Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
ODPOWIEDZ
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Ragnar »

Sprawa Warhammerowych "krain wschodu" - czyli Cathayu, Indu i Nipponu nurtuje mnie od jakiegoś czasu - i dlatego zwracam się z pytaniem. Czy wydano coś oficjalnie w tej sprawie? Bo z tego co widziałem cała wiedza ogranicza się do "tajemnicza kraina podobna do chin". Czy jest coś oficjalnego?
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

W WFRP Companion masz po akapicie poświęconym każdej z krain. Innymi słowy nie ma nic oficjalnego ponad "tajemnicza kraina" :)
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Ragnar »

To to ja wiem, ale nic ponad "podobne do Chin" to nigdzie nie widziałem...
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Ragnar999 »

W Warhammer TofT też nie ma żadnych informacji. Pisze tam tylko ,,Z tych krain nie wrócił nikt żywy" czy coś w tym stylu. Żeczywiście ani słychu ani świtu o tych krainach.
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: mone0 »

Coś, gdzieś widziałem ale to w wersji angielskiej.
...W polskiej jest napomknięte o tych krainach w "Dzieciach Rogatego Szczura". Klan Eshin szkolił się i szkoli nadal w sztuce cichego zabijania, tworzenia trucizn i szpiegostwa - nic o strukturze społecznej ludów tam zamieszkujących w tym dodatku nie ma.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Ragnar »

Dziwi mnie to trochę. O Imperium napisano już chyba wszystko, łącznie ze stylem budowania wychodka. Tymczasem o krainach wschodu milczą... trochę to bezsensowne jak dla mnie...
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Czy ja wiem. Do gry w tamtych okolicach są inne, lepiej dopasowane systemy. Po co robić misz masz już zupełny? Mi tam wersja "taka kraina istnieje, ale jest tak k.... daleko, że i tak nigdy tam nie dotrzesz" odpowiada. Zresztą ile jest informacji np. na temat Elfów, Krasnoludów czy Niziołków? To sa rasy, którymi na codzień każdy gra, a żadna z nich nie ma dodatku, ba, żadna z nich nie ma nawet 1 rozdziału w istniejących podręcznikach. Kilka akapitów zazwyczaj tu i tam, tak samo mało konkretnych (poza historią).

A tak btw. gdzieś widziałem profesje mnicha shaoiln (na warhammerowe bodajże Celestial Dragon Monk). Czy napewno chcemy precyzowania takich rzeczy?
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: Ragnar »

Mi by się tam podobało jakby wydano np. jakieś mapy zbiorcze całego świata, łącznie z choćby skrótowym opisaniem, kultury itp.
Bo pod tym względem to więcej o świecie można się dowiedzieć z podręczników do WFB.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Cathay, Ind i inne krainy wschodu

Post autor: mone0 »

Mnich Shaolin dobre sobie, nie można było wymyślić czegoś lepszego? Nie pasuje mi to wcale...
Karczmarz pisze:Zresztą ile jest informacji np. na temat Elfów, Krasnoludów czy Niziołków?
Oj Karczmarzu zapominasz o "Dwarfs Stone & Steel", cały podręcznik o krasnoludach.
Ragnar pisze:Mi by się tam podobało jakby wydano np. jakieś mapy zbiorcze całego świata, łącznie z choćby skrótowym opisaniem, kultury itp.
Bo pod tym względem to więcej o świecie można się dowiedzieć z podręczników do WFB.
Mapy to tylko z WFB pokazują jaki jest na prawdę ten Stary Świat, a szkoda.

IMO każda z głównych ras powinna zostać opisana bardziej szczegółowo. Pamiętam [chyba z 1 edycji] zdanie typu: najłatwiej odgrywać człowieka, pozostałe rasy mogą być zbyt trudne dla początkujących graczy.
Tylko skąd mamy wiedzieć jak ich odgrywać skoro zostali tak pobieżnie opisani? Trzeba kopać w necie, by znaleźć kilka małych diamentów.

W "Dzieciach Rogatego Szczura" są bodajże jakieś mapy [ale tuneli] krain wschodu.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
ODPOWIEDZ