Chaos

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Re: Chaos

Post autor: TofT »

Ragnar999 pisze:Na co dzieli się chaos jeśli chodzi magie??
Spróbuję odpowiedzieć - sprecyzuj pytanie jeśli chodziło ci o coś innego.
Czarnoksiężnicy, Czarni Magistrowie, i jeden Khorne wie, kto jeszcze, posługują się magią Dhar. Z której splatają zaklęcia Magii Chaosu (wśród której wyróżnia się jeszcze dziedziny/tradycje Nurgla, Slaanesha i Tzeentcha) oraz Nekromancji. Jeśli chodzi o 2ed, to polecam Królestwa Magii i Księgę Spaczenia - znajdziesz w nich wiele interesujących informacji.

Możesz też zajrzeć do podręcznika zredagowanego przez mnie ;) Link w opisie.
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Chaos

Post autor: Ragnar999 »

Czy wymyślił ktoś z was co znajduje się w centrum złych ziem? Tam na mapie krzyżują się linie wiatrów i łączą się w dużym mieście o nazwie której nie pamiętam. Wiem że na wschodzie od wrót zagłady i starego świata. Wyobraźnia ledwo przekracza granice tego strasznego miasta. Nawet nie potrafie sobie wyobrazić co tam jest.
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Chaos

Post autor: mone0 »

Ragnar999 pisze:Czy wymyślił ktoś z was co znajduje się w centrum złych ziem?
Złe ziemie czy pustkowia chaosu, bo to dwie różne krainy?
Złe ziemie leżą na południe od księstw granicznych, a pustkowia chaosu jak wiadomo na północy kontynentu.
Ragnar999 pisze:Wiem że na wschodzie od wrót zagłady i starego świata.
Na wschodzie od starego świata [za górami krańca świata] znajdują się mroczne ziemie.

Jeżeli napiszesz o którą z krain Tobie chodzi to odpowiem na pytania.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Chaos

Post autor: Ragnar999 »

Chodzi mi o mroczne ziemie. Pomyliłem nazwy ;-]
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Chaos

Post autor: mone0 »

Mroczne Ziemie [The Dark Lands] są równiną porośniętą trawami, znajdują się na wschód od gór krańca świata, ograniczone od wschodu Górami Żałoby [Mountains of Mourn / nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem], gdzie gobliny i orki mają swą siedzibę. W północnej części tych gór [żałoby], a dokładniej na równinie czaszek leży twierdza Uzkulak [nie jestem pewien ale chodzi o twierdzę zamieszkaną przez krasnoludów chaosu], jakieś 400 mil na południe od tej twierdzy znajduje się równina Zharr, ma ona jakieś 400 mil kwadratowych powierzchni. Znajdują się tam kopalnie i kuźnie krasnoludów chaosu, a także Wieża Zharr Nagghund nad wielką rzeką Zrujnowania [River Ruin, nie wiem czy to dobre tłumaczenie]. Rzeka ta ma swoje źródło jakieś 300 mil na północ od Wieży, a swoje deltowate ujście na południu w morzu Przerażania/Zgrozy [w dosłownym tłumaczeniu], czyli jakieś 3000 mil od źródła. Nad tą rzeką znajdują się również Deamonsstump [co oznacza Stąpanie demonów dosłownie], Czarna forteca [Black Fortress] i Flated Rock [Zamieszkana Skała?]. Te dwa ostatnie miasta znajdują się po przeciwległych brzegach rzeki na tej samej długości. Mniej więcej na środku Mrocznych Ziem znajdują się Bramy Zaharr, które w kierunku północnym prowadzą do równiny Zaharr, a na południe w kierunku Wieży Golgoth i kopalni znajdujących się w tym masywie górskim [otoczonym równinami]. Na wschód od tego miejsca znajdują się Wyjące pustkowia, gdzie w ich centrum dumnie wyrasta miasto The Sentinels [a persons employed to watch for something to happen dosłownie, pamiętam był taki serial ale nie kojarzę znaczenia]. Natomiast na zachód od Wieży Golgoth [w tymże masywie] znajduje się góra Szarej wiedźmy [leże goblinów] tuż za nią na pn-zach leży samotna Garbata góra [Crookback Mt.] domena skavenów. 200 mil od tejże góry na południe znajdują się tereny orków z plemienia Połamanych kłów. Trochę dalej na pd-wsch za górami wulkanicznymi, rozciąga się równina kości tam znajduje się kolejne miasto [niestety jego nazwy nie mogę przeczytać, jest zbyt rozmazana].

