Warhammerowy podcast

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

Witam,

podcasty w Polsce niestety nie sa jeszcze tak rozpowszechnione jak na zachodzie, a szkoda, bo sa idealne, gdy jestesmy gdzies w drodze i chcemy posluchac o naszym hobby. Sam slucham ich dosc duzo, z roznych obszarow zainteresowan..

W uproszczeniu to cos takiego jak audycje radiowe, dostepne za darmo do sciagniecia w mp3 do playera albo na komputer.


Ostatnio naszlo mnie, by zrobic po polsku podcast do Warhammera i innych systemow.

Oto wstepna wersja dziela :

http://www.wrzuta.pl/pliki/7SfZSi7RY4/podcast1beta2

Pomijajac juz moje dukanie i szalone konstrukcje gramatyczne spowodowane strachem przed mikrofonem.. czy to dla was ma sens ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 grudnia 2008, 21:27 przez Tadeus, łącznie zmieniany 2 razy.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Warhammerowy podcast.

Post autor: Adamir »

Pomijajac juz moje dukanie i szalone konstrukcje gramatyczne spowodowane strachem przed mikrofonem.. czy to dla was ma sens ?
Sam jako przyszły dziennikarz noszę się z zamiarem zrobienia podcastu. Tylko, że o samym Warhamcu nie ma większego sensu - audycja o grach, filmach, książkach, taki fantastyczny misz-masz zainteresowałby jednak więcej osób niż sam Młotek. Poza tym, ile można o jednym systemie gadac, a zawsze pojawi się jakaś fantastyczna nowośc.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast.

Post autor: Tadeus »

Mialem nadzieje, ze Warhammer uzupelniany o inne systemy rpg, tam gdzie zabraknie pomyslow, starczy.

Na przyklad we wrzuconym tu fragmencie 2/3 tresci nadaje sie do innych systemow.

No i oczywiscie nie mozna prowadzic podcastu o jakimkolwiek rpg nie wspominajac o inspiracji z filmow, ksiazek i samego zycia.. Tak wiec to wszystko w podcascie bedzie, tylko nie jest jego glownym tematem.

Ale podejrzewam, ze bedzie jak mowisz.. tematyka rozciagnie sie raczej na wiekszosc systemow.
Ostatnio zmieniony środa, 3 grudnia 2008, 20:55 przez Tadeus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: BAZYL »

Hmm... Powiem Ci, że poszło całkiem nieźle. Odpalałem to z przeświadczeniem, że będzie dużo gorzej. Oczywiście są niedociągnięcia (błędy językowe, mlaśnięcia), ale to kawał fajnego materiału, tylko tak dalej.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Też myślałem że będzie wielka kiszka a tu miłe zaskoczenie :) Całkiem zgrabnie to wygląda i zapowiada się ciekawie, byle tylko pary autorowi nie zabrakło.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

To sie zdecydowanie rozkreci z innymi rozmowcami. Ile mozna sluchac jedynie takiego cmokajacego mroczniaka ;]

Uprzedzam, ze gdy dorwe gdzies na forum temat, w ktorym ktos madrze pisze, to moze uderze do niego na priva i wysle zaproszenie na 10cio minutowa konferencje na skypie.

Wlasnie mecze o to mojego starego MG.

Oczywiscie redakcja rownie chetnie przyjmuje dobrowolne zgloszenia sluchaczy, ktorzy chcieliby w programie pogadac o czyms ciekawym. Bardzo to nie boli.. srednio krotka rozmowa na skypie wystarczy ;]
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: TofT »

Nieźle :D Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłeś :idea:
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

jakos tak wymsknela mi sie druga czesc..

http://www.wrzuta.pl/pliki/bQ55bF9uAV/warcastpl2

Miala byc w srodku jeszcze przygoda ale znudzilem sie nia, bedac w polowie nagrywania.. moze kiedys ;]

A i pojawily sie juz glosy graczy urazonych moimi komentarzami do DDkow.. Zaznaczam, ze sam gram w FR i doceniam jego dobre strony ale to nie zmienia faktu, ze czasem bywa smiechowy. Zas odchyly Warhammera w strone FR zasluguja na odpowiednia nagane, bo w tym przypadku akurat mieszanie systemow moze zniszczyc, to co w Mlotku jest oryginalne.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: BAZYL »

Hmm... Mam wrażenie, że za bardzo się rozluźniłeś podczas nagrywania drugiej części. Twoje słowa są luźniejsze (to dobrze), ale teksty które mówisz są jakby bardziej niedbałe. No i jeszcze więcej mlasków i śmiechy :)

Zdecydowanie najsłabsza część to "fragment sesji" - tak jak ogólnie jesteś bardzo wiarygodny, ale ten fragment brzmiał jak czytany z kartki. Nie podobał mi się, choć chyba dobrze obrazował to, co chciałeś powiedzieć.

Ogólnie pod względem czysto estetycznym chyba ciut gorzej niż 1 część (może faktycznie za szybko podjąłeś się zrobienia tego), a pod względem przydatności na podobnym poziomie.

Nie jest źle.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

Dzieki za wyczerpujacy komentarz.

Faktycznie to wydanie wyszlo jakos wyjatkowo na luzie. Niby bylo to czesciowo planowane (w odpowiedzi na komentarze o mhhocznym stylu prowadzenia poprzedniej czesci) ale troche za bardzo sie rozkrecilem. Co do niedbalych tekstow, to w poprzedniej czesci jeszcze czesto wycinalem to, czego bylo za duzo i co nie do konca bylo precyzyjnie sformulowane.

