaz rozgryzaja dokladnie poszczegolne klasy... Ja osobiscie sie ich nie czepiam.. Dobry MG bedzie potrafil je slusznie wykorzystac...
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: mqm »

Swoją drogą ciekawą klasą prestiżową jest czerwony mag. Ciekawie może wyglądać rozgrywka z udziałem sekty założonej przez gracza ;). Potajemne zbiórki w opuszczonych lochach, czarowanie przy pomocy kręgu (czerwoni magowie łączą swą moc aby wzmocnić efekt ostatecznego czaru), ściganie światków którzy wiedzą o zbiorowisku tych magów. Sesja od razu nabiera innego wymiaru, szczegulnie jeśli wszyscy gracze wybierają tę klasę prestiżową. Wtedy gracze zamiast niszczyć tego typu zgromadzenia (czerwoni mają zwykle zły charakter) sami je zakładają.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: BlindKitty »

A ja lubię klasy prestiżowe które pojawiły się w innym settingu, w Oriental Adventures. Na przykład Iaijutsu Master, który na 10. poziomie dobywa broni tak szybko, że ma całą rundę walki w której atakuje nieprzygotowanego przeciwnika, o ile zaczyna on walkę w zasięgu broni. Zdolność rzadko użyteczna (na ogół raczej zdarza się, że najpierw trzeba do przeciwnika dotrzeć, a on już ma broń w ręku) ale jak już się trafi możliwość jej wykorzystania... :) A dla druida rzeczywiście nie ma zbyt ciekawych klas prestiżowych - z drugiej strony czysty druid rzeczywiście jest najmocniejszy (obroża Powiększenia Zwierzęcia + złowieszczy dziki kształt + naturalne czarowanie + czar Wybraniec Natury + atut Rozrywanie i w postaci Olbrzymiego złowieszczego tygrysa wprowadzasz 64k6 obrażeń plus premie :D)
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Force »

A ja nie lubię przepakowanych klas prestiżowych jak ta Władców dziczy, prawdziwe widzenie (rujnuje połowę questów z iluzją), Tropienie póki nie padnie ( rujnuje następna połowę questów nastawionych na zagadki i odnalezienie jakiejś osoby) Nieumiejętnie używany może rozwalić nie jedna sesję.

Pamiętam kiedyś była taka żałosna klasa: "Pan Szwów"
Koleś znał sie na chirurgii i zaszywał sobie bronie i w specjalnych skórnych kieszeniach. Redbound zabronił postacią zaszywać w swoim ciele przedmioty większe niż krótki miecz. Co nie zmienia faktu że taka postać jest praktycznie niegrywalna i całkowicie nie realistyczna. Przepraszam jak można sobie wszyć miecz w ciało i go potem wystrzelić mięśniami?

http://dnd.polter.pl/pliki/pan-szwow.pdf
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: BlindKitty »

A jak można przeżyć trafienie w głowę mieczem dwuręcznym? Albo jak można zainstalować sobie rękę ghula? Albo jak można trafić ducha zwyczajną bronią (widmowość)? Albo jak można, zacznijmy od tego, rzucać czary? Grywalna czy niegrywalna... Wszystkie są grywalne, jeśli się je sensownie prowadzi, a realistyczna nie jest _żadna_ :P
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Force »

A jak można przeżyć trafienie w głowę mieczem dwuręcznym? Albo jak można zainstalować sobie rękę ghula? Albo jak można trafić ducha zwyczajną bronią (widmowość)? Albo jak można, zacznijmy od tego, rzucać czary? Grywalna czy niegrywalna... Wszystkie są grywalne, jeśli się je sensownie prowadzi, a realistyczna nie jest _żadna_ :P
Dlatego też odkąd pamiętam nie używałem klas prestiżowych jako BG. Skoro umiesz grać po co Ci w ogóle jakaś klasa prestiżowa? Postać jest nie tropicielem/ogrem krwi (taki efekt można osiągnąć biorąc tropiciela i czarodzieja) tylko Seldrichem Mezano. Są klasy które dopuszczam bo są śmieszne - Pijany Mistrz albo Są ważne z punktu widzenia odrywania postaci - Czarny Strażnik, Zabójca. Reszta jest całkowicie zbędna.

