Kalendarz Imperialny

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
ODPOWIEDZ
Sakwan
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2008, 19:40
Numer GG: 637643
Kontakt:

Kalendarz Imperialny

Post autor: Sakwan »

Ave!

Ten temat(plik) jest przeznaczony raczej do MG.
Może nawet potrzebujący MG wykorzystają w praktyce ten kalendarz i podzielą się spostrzeżeniami :P

Zrobiłem dwa miesiące ze świata warhammera i chciałbym wam go przedstawić do oceny. Mniemam że temat zostanie przeniesiony do działu "Warhammer" ale i tak czuje że powinien znajdować się właśnie tu ^^.

Kawałek kalendarza Imperialnego można pobrać tu: http://www.sendspace.com/file/7z9v64 (docx)
i tu:
http://www.sendspace.com/file/qeg24g (doc)

Mile widziane krytyczne komentarze ale także i te które mają mnie naprowadzić na dobre poprawki ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 17:12 przez Sakwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Velinas
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 14:46
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalendarz Imperialny(frag.) [WFRP]

Post autor: Velinas »

Gratulacje!

Znalazłem kiedyś w sieci inny kalendarz, ale jest o wiele mniej czytelny. W tym bardzo przydatna jest rozpiska na temat dni tygodnia, było to wprawdzie w scenariuszu podstawowym, ale zawsze dobrze jest umieścić takie rzeczy na kartce, z której stale się korzysta. Przydałby się też specjalny egzemplarz dla MG z zaznaczonymi fazami księżyca - to bardzo pomaga w opisach, a głupio, jeśli gracze złapią człowieka czasem, że pełnia w grze jest co tydzień, a nów raz na pół roku.
Sakwan
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2008, 19:40
Numer GG: 637643
Kontakt:

Re: Kalendarz Imperialny(frag.) [WFRP]

Post autor: Sakwan »

Niestety, wędrując w labiryncie GOOGLE nie napotkałem opisanych faz księżyców i ich pełni. Jak możecie i znacie stronkę to napiszcie mi na PW(tak aby nie było reklamy :P). Albo byłoby jeszcze lepiej gdybyście napisali mi gdzie zamieścić owe pełnie :P

Czekam na więcej komentarzy :)
Obrazek
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Kalendarz Imperialny(frag.) [WFRP]

Post autor: mone0 »

Byłoby super jakby działało. Cóż mam problem z odpaleniem tego pliku [format jest docx], zmieniłem więc nazwę [domyślam sie, że chodzi o worda], ale i tak nie odpala [mam 2003, ale nie wszystkie komponenty instalowałem, więc może przez to].
Mam gdzieś na dysku kalendarz imperium [eng] z 2522 roku [jpg i pdf] a w sieci pod tym adresem. Jeżeli znacie trochę angielski to nie powinno sprawić problemu [fazy księżyca, różnego rodzaju mapki i inne przydatne rzeczy].
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Sakwan
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2008, 19:40
Numer GG: 637643
Kontakt:

Re: Kalendarz Imperialny(frag.) [WFRP]

Post autor: Sakwan »

mone0: ten tekst był pisany na word '07, a co do angielskiego to cienko u mnie z nim bo niemieckiego się uczę...;/

spróbuj w innym programie to odpalić(ściągnij plik, kliknij nań PPM i wybierz "Otwórz za pomocą...")

Sam po próbuję odpalić to w innym programie i zamieszczę tu
Obrazek
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Kalendarz Imperialny(frag.) [WFRP]

Post autor: mone0 »

Mam tylko jmg 1400x2000 wiec tutaj pewnie nie umieszczę, bo za duże ale jak ktoś koniecznie chce to na maila wyślę. Z pdf będzie problem, bo necik bardzo wolny mam. Jak co to pisać na pw odnośnie zdjęcia.

@ Sakwan

Przejrzałem kalendarz i nasuwa mi się kilka pytań na język:
- którego roku dotyczy?
- w jakim celu jest w 2 kolumnach [tekst powtarza się]?
- czy nie mogło być trochę schludniej? [jak patrzę na to dostaję oczopląsu]
- czy za każdym razem w nawiasie musisz dawać tłumaczenie? [od czego masz legendę na dole tabeli]
- co z fazami księżyców? [rozumiem, że Morrslieb jest nieprzewidywalny, ale jego brat?]
- czy w pełnej wersji zamierzasz umieścić ważniejsze święta? [podałeś tylko 1 miesiąc]

Rozumiem, że nie jesteś superedytorem i z wordem nie masz na co dzień do czynienia. Moje sugestie:
- W nagłówku data wraz z nazwą własną,
- Dni świąteczne można zaznaczyć innym kolorem,
- Zmiana układu kolumn [dzień (liczbą), dzień (nazwa, bez tłumaczenia), opis do kampanii (notatki własne: spotkania itp.)]

