Warhammerowy podcast

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Więc powiedz mi Tadeusie (ty moja ty konkurencjo :) ), gdzie ja bym to mógł wrzucić co bym mógł podać do tego link na forum. Jeśli możesz, to podaj jakieś źródło przy którym nie trzeba się rejestrować, bo strasznie nie lubię w kółko zmyślać różnych danych osobowych, później ciężko się w tym połapać, a chyba nie liczą, że podam prawdziwe :) .

PS, ja też trafiłem na to słuchowisko, ale Tawerna towarzyszy mi już od dość dawna, więc to naturalne :) .
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

Ja wrzucam na wrzuta.pl, jak widac.

Mozna wrzucic nawet bez rejestracji ale wtedy nie mozna tego pozniej edytowac. Co nie jest w sumie problemem, bo mozna dodawac komentarze z uwagami.

Kiedys, jesli nadal ktos bedzie chcial tego sluchac, moze zarejestruje sie na libsynie. Niby 15 zeta co miesiac ale idealne warunki.
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Ok, znalazłem już autorów muzyki, nową wersję movie makera (który może nie będzie się wieszał przy dodawaniu choćby i krótkich wstawek filmowych), program do konwersji formatów wideo i konwerter głosu. Mam też już temat. Teraz pozostaje tylko strzelić i przerobić parę fotek (może nakręcić jakiś krótki filmik), nagrać trochę klimatycznych odgłosów i to wszystko poskładać :) .

Spokojnie, nie takie rzeczy się już robiło :) .

Tylko szkoda, że wrzuta nie chce mi się uruchomić :) . Ale może na innym kompie? :)

Heh, obawiam się, że mój pomysł zrobienia podcasta rozbił się na starcie. Nie mogę zrobić rzeczy najbardziej w nim podstawowej... Nagrania głosu :) . Niestety jedynym urządzeniem jakim dysponuję jest telefon, a dyktafon w nim zainstalowany nagrywa dźwięk w formacie, który nie jest obsługiwany przez żaden program do edycji bądź obróbki. Tak więc nie mogę go otworzyć w niczym co pozwoliło by mi na zedytowanie jego formatu na bardziej przystępny.

Mówi się trudno :) .

Tak sobie sklejam posty :P.
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: TofT »

nerv0 pisze:Heh, obawiam się, że mój pomysł zrobienia podcasta rozbił się na starcie. Nie mogę zrobić rzeczy najbardziej w nim podstawowej... Nagrania głosu :) . Niestety jedynym urządzeniem jakim dysponuję jest telefon, a dyktafon w nim zainstalowany nagrywa dźwięk w formacie, który nie jest obsługiwany przez żaden program do edycji bądź obróbki. Tak więc nie mogę go otworzyć w niczym co pozwoliło by mi na zedytowanie jego formatu na bardziej przystępny.

Mówi się trudno :) .
Kup sobie słuchawki z mikrofonem (można je dostać od 10zł w górę), ściągnij darmowy program Audacity i działaj ;)
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

No nie! Ktos odkryl moj tajny sposob na produkcje podcastu! :D

A serio.. to wlasnie tak to dziala.
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Spokojnie koledzy, na ten pomysł też zdążyłem już wpaść :) . Z tym, że nie miałem zamiaru kupować słuchawek, udało mi się wygrzebać jakieś starsze, ale zły los się na mnie uwziął i już nie działają :) . Ale spokojnie, zapewne w tym tygodniu zabiorę się za zakup nowych.

No i jeszcze jedno, czy któryś z was mógłby mi polecić jakiś freewerowy program, w którym można dokonać modulacji głosu? Ten który ściągnąłem to było demko, dostępna była tylko jedna opcja zmiany natężenia dźwięku i do tego nie można było zapisać zmienionego nagrania :) . Sprawdziłem kilka innych podobnych programików, ale we wszystkich miałem ten sam problem. No nic tylko fatum :), jakieś złe moce nie chcą abym wypuścił swój podcast. Czyżby zawierał w sobie jakieś ukryte przesłanie? :)
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

Nikt nie mowil ze bedzie latwo..