Aha zapomniałbym na samych równinach koczują różne plemiona szczególnie Ungołowie [było to w 1 ed. WFRP w "Źle się dzieje w Kislevie"], a także plemiona hobgoblinów, które specjalizują się w jeździe na wilkach. Od czasu do czasu równiny przemierzają też inne plemiona [szczegółowy opis masz w "Księdze spaczenia" 2 ed.] m.in. Kurganie, , Hungowie, Tongowie Te ostatnie dwa plemiona pochodzą z za Wielkiej Pustyni.

Autorzy Warhammera już wymyślili co znajduje się na Mrocznych ziemiach ;p
Mam nadzieję, że choć trochę satysfakcjonuję Cię mój opis.
Poszukaj na guglach warhammer world map - to powinno rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Chaos

Post autor: Ragnar999 »

Wielkie dzięki za informacje :smile: . Bardzo mi się przydadzą. Mam jeszcze jedno pytanko:
:?: :?: :?: :?: :?:
Czy Mroczne Ziemie mają związaną ze sobą historie czy też legende? :?:
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Chaos

Post autor: mone0 »

Ragnar999 pisze: Czy Mroczne Ziemie mają związaną ze sobą historię czy też legendę?
Co do historii to jak wspomniałem wyżej na tych terenach żyją krasnoludy chaosu. Zostali odcięci od swoich braci z Gór Krańca Świata i po pewnym czasie przeszli na "mroczną stronę mocy". Co do dat to nie jestem w stanie ich teraz przytoczyć. Jak wiadomo na Mrocznych Ziemiach urzędują też Orki, Gobliny, Skaveny i inne ludy, ale są one nie piśmienne [radziłbym zajrzeć do opracowań angielskich na ten temat, ponieważ ja na razie nie potrzebuję tak szczegółowych informacji i ich nie posiadam].

Oto kilka z angielskich stron: FFG [kurcze myślałem, że blackindustries istnieje, a okazało się, że przejęło je FFG i materiały są ubogie].
i polskiego wydawcy WFRP: copernikus tam znajdziesz linki do różnych stron nie tylko polskich
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Chaos

Post autor: Ragnar999 »

Mroczne ziemie można nazwać najbezpieczniejszym miejscem po wyspie elfów. Gdy patrzyłem na mapę rozłażenia się zwierzołaków to lustria, mroczne ziemie oraz wyspa elfów są w miarę bezpiecznymi kontynentami. Mroczne ziemie otaczają wysokie góry a lustria i wyspa elfów są na zupełnych odludziach.
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Chaos

Post autor: mone0 »

Ragnar999 pisze:Mroczne ziemie można nazwać najbezpieczniejszym miejscem po wyspie elfów.
Oj ja bym tak nie powiedział, gdyż to tutaj, na tym odludziu gromadzą się wszystkie hordy wojowników z odległych stron [pustkowia chaosu, indu, kitaju, wschodnich stepów], które wyprawiają się na łupieżcze wyprawy w kierunku wschodnich i południowych prowincji Imperium [Ostermark, Stirland, Averland, Wissenland]. Choć dogodniej jest uderzać od strony Kisleva i Ostlandu [co z resztą pokazała ostatnia inwazja Archaona].
Zwierzoludzi owszem jest mało, ale inne [mroczne] rasy upodobały sobie te ziemie [jak wspomniałem w poście wyżej].
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
ODPOWIEDZ