Radio Maryja

Taferna PGR

Czy słuchasz "Radio Maryja"?

TAK, JESTEM IM FANATYCZNIE ODDANY!
22
10%
NIE, NIE CIERPIĘ TYCH DEBILI!
46
20%
A co to być "Radio Maryja"?
5
2%
To ja jestem o. Rydzyk!
29
13%
Lubię mortadelkę...
24
11%
Ostatnio urwałem gałkę od radia i słucham tylko tej stacji. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem...
21
9%
Wolę BAZYLA i resztę paczki.
61
27%
Inna opcja
18
8%
 
Liczba głosów: 226
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

No właśnie - nie moze być tolerancji dla nietolerancji gdyż sama tolerancja starciła by na swym pierwotnym znaczeniu. Mamy szanowac zdanie innych , poglądy etc ale niemozemy dopuscic by te opinie naruszaly samą wartość tolerancji.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

Jestem za, a nawet przeciw! NA POHYBEL PSOM! DEZERTEROM Z FRONTU WALKI O POKÓJ I SILNA POLSKE! Wydaje mu sie ze jak sie nosi na czarno, jezdzi czarnym Maybachem i zbiera tyle szmalu na tace to jest mastah... Chetnie bym go zastrzelil jakbym mial czym. Jeszcze troche i caly naród bedzie nosil moherowe berety... A poza tym katolicyzm do mnie nie przemawia. Nie wierze w jakakolwiek forme boga. I juz niejednego nawrocilem na sciezke Mocy.

For my ally is the Force, and a powerful ally it is.
Life creates it, makes it grow. Its energy surrounds us and binds us.
Luminous beings are we, not this crude matter.
You must feel the Force around you

Niech Moc bedzie z Wami!

Informacje o Jedi: http://www.jedisanctuary.org
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Radio Maryja

Post autor: Adamir »

Zasłyszane:
Słuchaczka: "Moją córkę tak ten intjernet zmanipulował, że ostatnio mi powiedziała, że Biblii nie napisał Bóg, tylko ludzie!"
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Radio Maryja

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Oto jak ojciec Rydzyk (czy też smardz jakiś lub podgrzybek) nastawia ludzi do chrześcijaństwa swoją obłudą i fałszywą gębą.

Uwierzcie mi, zdrowe, niezmącone ambitnymi pierdołami w sutannach chrześcijaństwo nie jest złe.
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Radio Maryja

Post autor: Santus Faustus I »

A czy któryś z forumowiczów słuchał kiedykolwiek chociaż przez chwilę tego radia? Ja słuchałem przez jakieś 10 minut i wyłączyłem. Znudziło mnie zwyczajne. Nic nie było o Żydach, masonach, homosiach, komunistach, "siania nienawiści" i takich tam. Za mało radykalne jak dla mnie. Nie wiem czym się ludzie tak jarają (zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy). Jakby było chociaż w połowie takie jak to się przedstawia to bym niczego innego nie słuchał tylko naokrągło Maryja. A wiecie dlaczego? Bo byłoby to radio CIEKAWE. Mógłbym wtedy usłyszeć rzeczy jakich w innych rozgłośniach próżno szukać. Słuchałem wielu stacji i wszystkie wydawały mi się takie same. Nie widziałem różnicy między Eską, RMF FM, Zet, Wawą (no dobra - ta stacja trochę się wyróżniała tym, że puszczają tylko polskie piosenki, ale rodzaj muzyki jaki radio puszcza to nie jest wielka różnica - liczy się to co mówią spikerzy). A tu proszę - wyszedłby taki Tadeusz Rydzyk i zaczął nawijać o masonach tworzących UE będących jednocześnie Żydami i gejami chcącymi zniszczyć naród polski ponieważ jest on wierny Bogu, Maryi, Chrystusowi i Kościołowi. I co chłopaki? Nie byłaby to odmiana od politpoprawnego nudzenia w innych stacjach? Czysta rozrywka, prawda? Byłaby oczywiście, ale niestety nie słyszałem w tej stacji nic takiego. Rydzyk jest na to za cienki i za spokojny.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Radio Maryja

Post autor: Sihamaah »

S_E_T (fajny skrót masz ksywy): Ależ jest, bo się na nich (ambitnych pierdołach jak aniołki i zmartwychwstania) opiera :> Jakbyś chciał, żeby budynek się utrzymał bez podstaw...