Jednak przesluchalem pare moich ulubionych podcastow i tam tego nie robia i najczesciej zostawiaja wszystkie te mmmmm eeeee i przydlugie wywody, w ktorych kraza wokol tematu. Pomyslalem, ze dodaje to wiarygodnosci i czyni wypowiedz bardziej naturalna. Ale jesli nie jest to mile widziane, to znow zaczne prowadzic, jak w pierwszej czesci, badz poszukam zlotego srodka.

Co do fragmentu. Faktycznie obawiam sie, iz w obecnej formie nie jest najlepszym dowodem na funkcjonowanie wysunietych przeze mnie tez. Musze przyzwyczaic sie do prowadzenia do sciany. Mozliwe, ze jesli znajde chwile czasu, to nagram jakis nowy, bardziej przekonujacy fragment, bo az szkoda mi to w tej formie zostawiac.

Swoja droga.. jak tam muzyka? Bo szukam szukam i nie moge znalezc nic, co by mnie do konca usatysfakcjonowalo.

Od teraz, pod plikiem na wrzucie, beda tez rozne moje komentarze do danego wydania.
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Tadeus, widzę żeś i tutaj zawitał ze swoim podcastem :) . Wybacz, ale wciąż nie miałem okazji go przesłuchać. No, ale skoro rzuciłem mój pomysł na Polterze to i tutaj nie zawadzi.

Chodzi mianowicie o stworzenie, krótkiego poradnika w formie filmiku. Sam film składał by się w zasadzie z odpowiednio dopasowanych (przerobionych w jakimś programie graficznym dla dodania klimatu) zdjęć. Te scaliło by się w windowsowym Movie Makerze, dorzuciło muzykę, dźwięki i tekst. Raczej nie da się wykonać czegoś takiego w zbyt długiej formie, ale taki dziesięcio minutowy filmik był by chyba w granicach możliwości.

Mam zamiar stworzyć coś takiego, nie mam jednak jeszcze pomysłu na temat (może ktoś coś rzuci?). Pomyślałem też, że fajnie by to brzmiało gdyby w jeszcze jakimś programie odpowiednio zmodulować głos tak aby brzmiał bardziej sztuczni (kto oglądał Death Note i kojarzy komunikaty L wygłaszane przez jego maszynkę szyfrującą wie o co chodzi).

No i jeszcze taka sprawa. Czy mógł bym wykorzystać w takim podcaście muzykę właśnie z Death Note? Nie było by to nie legalne? Nie chciałbym mieć kłopotów :) .
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

nerv0 pisze:Chodzi mianowicie o stworzenie, krótkiego poradnika w formie filmiku. Sam film składał by się w zasadzie z odpowiednio dopasowanych (przerobionych w jakimś programie graficznym dla dodania klimatu) zdjęć.
Ja jestem wszedzie ;]

Co do Twojego pomyslu, to nie do konca go jeszcze rozumiem. Ma to byc poradnik bazujacy na klimatycznie przerobionych zdjeciach z fajnym podkladem. Tylko.. co ma byc na tych zdjeciach, by spelnialo to role poradnika ?

Co do muzyki to teoretycznie powinienes zapytac posiadacza praw o zgode.. Jesli posiadaczem nie jest autor tylko firma nagraniowa, to powodzenia.. ;]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 grudnia 2008, 13:14 przez Tadeus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: BAZYL »

Możesz użyć naszych tematów muzycznych z archiwalnych numerów: http://www.tawerna.rpg.pl/download.php, sekcja Dźwięki.
Jeśli Ci pasują. Te które są podpisane autorem wymagają podania autora, pozostałe nie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Tak więc gdybym na wspomnianym filmiku dorzucił na końcu napisy mówiące o tym, kto skomponowałmuzykę było by to legalne?

EDIT:

Tadeus. Zdjęcia to tylko klimatyczne wstawki. Sam poradnik trzeba by w tym wypadku prowadzić trochę w formie opowiadania. Np. przedstawiamy styl w jakim można prowadzić pościg i na ekranie szybko przeskakują zdjęcia jakichś ludzi biegnących ciemną alejką, muzyka jest dynamiczna. Przechodzimy do opisu jakiejś świątyni, załącza się gotycki chór, na ekran wskakują zdjęcia kościołów i katedr, może jakiś krzyż.

Już łapiesz?
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

No teraz tak ;]

Ambitnie. Chetnie to zobacze.

Co do muzyki to teoretycznie nawet muzyka darmowa podlega zawsze jakiemus typowi licencji z typu creative commons. I niektore mozna na przyklad rozpowszechniac ale nie mozna ich modyfikowac. Tutaj nic konkretnie nie jest ustalone. Ale jesli admin pisze, ze mozna to pewnie mozna ;]

Tu masz o tym wiecej, jesli cie to bardzo fascynuje:

http://creativecommons.org/international/pl/

;]
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: nerv0 »

Może w tym tygodniu uda mi się coś sklecić. A jak się uda to puszczę ci to na maila co ty na to? Będziesz mógł ocenić i jeśli chcesz rozpowszechnić (pod moim nickiem oczywiście, wtedy będziemy kiblować razem jeśli będzie jakiś problem z prawami autorskimi :) ).
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Warhammerowy podcast

Post autor: Tadeus »

Ja moge chetnie przesluchac i powiedziec co mysle ale chyba sensowniej jest to po prostu wstawic na forum, wtedy otrzymasz opinie od szerszej grupy odbiorcow. Poza tym ja konkurencja jestem.. mi lepiej nie ufac ;]

Swoja droga.. odkrylem sluchowisko Warhammera na Tawernie. Ktos sie niezle napracowal.. Kapitalna oprawa dzwiekowa. W porownaniu z tym moj podcast wyglada biedniutko ;]
ODPOWIEDZ