Trzy Wielkie Miasta Imperium

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
ODPOWIEDZ

Miasto?

Altdorf
10
27%
Middenheim
18
49%
Nuln
9
24%
 
Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: BLACKs »

Middenheim, Altdorf, Nuln... Czy istnieje MG, ktory nie prowadzilby przygody, czy tez kampanii w jednym z tych wielkich miast? Nawet "Wewnetrzny Wrog" i "Sciezki Przekletych" zahaczaja, a raczej sa skoncentrowane wokol tej trojcy (WW moze troche mniej, gdyz dochodzi jeszcze Bogenhafen, Kislev, ale SP na pewno ; ) ).

Ktore z nich lubicie najbardziej i dlaczego?

Nuln mi najmniej przypadl do gustu, gdyz nie widzialem jego pelnego opisu i mam o nim zbyt malo informacji, a prowadzilem tylko raz - "Kontrakt Oldenhallera". [Tak, teraz jest ta chwila, gdy wszyscy starzy wyjadacze przypominaja sobie pierwsza przygode w WFRP]

Middenheim... W Middenheim wkurzalo mnie to, ze miasto jest odizolowane, lezac sobie na gorze. Z jednej strony jest to ciekawe urozmaicenie, z drugiej strony - utrudnialo mi czesto zycie z powodu glupich pomyslow graczy ("Skoki na bungee"!). Bardziej do gustu przypadla mi wersja drugoedycyjna, w ktorym Miasto Bialego Wilka jest po Burzy Chaosu. W tym czasie poprowadzilem bardzo dobra kampanie, ktora trwa do dzis. Do dzis pamietam klimat wszechobecnego Chaosu, brudnych emigrantow, przebieglych agentow i plonacych dachow, ktore raz po raz zwalaly sie na graczy.

Najbardziej uwielbiam Altdorf. Za smrod, zmieniajace swe ulozenia ulice, kluby, teatry, rzeke Reik, wybuchajace podczas sabotazy mosty, dzwonnice (tylko dla wtajemniczonych ^^), wymieszana kulturowo ludnosc... W Altdorfie jest wszystko, czego potrzebuje. Chaos, Skaveny, Kolegia Magii, Imperator. Jest tu tyle motywow, ze moglbym prowadzic kampanie w nieskonczonosc (poki co trwa z 1,5 roku, a w samym Altdorfie bylo z siedem sesji). Poza tym - niedaleko Frederheim, moja ulubiona wioska z szpitalem dla psychicznie oblakanych, ktory przerobilem na bractwo lowcow czarownic, wzorujac sie na "Czarowiezach" z Baldur's Gate'a II.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Hiro »

Hmm zaznaczyłem Middenheim, ale głównie ze względu na ludzi jacy tam mieszkają.

Dla mnie Middenheim jest strasznie ciekawym miejscem gdzie żyją naprawde twardzi i trzeźwo myślący ludzie, a niestety Reiklandczycy w Altdorfie mi się kojarzą z takimi wyfiołkowanymi lalusiami, zresztą z graczami doszliśmy do wniosku ze Imperium powinno się bać gdy Chaos kiedyś przełamie sie przez północ Imperium. Trzeźwo myślący co oczywiście znaczy podejrzliwi wobec każdej inaczej wyglądającej formy życia (bo w sumie to po co ryzykować), twardzi bo wytrzymali hordy Archaona, przez zadziwiająco długo. No i za jeszcze jeden fakt, W Middenlandzie (no i głównie Middenheim), jest główny ośrodek kultu Ulryka którego cenię sobie bardziej niż kult Sigmara (Sigmaryci buuu! :) ), bo dla mnie to banda zbytnich fanatyków którzy nie potrafią się pogodzić że król umarł :).
BLACKs pisze:utrudnialo mi czesto zycie z powodu glupich pomyslow graczy ("Skoki na bungee"!)
O... rany :D, strasznie dziwnych masz graczy, chociaż w sumie jeden z moich elfów chodził po łąkąch i zbierał kwiatki :).
Obrazek
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Rozumiem, że chodzi o miasta Imperium, ale Marienburg to prawie że Imperium. Osobiście najbardziej kocham właśnie to miasto portowe, za swojskość, różnorodność, zgiełk, harmider i pomieszanie z poplątaniem.

