World of Warcraft RPG

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
Skrzat
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2005, 16:29

World of Warcraft RPG

Post autor: Skrzat »

Macie, gracie? Podzielcie sie wrazeniami bo nie wiem czy jest sens kupowania tego.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

1) Temat pasuje do działów cRPG, ew. Pomocna Dłoń
2) O ile się nie mylę w dziale cRPG jest już temt dot. WOWa
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Chyba, że Skrzat ma na myśli Warcrafta opartego na d20. Istnieje takowy, widziałem go, jednakże nie grałem, bo nie popieram d20, ani nieco hack'n'slashowego Warcrafta...
Wciąż mnie ścigają!
Skrzat
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2005, 16:29

Post autor: Skrzat »

Mowie o WoW RPG produkowanym przez d20. BTW: LOD ja wiem o czym pisze i wiem gdzie to umieszczac. Pozdro
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Skrzat pisze:Mowie o WoW RPG produkowanym przez d20. BTW: LOD ja wiem o czym pisze i wiem gdzie to umieszczac. Pozdro
Hmmm... To mógłbyś napisać szerzej. 8) Bo akurat ja o tym nie słyszałem. A więc przepraszam, mój błąd.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Ciekawe, pierwsze słysze, ale ciekaw :P Jest polskie wydanie tego?
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Cóż się w sumie dziwić... na d20 wychodzi absolutnie wszystko. Prawdę mówiąc dużo więcej, niż ten system jest wart.
Swoją drogą nie wiem, po cholerę wydawać osobny system do Warcrafta... Albo inaczej - wiadomo że po to żeby zarobić, nie rozumiem za to, dlaczego ktokolwiek chciałby to kupić. ;) Świat do bólu standardowy, wszelkie jego elementy są obecne w dostępnych na rynku systemach, jak DnD czy WFRP albo Earthdawn... Chyba trzeba po prostu być fanem Warcrafta, żeby zakupić coś, co można sameu stworzyć w pięć minut na zasadach dowolnej innej gry fantasy (a w nieco dłuższym czasie bez takowej).
mungo
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 23:59

Post autor: mungo »

moim zdaniem fani Warcrafta mogą się bronić specyficznym charakterem gry i jego mimo wszystko indywidualizmem bo mimo wszystko ma odrębną historię i swój własny niepowtarzalny klimat(wszyscy którzy grają w WoWa wiedzą o czym mówię).
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Warcraft jako strategia - tak, jako RPG - nie. Dosyć mam hack'n'slashu, odpiekanego na innym świecie, pełnym starych, utartych motywów. Kolejny świat, który ramię w ramię z d20 (o zgrozo!) próbuje zawładnąć umysłami, wydany tylko dlatego że World of Warcraft błyszczy na niebie. Moim zdanieml: ta gwiazdeczka zgaśnie szybciej niż zdąży się w jakikolwiek sposób pojawić na niebie...
Wciąż mnie ścigają!
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

masz racje, ten system chce jechać na fali popularności WoW i tyle. Chyba tylko wierni fani się w to zaopatrzą
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: TomEdo »

Oj tak szybko chyba nie zgaśnie. W chwili obecnej World of Warcraft jest najpopularniejszym MMORPG na świecie. Po nim jest chyba tylko Guild Wars i Lineage II ale nie jestem pewien. A fakt, że graczy wciąż przybywa i jest multum prywatnych serwerów świadczy o tym, że jeszcze dlugo będziemy mogli się cieszyć grą. Ja raczej nie zagram w WoW RPG, znając życie gra będzie straszliwie droga a otrzymamy tylko klona D&D w nowej oprawie. :?
Mrodnim
Marynarz
Marynarz
Posty: 195
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 11:10
Numer GG: 2461120
Lokalizacja: Twisting Nether

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Mrodnim »

Co do WoW to poprzednik ma rację. Nie zanosi się na jakikolwiek upadek tego MMORPG( który prawdę mówiąc, mnie urzekł) ale co do RPG opartym d20-to strata czasu. Przeglądałem nieco te podręczniki i zasady są nieco bardziej pogmatwane( mają więcej kostek i innego śmiecia, co tylko uprzykrza grę). Sam zamierzam rozpocząć grę w tym świecie, ale nie opierając się na d20, raczej coś storytelling'owego.
"They themselves are miserable. That's why they need someone more miserable than them.Those are not human.Those are not people..."
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: BAZYL »

Poza tym, myślę, że aż chciałoby się zagrać w grę, w której postacie tworzy się i rozwija w taki sam sposób jak w komputerówce. Właśnie to mógłby być sens przekładania systemu na papier, bo czy świat WoW-a jest na tyle oryginalny, żeby tylko dla niego przekładać? No nie wiem...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Nekonushi »

No nie wiem... mnie bardzo pociąga świat WarCrafta (W sumie WarCraft od początku był po części RPG - bo RTS/RPG) i chętnie zagrałbym w takie RPG.