Ale nie chcąc offtopować: RM faktycznie robi ludziom wodę z mózgu. Zwłaszcza starszym, bo to przede wszystkim ci go słuchają. Ale z drugiej strony mamy coś podobnego, czyli TVN. Generalnie jednak wolę tego drugiego, w sensie: "Mam Talent!" i "Kuba Wojewódzki" :)

@SF1 - możesz poszukać tu:
http://glosrydzyka.blox.pl/
Tu głównie można znaleźć takie fragmenty do przesłuchania, choć niestety, wiele z nich autor gubi.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Radio Maryja

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

@Sih
1) Nie wszyscy księża są takimi pierdołami (katolickich raczej nie znam ale ci ewangeliccy których znam są w porządku)
2) To nie księża są fundamentem kościoła tylko Bóg, kto do jasnej cholery przychodzi do kościoła dla księdza?!?! Do kościoła przychodzi się dla Boga (No i dla siebie)

A co do RM to nie wystarczy go posłuchać 10 minut Santus, na sporo kfiatków ;) trzeba czekać
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Radio Maryja

Post autor: Adamir »

Santus Faustus I pisze:A czy któryś z forumowiczów słuchał kiedykolwiek chociaż przez chwilę tego radia?
Owszem, słuchałem. Jak wieczorem nie mogę zasnąc to czasem sobie na telefonie posłucham. :P
Santus Faustus I pisze:Nic nie było o Żydach, masonach, homosiach, komunistach, "siania nienawiści" i takich tam.
Nie trafiłeś na audycję widocznie. Bo dosyc często te tematy są poruszane.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Radio Maryja

Post autor: Santus Faustus I »

Sir_Ernest_Torrmer pisze:@Sih
1) Nie wszyscy księża są takimi pierdołami (katolickich raczej nie znam ale ci ewangeliccy których znam są w porządku)
2) To nie księża są fundamentem kościoła tylko Bóg, kto do jasnej cholery przychodzi do kościoła dla księdza?!?! Do kościoła przychodzi się dla Boga (No i dla siebie)

A co do RM to nie wystarczy go posłuchać 10 minut Santus, na sporo kfiatków ;) trzeba czekać
1. Ewangelicy nie mają księży tylko pastorów. To nie są odpowiedniki tylko dwie różne koncepcje. Odpowiednikiem księdza może być najwyżej prawosławny pop. Fakt - nie wszyscy księża są pierdołami. Nasz proboszcz na ten przykład jest całkiem w porządku.
2. Fundamentem Kościoła jako instytucji są wierni. Oczywiście nie idziemy tam dla nich ani dla księdza tylko dla Boga, ale jeśli nawet ateizm jest słuszny to Kościół jako instytucja (nie tylko - również każda inna instytucja religijna) również mógłby istnieć. Tyle tylko, że Marks miałby rację i religia faktycznie byłaby opium dla mas.

Co do RM - może się jeszcze kiedyś skuszę i posłucham trochę dłużej, ale podejrzewam, że zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy robią w tej sprawie z igły widły.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Radio Maryja

Post autor: Brzoza »

Ale zjebana w chuj ankieta. w ogóle nie jest obiektywna.
Co do RM - może się jeszcze kiedyś skuszę i posłucham trochę dłużej, ale podejrzewam, że zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy robią w tej sprawie z igły widły.
kiedyś w ramach przesłuchania koncertu w trójce(nie pamiętam co to za band był) przełączyłem na stację o której mowa. Leciały akurat znienawidzone przez wszystkich "Rozmowy Kontrolowane". Szczerze - nigdy nie słyszałem takiej debaty w radio. To była debata o aborcji i eutanazji. Dzwonili różni ludzie, o różnych poglądach(oczywiście dominowali Ci przeciwko) i różnym wieku - a, i wszystko dobyło się na spokojnie, bez kłótni i krzyków(jak czesto bywa w innych radio które mają podobne formuły audycji). Nastepną rzeczą jest to, że nie bez przyczyny inne media piętnują media ojczulka rydzyka. To są jedyne ogólnopolskie media posiadające 100% polskiego kapitału (nie mówię oczywiście o mediach regionalnych i publicznych), co z pewnością nie wsmak jest kolegom z Polsatu, ITI etc.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Radio Maryja

Post autor: Tevery Best »

Brzoza pisze:Ale zjebana w Ch*j ankieta. w ogóle nie jest obiektywna.
No nie wiem, ale ja myślę, że znam przyczynę takiego stanu ankiety. I NIE jest nią ani spisek żydomasonów, ani kryptokomuniści, ani publiczna niechęć do Radia Maryja. Jest nią...

<werble>

<werble, werble>

...fakt, że ten temat znajduje się w dziale Taferny PGR, ergo ma być do śmiechu, a nie poważnych dyskusji.
Brzoza pisze:Nastepną rzeczą jest to, że nie bez przyczyny inne media piętnują media ojczulka rydzyka. To są jedyne ogólnopolskie media posiadające 100% polskiego kapitału (nie mówię oczywiście o mediach regionalnych i publicznych), co z pewnością nie wsmak jest kolegom z Polsatu, ITI etc.
Przesadzasz. Statystyczny widz/słuchacz nie zdaje sobie sprawy z tego, że ileś tam procent kapitału jego ulubionej stacji pochodzi od Żydów/Niemców/Rosjan/obywateli Dżibuti/Papuasów. I na pewno nie zmieni jej z tego powodu, że usłyszał, że gdzieś indziej jest 5% więcej wkładu polskiego. Jeżeli już czepianie się RM jest nieuzasadnione i spowodowane tylko żądzą pieniądza - to raczej dlatego, że toruński medialny koncern o. Rydzyka ma naprawdę wielu zwolenników, i to z tego segmentu rynku, do którego kierowana jest spora część programu innych stacji (mówię o telenowelach, które powoli - acz skutecznie - dążą do przejęcia dla siebie ponad połowy czasu antenowego). Jakoś wątpię, żeby kwestie narodowościowe grały tu jakąkolwiek rolę.
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Radio Maryja

