World of Warcraft RPG

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Nekonushi »

Po przeczytaniu pierwszego posta mam takie wrażenie, że gdyby ktoś grał i miał już wrażenia, to by się nimi podzielił :P (dodajmy, że przecież w Polsce ten system nawet nie wyszedł, nie wychodzi i raczej nie wyjdzie)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
razormw
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 18:38
Numer GG: 10337393

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: razormw »

A mialem nadzije :D

Bo wlasnie chce takowy kupic :) gram w mmo wowa, ogolnie od warcraft'a III zaczelo mnie to krecic.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Solarius Scorch »

Jeśli podoba Ci się D&D, to i WoW powinien Ci odpowiadać, zwłaszcza jeśli jesteś fanem serii. Kupno podręcznika po angielsku może być dość kosztowne (nie wiem ile by to wyniosło, ale pewnie 20 - 40 €), ale jeśli radzisz sobie z językiem, to czemu nie? Rób na co tylko masz ochotę. :)
Innym rozwiązaniem jest oczywiście zrobienie gry samemu - jeśli znasz dobrze świat WoW, możesz wziąć dowolną mechanikę i sam powymyślać zasady. Może nie będą one od razu doskonałe, ale z pewnością będzie to fajna i rozwijająca zabawa.
Co o tym myślisz?
razormw
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 18:38
Numer GG: 10337393

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: razormw »

Jednak wole twoja pierwsza propozycje :)
Dokladnie powinno mi sie spodobac :) kzazka tez jest dostepna w polskich sklepach i koszt jej wynosi okolo 120zł.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Nekonushi »

... jak coś, to powiedz - gdzie i zeskanuj okładkę (jak masz skaner) bo chętnie bym zobaczył wersję PL :)

Co do mechaniki - sam aktualnie piszę coś pod d20 (w pewnym sensie - trochę kalkuję D&D, bo w pewnym sensie podobny świat) ale praca trochę mi zajmie :P Aha - napisałeś o cenie - widziałem gdzieś za 30$ w PDF-ie.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Solarius Scorch »

Kto by płacił €30 za pdf, jeśli za prawie tyle samo można mieć wydrukowany podręcznik? :|
razormw
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 18:38
Numer GG: 10337393

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: razormw »

Ksiazka jest dostepna w polskich sklepach, ale sama jest w wersji angielskiej :) wiec nie zobaczysz okladki po polsku hehe
Solarius Scorch pisze:Kto by płacił €30 za pdf, jeśli za prawie tyle samo można mieć wydrukowany podręcznik? :|
Yyyy nikt ?
Ale jak ktos ma laptopa to w wersja pdf go nie skrzywdzi :)
Ale jednak lepiej kupic zwykla wersje, bo nie trzeba ladowac baterii
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Nekonushi »

Kurna chciałbym zobaczyć tę wersję w Polsce :)

A tak BTW : Skoro już o dodatkach do d20, powie mi ktoś coś o systemie Naruto? (np. czy można go dostać, jeśli tak, to gdzie itp.)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Elfin »

Slyszalem ale nie gralem, pomysl ciekawy a wykonania nie moge ocenic, bo nie gralem :D Wedlug mnie cos takiego moze oferowac gigantyczne mozliwosci, skoro akcja ma sie dziac w swiecie Warcrafta... Na pewno interesujacy bylby poglad ras i klas... Wie ktos gdzie mozna dostac podrecznik ( o ile jest)?? Jesli pytanie glupie to przepraszam, ale na prawde nie mam pojecia :)
razormw
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 18:38
Numer GG: 10337393

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: razormw »

http://www.rebel.pl/product.php/1,607/6 ... t-RPG.html prosze :)

Podrecznik jesli chodzi o wykonanie perfekt :) po screenach i ocenach nabywcow, ale dokladniej zobacze jak znajdzie sie za tydzien w moich lapkach 8)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Solarius Scorch »