Ogólnie zamysł dobry ale na Twoim miejscu jeszcze bym to dopracował.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Sakwan
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2008, 19:40
Numer GG: 637643
Kontakt:

Re: Kalendarz Imperialny

Post autor: Sakwan »

To ma być tylko drobna pomoc co do mojej kampanii dla graczy :)

-Z fazami księżyca jest trochę ciężko bo nie mogę ich znaleźć.
-Są dwie kolumny ponieważ są to dwa miesiące.
-Rok...kur... zapomniałem o roku (realia wfrp2.0) zaraz się to poprawi.
-Schludniej, miało być ale jak tabelki były szersze kawałek tabelki się urywał i lądował na drugiej stronie.(:/)
-Tłumaczenia... da się poprawić ^^
-Ze świętami hmm... to jest drobna część tylko, dwa miesiące przewidziane na czas trwania kampanii.
-Co do sugestii...spróbuje je zastosować ale kartka A4 jest mała ;P

@mone0: Nie rozumiem tego fragmentu twojej wypowiedzi:
Zmiana układu kolumn [dzień (liczbą), dzień (nazwa, bez tłumaczenia), opis do kampanii (notatki własne: spotkania itp.)]
Można trochę jaśniej ;)

Chyba nie pominąłem niczego...

@mone0: nie zauważyłem różnicy koloru linku ^^ sorki
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 sierpnia 2008, 20:58 przez Sakwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Kalendarz Imperialny

Post autor: mone0 »

Sakwan pisze:
-Z fazami księżyca jest trochę ciężko bo nie mogę ich znaleźć.
Podawałem adres stronki z kalendarzem wyżej. [wszystko w pdf., 4 serie kalendarza, każdy waży ok 20mb]
Sakwan pisze: -Są dwie kolumny ponieważ są to dwa miesiące.

no tak nie zauważyłem :roll:
Sakwan pisze: -Rok...kur... zapomniałem o roku (realia wfrp2.0) zaraz się to poprawi.
Wg podstawki jest 2522 KI, ale nie ma problemu żeby była to inna data. [W ciągu kilku tysiącleci działo się sporo np.: czas trzech cesarzy itp.]
Sakwan pisze: -Schludniej, miało być ale jak tabelki były szersze kawałek tabelki się urywał i lądował na drugiej stronie.(:/)
Trzeba zmniejszyć czcionkę ;p
Sakwan pisze: -Tłumaczenia... da się poprawić ^^
Zmniejszy nam to tabelkę :smile:
Sakwan pisze: -Ze świętami hmm... to jest drobna część tylko, dwa miesiące przewidziane na czas trwania kampanii.
18 Sigmarzeit to pierwszy dzień lata [taka mała podpowiedź]
Sakwan pisze: -Co do sugestii...spróbuje je zastosować ale kartka A4 jest mała ;P
Zawsze można zrobić to na 2 kartkach :smile:

@mone0: Nie rozumiem tego fragmentu twojej wypowiedzi:
Zmiana układu kolumn [dzień (liczbą), dzień (nazwa, bez tłumaczenia), opis do kampanii (notatki własne: spotkania itp.)]
Sakwan pisze: Można trochę jaśniej ;)
Jasne, że można :D otóż pierwsza kolumna to dzień miesiąca np.: 1, 2 itd., druga kolumna Sigmarzeit, trzecia Sommerzeit. [pomiędzy 2 i 3 kolumną można wstawić kolumnę z uwagami i to samo po 3 kolumnie]

Co do kalendarza to dni się nie zgadzają. Pierwszy dzień Sigmarzeita to Angestag, [kolejny dzień to pełnia (2), nów 14 Bakertag, kolejna pełnia 26 Festag, jeżeli przyda się Tobie ta informacja]. 1 Sommerzeit jest w Festag. To powinno Tobie wystarczyć :D
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
ODPOWIEDZ