Z wymienionej 3 Middenheim i Aldorf lubię mniej więcej tak samo, ale jak trzeba wybierać to skłonie się bardziej ku Middenheim za jego mroczne położenie blisko Drakwaldu. Aldorf jakiś taki za elytarny zawsze mi się zdawał. A Nuln nie lubię zupełnie, nawet nie wiem czemu.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Ravandil »

Ja jednak zagłosuje na Altdorf. Po pierwsze - stolica Imperium. Po drugie - moja postać stamtąd pochodzi. Po trzecie - po prostu lubię to miasto. Z jednej strony siedziba władz Imperium, z drugiej wszechobecna bieda, występek, słowem - brud, smród i ubóstwo. To daje duże możliwości poprowadzenia tam sesji. Oczywiście, Middenheim i jego "Ulrykowe" klimaty też dają duże możliwości, ale jednak wolę Altdorf. Może dlatego, że władza i zepsucie, które tam idą w parze, tak przypominają mi naszą rzeczywistość. Taki swojski klimat ;) A Nuln? Jakoś nigdy specjalnie mnie nie fascynowało. Nawet żadnej sesji w tamtych okolicach nie graliśmy :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: scorez »

Ja też zagłosuję na Altdorf... mimo że to właśnie tam łowcy czarownic zabili mojego elfa z Ultuanu.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
PatrycjuszF16
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2007, 22:14
Numer GG: 1791788
Lokalizacja: Imperium

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: PatrycjuszF16 »

Głosuje za Middenheim ponieważ tam znajdują się kolegia magi a że magia w młotku podoba mi się najbardziej no cuż. Poza tym ma najwięcej takiej zagadkowości jednak jestem zapalonym sigmarytom a Middenheim jest głównym ośrodkiem religi Ulryka.
Nuln i Altdorf taksobie przypadły mi do gustu...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: BLACKs »

PatrycjuszF16 pisze:Głosuje za Middenheim ponieważ tam znajdują się kolegia magi a że magia w młotku podoba mi się najbardziej no cuż. Poza tym ma najwięcej takiej zagadkowości jednak jestem zapalonym sigmarytom a Middenheim jest głównym ośrodkiem religi Ulryka.
Nuln i Altdorf taksobie przypadły mi do gustu...
Kolegia? W starej edycji w Middenheim (wg Middenheim: Miasto Bialego Wilka) istniala jedynie gildia czarodziejow, rozwiazujaca sprawy zwiazane z magia w miescie. Kolegia, wedlug drugiej edycji, znajduja sie w Altdorfie.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Phoven »

BLACKs pisze:
PatrycjuszF16 pisze:Głosuje za Middenheim ponieważ tam znajdują się kolegia magi a że magia w młotku podoba mi się najbardziej no cuż. Poza tym ma najwięcej takiej zagadkowości jednak jestem zapalonym sigmarytom a Middenheim jest głównym ośrodkiem religi Ulryka.
Nuln i Altdorf taksobie przypadły mi do gustu...
Kolegia? W starej edycji w Middenheim (wg Middenheim: Miasto Bialego Wilka) istniala jedynie gildia czarodziejow, rozwiazujaca sprawy zwiazane z magia w miescie. Kolegia, wedlug drugiej edycji, znajduja sie w Altdorfie.
Druga edycja ssie ;P
NIGGASpiriT* - myśle, że Patrycjuszowi chodziło o 'umagicznienie' miasta. Middenheim w końcu było uznawane niemal za stolicę czarodziejów. A sam Wielki Mistrz/Arcymag/Mutant Gilidii był jednym z głównych doradców grafa. Innymi słowy - był tak ważną osobistością jak middenmarszałek, tyle, że odpowiedzialną magię (tak jak wcześniej wspomniani - za wojsko). Fakt - sam arcymistrz nie interesował się zbytnio polityką i wpływami - lecz nadrabia to jego zastępczyni, Janna - która wg tegóż dodatku jest bystra i zamieszana w gry wyższych sfer na równi z najważniejszymi dworzanami.

