Twierdza - Czas podbijać świat

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
Inferntallus
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 20:47
Numer GG: 8630524

Re: Twierdza - Czas podbijać świat

Post autor: Inferntallus »

No nie wiem, cRPG są raczej nastawione na powergaming, w przeciwieństwie do prawdziwych RPG.
W cRPG nie odgrywasz postaci - wybierasz tylko z góry ustalone opcje dialogowe. Postacią jedynie sterujesz, a to różnica.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Twierdza - Czas podbijać świat

Post autor: gaudat »

Obrazek
Ragnar - ty naprawdę jesteś taki głupi ? forma różni się diametralnie, bo w RPG nie masz ograniczonej listy czynności, dozwolona jest prawdziwa interakcja, a w rozmowie masz pełną dowolność. cRPG jest stanowczo bardziej ograniczone
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Twierdza - Czas podbijać świat

Post autor: Ragnar »

Ekhem... to jest treść, o ile mi wiadomo. Podchodzisz do NPC i zaczynasz rozmowę - niczym tu się komputery RPG nie różni od realnego. Owszem, treść jest inna - bo w realu to ty rozmawiasz, a na komputerze masz parę odpowiedzi do wyboru, ale FORMA - czyli podejście i rozmowa w jakimś celu - takie same.
PS. Owszem, uważam że cRPG są uboższe, ale nie traktuje ich z aż taką pogardą.
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Twierdza - Czas podbijać świat

Post autor: Ragnar999 »

Aaaa... Strasznie mi się wszystko pokiełbasiło. Teraz już kapuje. cRPG będzie zbyt prostym i nudnym rozwiązaniem do tego scenariusza. Gracze mają się w nim wykazać, poradzić sobie w trudnych sytuacja. Będą mieli niemal pełną wolność w działaniach (oczywiście logicznych działaniach) więc łatwo będzie ich oceniać przy rozdawaniu PD. Ja daje im świat pewne zdarzenia a oni mają sobie w nim poradzić.
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
ODPOWIEDZ