Jest to świat po prostu tak klimatyczny, że aż chce się stworzyć postać i oddać pacyfikacji orków, zwiedzaniu lasów na Kalimdor, czy też ludzkiego rzezimieszka z nieciekawą przeszłością, który chciałby tak naprawdę zostać członkiem armii królewskiej, Taurenem który musi pomścić swych przodków... możliwości jest całe mnóstwo i tylko od gracza zależy, w kogo się wcieli, a od MG, jak bardzo mu na to pozwoli...

Oczywiście, zaraz się ktoś odezwie, że takie możliwości da nam praktycznie każdy system RPG w świecie fantasy. Poniekąd będzie miał racje. Ale to właśnie ten świat poznajemy z oczu dowódcy armii w WarCraftach 1-3, czy też z oczu wielkiego bohatera w World of WarCraft. Gdy jednak znudzą nam się potyczki na BattleNecie i kolejne instancje w WoW, zapragniemy stać się mieszkańcem tego świata, i w tym momencie RPG jest idealnym wyjściem.

Pojawia się jednak pytanie - czy warto bulić pieniądze na coś, co jest tak naprawdę kalką D&D ? Zwłaszcza, że system d20 jest tak prosty w przerabianiu, że można to spokojnie zrobić... chyba nawet się za to zabiorę, ale to praca na kilka miesięcy - i tak skończę pewnie szybciej, niż w ogóle zostanie ten system wydany w Polsce :D
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: BLACKs »

Gdy jednak znudzą nam się potyczki na BattleNecie i kolejne instancje w WoW, zapragniemy stać się mieszkańcem tego świata, i w tym momencie RPG jest idealnym wyjściem.
Ten akapit idealnie by pasował po podciągnięciu go pod Warhammera - z oczu dowódcy poznajesz w WFB, z oczu wielkiego bohatera w Mordheim, z oczu zwykłego mieszkańca w RPGu ;P.

Zostawać mieszkańcem WoWa na mechanice d20? Powodzenia w konwertowaniu podręcznika na low-profile ;). No, chyba że chcesz grać ciągle na poziomach 1-4, to rozumiem.
Reklama WoWa RPG pisze:In a world ravaged by conflict, age-old enemies struggle to rebuild society amid a tenuous peace sparked by flares of violence as threats new and old clash in an endless conflict. Heroes battle undead and demons, explore strange and dangerous lands, uncover powerful magic, develop fascinating technological creations, and return glory to great cities and civilizations. They stand at the cusp of a new age - an age they shall forge by their allegiances and their exploits!
Dla mnie nic nowego. Odgrzewany fantasy kotlet, tylko kosmetyka i nazwy pozmieniane. Wolę Warcrafta w wersji RTS. Kwestia gustu ;).
i tak skończę pewnie szybciej, niż w ogóle zostanie ten system wydany w Polsce
Nie wyjdzie. Linia jest martwa...
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: Nekonushi »

BLACKs pisze:
i tak skończę pewnie szybciej, niż w ogóle zostanie ten system wydany w Polsce
Nie wyjdzie. Linia jest martwa...
To właśnie miałem na myśli :D

A co do tego, że może być z tym problem - na początek zrobić właśnie te 1-5 lvl, a jak się spodoba to przerobić tak, by na 20 lvl też się dało grać (skoro twórcy WoWa zrobili 60 lvl na każdy co najmniej kilkanaście przeciwników, to chyba jednak da się)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
razormw
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 18:38
Numer GG: 10337393

Re: World of Warcraft RPG

Post autor: razormw »

Hmm , ktos gral w wow'a RPG(chodzi mi o papierowa)
Jakie wrazenia ? Jest tam opisane jak grac, jakies mapy itp itd ?
ODPOWIEDZ