W audactity sa jakies efekty, ktorymi mozna glos lekko zmodyfikowac ale nie wiem czy ci to starczy.
Borejko
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2007, 22:06
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Borejko »

Ivonę sobie ściągnij doskonała do gawęd erotycznych. http://www.ivona.com/
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Racz wybaczyć, ale gawędy erotyczne mnie nie interesują, ale jeśli ta Ivona ma inne opcje to może z niej skorzystam. Mógł byś mi dokładniej opisać ten program? Nie mam zbytni możliwości żeby go sobie ściągnąć i swobodnie testować (między innymi dla tego, że w komputerze, na którym teraz piszę nie ma głośników :) ).
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: mone0 »

Ivona to taka nakładka na Allplayera. Czyta o dziwo męskim głosem :D Nie wiem czy ma jako takie możliwości zapisu głosu, ale nie raz w necie natknąłem się na filmy z lektorem, a tam znajomy głos Ivonki :p [czyta txt] ma jednak parę wad, mianowicie angielskiego to nie umie [odpaliłem sobie film właśnie z Ivoną i imię George dosłownie czytała, zamiast Dżordż, po prostu komicznie :D], czyta także znaki przestankowe, więc jest kłopot [to samo tyczy się innych znaków szczególnie zabawne jest np. podawanie kwoty, po prostu nie odmienia - 100 $, przeczyta jako 100 dolar itd.].
Nie korzystam właśnie z tych powodów z Iwony, wolę czytać.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Z Ivonki raczej nie skorzystam. Mam jednak dobrą wiadomość, mój mikrofon znów jest na chodzi. Napisałem już tekst (który jest czymś w rodzaju pomysłu na scenariusz do dowolnego systemu fantsy w mniej więcej współczesnych realiach, ja wiem, taki WoD jak znalazł :) ), zrobiłem i ściągnąłem z netu trochę fotek. Znalazłem program, w którym w bardzo prosty sposób mogę zestawić muzykę z głosem. Teraz muszę znaleźć tylko coś by ten głos zniekształcić, zedytować i zestawić zdjęcia, dorzucić ścieżkę audio i... Może coś z tego wyjdzie :) .

Z oczywistych względów to co tu sklecę nie będzie długie (mam nadzieję, że uda mi się wyciągnąć 6 minut 40 sekund, co jest dla mnie bardzo symboliczną liczbą. Kto oglądał Death Note ten wie dla czego :) ), ale mam nadzieję, że w dość przystępny i klimatyczny sposób pokaże to co mam na myśli. Oczywiście czeka mnie jeszcze wiele pracy, ale jak dobrze pójdzie (choć szczerze w to wątpię bo mam jeszcze scenariusz do napisania) to uda mi się to wrzucić w ten weekend. A jak nie w ten to w następny :) .

Życzcie mi powodzenia :) .
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Darken
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 25 stycznia 2008, 23:08
Numer GG: 3286156
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Darken »

Tadeus,
jakiej marki używasz mikrofonu?
The Shadow of Yesterday - Fantasy pełną Gębą
Po prostu DarkenMój blog o RPG, Gry online i Anime
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

Ultraprofesjonalny Labtec zintegrowany ze sluchawkami. Za 32zl w Media Markcie ;]
Sharub
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2009, 18:57
Numer GG: 7648742
Lokalizacja: Kępno (południowy kraniec wlkp)

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Sharub »

Tadeus, świetna rzecz ten twój podcast. Mówie o pierwszej części, drugiej nie mogę odsłuchać ("Nie odnaleziono pliku."), a chciałbym bardzo. Jako że w zasadzie zaczynam przygodę (i mam nadzieje że nie skończy się zbyt prędko) z Warhammerem to bardzo interesują mnie tego typu ciekawostki, porady, przygody etc.
Czy na linki do nowych podcastów szukac tutaj? Czy masz jakąś swoją stronę lub coś w ten deseń?
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Solarius Scorch »

nerv0 pisze:No i jeszcze jedno, czy któryś z was mógłby mi polecić jakiś freewerowy program, w którym można dokonać modulacji głosu?
Stary dobry Goldwave. Nie wiem czy nadal jest freeware ale zawsze dawał mi pełnię satysfakcji. ;)
zamaskowanyMC
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2009, 19:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: zamaskowanyMC »

Świetny pomysł a wykonanie też niczego sobie. Wysłuchałem pierwszą część ale do drugiej nie mogę się w żaden sposób dostać... Czy jest zamieszczona gdzieś jeszcze?
Zapraszam do Biblioteki Linunga: http://www.linung.blogspot.com. Blog o WFRP
ODPOWIEDZ