*Nie mogłem się powstrzymać ;)
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Jelcyn »

A w moje łapki wpadły właśnie "Popioły Middenheim" i od razu spodobało mi się to miasto wg wizji drugo-edycyjnej. O ile w 1 ed. niekwestionowanie rządził Altdorf, to to nowe, zniszczone, zaskavenione i splugawione chaosem Middenheim urzekło mnie niepomiernie. Już nie mogę się doczekać, kiedy poprowadzę "Popioły" mojej drużynie, co nastąpi 9 - od tego dnia kumpel ma wolną chatę przez dwa tygodnie. Oj odbije się to na ocenach, nie ma co. :lol:
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Ragnar999 »

Ja osobiście przepadam za Midenheim z powodu jego kształtu, wypasionych podziemi, ciekawej historii oraz co najlepsze najlepiej się z nim prowadzi scenariusze :->
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: mone0 »

Według mnie każde z tych miast jest wypaczone. Najwięcej wiadomości mamy o Middenheim, może dlatego większość za nim głosuje.
Altdorf jest miastem kontrastów szlachty i biedoty, jednakże każdej z klas społecznych dosięgają macki chaosu [uwielbiam to słowo :D].
Nuln dekadenckie i nowoczesne miasto [ze względu na jedyną szkołę kanonierów].
Middenheim konserwatywne a jednak zepsute do szpiku kości.

Każde z nich miasto, miasteczko, czy wieś ma swoje mroczne sekrety i to mi odpowiada. Oddaję głos na Middenheim , z tych trzech jest moim faworytem.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Inferntallus
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 20:47
Numer GG: 8630524

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Inferntallus »

Zaznaczyłem Altdorf, choć wszystkie miasta mi się podobają. Ale Altdorf ma w sobie ten klimat zepsutego śmierdzącego miasta, przestępczości (także tej legalnej hehehe) no i jest stolicą Imperium.
Poza tym kolegia magii - jedyne w Imperium ;)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Solarius Scorch »

Inferntallus pisze:Zaznaczyłem Altdorf, choć wszystkie miasta mi się podobają. Ale Altdorf ma w sobie ten klimat zepsutego śmierdzącego miasta, przestępczości (także tej legalnej hehehe) no i jest stolicą Imperium.
Poza tym kolegia magii - jedyne w Imperium ;)
A Nuln? Miałem wrażenie, że tam też jakieś jest (oprócz uniwerku).
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Karczmarz »

Hmmm
A Nuln? Miałem wrażenie, że tam też jakieś jest (oprócz uniwerku).
Chyba mylne. W Hergig jest jeszcze szkoła czarodziejów.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: mone0 »

Solarius Scorch pisze: A Nuln? Miałem wrażenie, że tam też jakieś jest (oprócz uniwerku).
Inferntallus pisze:Zaznaczyłem Altdorf, choć wszystkie miasta mi się podobają. Ale Altdorf ma w sobie ten klimat zepsutego śmierdzącego miasta, przestępczości (także tej legalnej hehehe) no i jest stolicą Imperium.
Poza tym kolegia magii - jedyne w Imperium ;)
A Nuln? Miałem wrażenie, że tam też jakieś jest (oprócz uniwerku).
Karczmarz pisze:Chyba mylne. W Hergig jest jeszcze szkoła czarodziejów.
W Middenheim gildia alchemików i czarodziei [zarówno w 1 jak i 2 edycji].
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Ragnar999
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:03
Numer GG: 7388503
Lokalizacja: Kraków\Mników
Kontakt:

Re: Trzy Wielkie Miasta Imperium

Post autor: Ragnar999 »

Nie zapominajcie też że miasto Middenheim jest miastem w które siły chaosu po rozpoczęciu kolejnej wojny uderzą jako pierwsze z powodu dobrego ,,dojazdu" patrząc na rozgałęzienie autostrad skavenów czy potężnych, nie zbadanych lochów. Gdyby postacie tam byli trakcie ataku to od razu nasuwa się pomysł na super scenariusz pt. ,,Ucieczka z Middenheim" co myślę że złączone z doświadczonym MG wyszło by super. Ucieczka nie zbadanymi tunelami góry czy błąkanie się po opętanych, starych kaplicach czy kopalniach. Miodzio polane ostrym sosem z dodatkiem przygody
Wyobraźnia to najpotężniejsza broń we wszechświecie. Jeśli panujesz nad bronią przeciwnika, to panujesz nad jego wszechświatem.
ODPOWIEDZ