razormw pisze:Ksiazka jest dostepna w polskich sklepach, ale sama jest w wersji angielskiej :) wiec nie zobaczysz okladki po polsku hehe
Solarius Scorch pisze:Kto by płacił €30 za pdf, jeśli za prawie tyle samo można mieć wydrukowany podręcznik? :|
Yyyy nikt ?
Ale jak ktos ma laptopa to w wersja pdf go nie skrzywdzi :)
Działa to dość beznadziejnie; podręcznik jest bardziej wygodny, no i nie świeci po gałach ekranem na sesji. Jedynym plusem wersji cyfrowej jest możliwość szybkiego wyszukiwania tekstu. Poza tym nie chciałbym nosić na sesję np. 30 podręczników do RIFTs... ;)
P.K(ot).L. pisze:A tak BTW : Skoro już o dodatkach do d20, powie mi ktoś coś o systemie Naruto? (np. czy można go dostać, jeśli tak, to gdzie itp.)
http://www.narutod20.com/
Do ściągnięcia za darmo. Bardzo dobry i przemyślany system, w dodatku podręcznik ma niemal 1000 stron (prawie bez obrazków!). Świetny produkt.
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Elfin »

Lee... Jestem uzytkownikiem rebela, widzialem ten podrecznik kilkaset razy ale nigdy nie czytalem opisu :P
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Nekonushi »

Solarius Scorch pisze:http://www.narutod20.com/
Do ściągnięcia za darmo. Bardzo dobry i przemyślany system, w dodatku podręcznik ma niemal 1000 stron (prawie bez obrazków!). Świetny produkt.
Tak, wiem, ściągnąłem - problem z drukowaniem :P Na szczęście mam lapa, to pół biedy, ale i tak będzie niewygodnie...
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Solarius Scorch »

P.K(ot).L. pisze:
Solarius Scorch pisze:http://www.narutod20.com/
Do ściągnięcia za darmo. Bardzo dobry i przemyślany system, w dodatku podręcznik ma niemal 1000 stron (prawie bez obrazków!). Świetny produkt.
Tak, wiem, ściągnąłem - problem z drukowaniem :P Na szczęście mam lapa, to pół biedy, ale i tak będzie niewygodnie...
Bo widzisz, za wersję do drukowania trzeba autorowi dać co łaska... ;)

[Proszę wrócić do tematu - dop. BAZYL]
razormw
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 18:38
Numer GG: 10337393

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: razormw »

Dzisiaj przyszla mi ta piekna ksiazka , wiec opowiem o niem w skrocie.
Ta oto bibli ma ponad 400stron(402chyba na ostatnich kartach nie ma cyferek)
Gruba okladka powieksza ja jeszcze bardziej optycznie co sprawia , ze czujemy satysfakcje z dokonanego zakupu.
Kartki zrobione z papieru kredowego , naprawde genialnie!!!
Masa rysunkow,szkicow,tabelek,karta postaci,mapa krain ,oraz calego kontynento(ow raczej).
Po prostu genialna sprawa nigdy jeszcze nie widzialem lepiek wykonanej ksiazki.
Szczerze polecem.

[Ja pierniczę, ale literówek o_O - dop. fds]
Rathor
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 15:53
Numer GG: 509518
Lokalizacja: Pszów

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Rathor »

Pozycja bardzo solidnie wydana i pięknie ilustrowana (jak każdy, nowy d20;)). WOW RPG cechuje się mniejszym napakowanie mechaniki d20 jak inne produkty sygnowane tym znaczkiem.

D&D nie lubię a mechanikę d20 uznaję za totalną pomyłkę - ale to moje zdanie do którego mam prawo i z niego korzystam. Jednak ten system to prawdziwa gratka dla fanów WOWa. Jeżeli grasz w MMORPG i w gry fabularne - to coś dla Ciebie! Jeżeli zafascynowała cię WOW Board Game a w klasterach masz karty z WOW CTG to tez pozycja dla Ciebie. D20 to twoja religia - zrobisz ten system sam. Jeżeli jesteś kolekcjonerem gier fabularnych - jak najbardziej kupuj w ciemno!

Jeżeli jesteś Mistrzem Gry który szuka nowego systemu - weź no się za coś bardziej ambitniejszego od DDków i mechaniki d20...
Drake
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 3 kwietnia 2008, 21:35
Numer GG: 6449636
Lokalizacja: Za tobą
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Drake »

Ja powiem tak...mam e-book tego i jest to dość ciekawe ( szczególnie podział kasterów ). Jenak ten system zrobiony na WoW mi się słabo podoba. Wolałbym zagrać w system po prostu Warcraft d20, który jest utrzymywany w konwencjach Warcarfta III, tam np. Hunter jest prestiżówką ^^
A.Z.S - Armia Zbawienia Szatana
nasze motto "Evil is the new Love "
ODPOWIEDZ