Często jest tak ze klasy prestiżowe są po to aby przyśpieszyć przez postać uczenie sie jakiegoś czaru czy zdobycie jakiegoś featu na który musiała by czekać jako tropiciel/czrodziej do 6 lvl czarodzieja.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Craw »

BlindKitty pisze:A ja lubię klasy prestiżowe które pojawiły się w innym settingu, w Oriental Adventures. Na przykład Iaijutsu Master, który na 10. poziomie dobywa broni tak szybko, że ma całą rundę walki w której atakuje nieprzygotowanego przeciwnika, o ile zaczyna on walkę w zasięgu broni. Zdolność rzadko użyteczna (na ogół raczej zdarza się, że najpierw trzeba do przeciwnika dotrzeć, a on już ma broń w ręku) ale jak już się trafi możliwość jej wykorzystania... :)
Bezsensowne zerzniecie idei szkoly Kakita z L5K w wykonaniu D20. A poza tym ta prestizowka traci sens w przypadku akcji poza Rokuganem\Kara-tur (nie mowiac juz o tym, ze krainy wschodu smierdza).

Osobiscie nie lubie klas prestizowych, bo najczesciej sa mocno przepakowane. Tyle ze wtedy nadaja sie jedynie do H&S.
Jest tylko pare fajnych i klimatycznych, ale najczesciej, jak juz Forsrej napisal, sa grywalne tylko w wyjatkowych sytuacjach. Jesli juz chce dopakowac swoja postac, to wole dobrac jej dodatkowa klase z podstawowego zestawu zamiast udziwniac. Przynajmniej zachowuje sie sens.
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: BlindKitty »

Dlaczego bezsensowne? Powiedziałbym, że bardzo sensowne. I fakt, że poza Rokuganem jest mało użyteczna (ale nie bezużyteczna, jak widać po sesji Drzewca w Planescape...), ale kto powiedział że prestiżówki z Oriental Adventures mają być użyteczne gdzie indziej? Inny setting - inne prestiżówki, prawda?

A klasy prestiżowe... No cóż, moim zdaniem właśnie one dodają (często) życia postaci. Bo samurajów na świecie są tysiące, a mistrzów iaijutsu o wiele mniej. Łatwiej wczuć się w bardziej zindywidualizowaną postać, i do tego moim zdaniem służą prestiżówki. A przypaków MG w razie potrzeby może łatwo ukrócić na 10 000 sposobów, co jest pewnie omówione w innym temacie :P
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Flintus
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 17 października 2007, 15:10
Numer GG: 613437

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Flintus »

Ja bardzo lubie "Białego nekromante "i" Karmazynowego barbarzyńce" :)

I krótkie posty. - D-moon
Diversi
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 31 sierpnia 2007, 19:32
Numer GG: 2106988

DnD super klasa

Post autor: Diversi »

U mnie znana jest klasa prestiżowa- Niepokonany. Jest to miszmasz wszystkich klas, wszystko co najlepsze z maga, tylko na zasadach zaklinacza + łotrzyk + fajne moce druida + zasady palladyńskie (zły jest jako upadły Niepokonany) + Bonusy do ataku wojownika + umiejętności tancerzy cieni. Czyli nie do pokonania. Opis, który dotąd spisałem ma 8 stron. Lecz mogą was zniechęcić wymagania:
1. 19 poziom 2 klas
2. Wszystkie atuty, które dostaje dana klasa (prawie wszystkie klasowe)
3. Wiedza Tajemna, Natura, 5 języków
4. itp. itd....
Kiedy przyjdzie wziąć udział w bitwie, której nie możesz wygrać po prostu walcz...
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Elfin »

Doczytalem sie dosc fajnej klasy prestizowej... Nazywa sie chyba Lamacz Bram czy cos podobnego... Bylo to ktorejs z ksiag (a raczej ktorejs z wieeeelu :wink:) ktora przegladalem w Empiku :D Byla o tyle fajna ze postac majaca kilka poziomow w tej klasie byla niemal nieuchwytna :) Jak znajde jej opis w necie to wrzuce tu :)
Cleric
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 11:46
Numer GG: 0
Lokalizacja: Dolina Lodowego Wichru
Kontakt:

Re: DnD, klasy prestiżowe

Post autor: Cleric »

Są PrC które doskonale dopakowują postać ale są też słabsze, ale bardzo klimatyczne przypadki - wszystko zależy od zamiaru.

Kilka klimatycznych PrC znajdziecie tutaj.
A szczególnie polecam :-D.
Druidyczny kapłan

Bogowie nie lubią ludzi, którzy nie pracują. Ludzie, którzy nie są przez cały czas zajęci, mogliby zacząć myśleć.
ODPOWIEDZ