Pytanie o obrazenia.

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
ODPOWIEDZ
Grim_Frostbourne
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 15 lutego 2014, 20:13

Pytanie o obrazenia.

Post autor: Grim_Frostbourne »

Czesc :D Mam jedno pytanie, no, moze dwa, skoro juz tu jestem. Pierwsze to pytanie o obrazenia. Zalozmy, ze bron ma SB-4 (S-4 po polsku)... a moj Strenght Bonus ("sila" po naszemu. w tym podreczniku wystepuja karygodne bledy w tlumaczeniu, a propos) wynosi 3. No wiec SB-4 + 1d10. Czyli co... Moj SB 3 - 4 = -1 ? Wiec rzucmy koscia... 4. Wiec zadam -1 + 4 = 3 obrazen ? Czy SB 3 - 4... nie spada ponizej zera ? No i przy okazji, eh. Skad wziac ludzi do gry ? :D Da sie w to grac na przyklad online ? Na jakims czacie ? Mieszkam za granica i niby znam tutejszy jezyk, ale bardziej komfortowo czulbym sie grajac po polsku w gre, ktora w duzym stopniu opiera sie na umiejetnosci wyslowienia sie. Aha, mowie o WFRP 2. Z gory dzieki za odpowiedz.
Grim_Frostbourne
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 15 lutego 2014, 20:13

Re: Pytanie o obrazenia.

Post autor: Grim_Frostbourne »

Cholera, zdaje sie.. proste pytanie, o jedna z najczesciej pewnie wyliczanych podczas gry rzeczy... osiemdziesiat odslon i nikt nie potrafi odpowiedziec :? Nie moge znalezc w podreczniku wyjasnienia tego. Jesli mam S 3 a bron ma obrazenia S-4. Chyba musze zapytac na innym forum.
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Pytanie o obrazenia.

Post autor: pazur13 »

Nie gram z twoim systemem, więc nie mogę ci pomóc z pierwszym pytaniem, ale spróbuję z drugim - nadaje się do tego strona Roll20.net (zawierająca diceroller, tablicę do rysowania i czat głosowy), lub na przykład rolz.org wraz ze skype'em.
Pineapple!
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Pytanie o obrazenia.

Post autor: NoBieski1 »

Właśnie czekam, aż dotrze do mnie zamówiona księga zasad do WH edycji drógiej, ale spróbuję odpowiedzieć ( może po takim czasie jeszcze tutaj zajżysz).
Broń S-4?
Strenght bonus 3?
Więc nie ma co filozofować. Czasami trzeba "ślepo" zawieżyć mechanice, mimo, że z tego twojego rzutu k10 wychodzą jakieś minusy (może tak słabo władasz tą bronią, że... Sam zadajesz sobie obrażenia :lol: )

Inna rada:
Weż lepiej lepszą broń... :roll:
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
Lorn
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: środa, 3 września 2014, 11:41
Numer GG: 1242525

Re: Pytanie o obrazenia.

Post autor: Lorn »

W Warhu niestety jest tak, że słabe bronie mają - do k6 obrażeń, chociaż broni k6-4 nie kojarzę. Bodajże pięści mają k6-3, więc ciekawe, co to za dziwna broń... Wg zasad po dodaniu siły i tak musisz zadać minimum 1 ranę, jak tylko przebijesz pancerz.
ODPOWIEDZ