Post autor: Santus Faustus I »

Brzoza pisze:Ale zjebana w Ch*j ankieta. w ogóle nie jest obiektywna.
Co do RM - może się jeszcze kiedyś skuszę i posłucham trochę dłużej, ale podejrzewam, że zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy robią w tej sprawie z igły widły.
kiedyś w ramach przesłuchania koncertu w trójce(nie pamiętam co to za band był) przełączyłem na stację o której mowa. Leciały akurat znienawidzone przez wszystkich "Rozmowy Kontrolowane". Szczerze - nigdy nie słyszałem takiej debaty w radio. To była debata o aborcji i eutanazji. Dzwonili różni ludzie, o różnych poglądach(oczywiście dominowali Ci przeciwko) i różnym wieku - a, i wszystko dobyło się na spokojnie, bez kłótni i krzyków(jak czesto bywa w innych radio które mają podobne formuły audycji). Nastepną rzeczą jest to, że nie bez przyczyny inne media piętnują media ojczulka rydzyka. To są jedyne ogólnopolskie media posiadające 100% polskiego kapitału (nie mówię oczywiście o mediach regionalnych i publicznych), co z pewnością nie wsmak jest kolegom z Polsatu, ITI etc.
Ja mam jeszcze ściągniętą audycję jak byla przy okazji afery z abp Wielgusem. Poziom niesamowicie wysoki i profesjonalny. Wypowiadał się jakiś prawnik specjalizujący się w specsłużbach i po kolei analizował wszystkie dokumenty jakie miał. Nie zostawił na nich suchej nitki. A to podpisywał się gdzieś jakiś oficer, który nie miał prawa się tam podpisać, a to zmieniały się rzekome pseudonimy abp Wielgusa i masa innych rzeczy, których już nawet nie pamiętam. Mało tego - facet sugerował podanie pewnych osób do prokuratury zgodnie z odpowiednim paragrafem na te osobistości. I nie chodziło o robiące nagonkę media tylko byłych oficerów służb specjalnych i urzędników państwowych. Dodam jeszcze, że audycja wcale nie była zabawna i nie pasuje do działu Taferna RPG.
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Radio Maryja

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Santus Faustus I pisze: Ewangelicy nie mają księży tylko pastorów.
:!: :| :!: :|
Że jak :?: :?: :?: Jako chodzący do kościoła ewangelik zapewniam cię, że za cholerę nikt ni mówi do księdza pastorze. Ewangelicy mają księży, uwierz mi.

A żeby nie było offtopa to powiem tak: RM i TV Trwam to spisek pedałów, teletubisiów i Obcych by zawładnąć tą planetą. Mieszają się tam z błotem tylko dla tego by się maskować :D

:idea: Uwaga. Powyższy tekst miał tylko zapobiec offtopowi, nie chciałem nikogo obrazić, jakby co. :idea:
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Radio Maryja

Post autor: Brzoza »

Przesadzasz. Statystyczny widz/słuchacz nie zdaje sobie sprawy z tego, że ileś tam procent kapitału jego ulubionej stacji pochodzi od Żydów/Niemców/Rosjan/obywateli Dżibuti/Papuasów.
Ależ nie, ja zauwazyłem zupełnie odwrotną rzecz - od czasów 'prywatyzacji' w latch 90 do dzisiaj dzużo ludzi narzeka że władze sprzedały wiele firm i zakładów właśnie zachodowi. Słyszałem takie rozmowy w wielu miejscach, w szkole, w radiu, telewizji, sklepie. Dziś wielu ludzi ma świadomość że me(r)dia wykupione są przez niemców brytyjczyków i francuzów. W mojej rodzinie (a mam wielką rodzinę z przekrojem bardzo dużym od kulturalnych ludzi mentalności okresu międzywojennego, zwykłe chłopstwo, mieszczaństwo, ludzi wykształconych, niewykształconych(razem, osobno?). Dodajmy do tego poglady od marksistowskich po faszystowskie) ile razy jest rozmowa na temat mediów i polityki, ktos zauważa że media prywatne są wyprzedane, jeśli nie całościowo to częściowo.

Nastepną rzeczą jest to że media prywatne starają się mówić zawsze to samo (rosja be, pis be, wojna w iraku be, kler be, gosiewski ma krótkie rączki hahaha(dobra to jest zabawne), unia spoko, tusk kocha wszystkich, prawica be, kryzys w ameryce - omg wszyscy do szalup!) a media związane z toruńską rozgłośnią radiową często mówią co innego, choć nie zgadzam się z nimi w ogóle poglądów prezentowanych przez nich.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Radio Maryja

Post autor: Santus Faustus I »

Sir_Ernest_Torrmer pisze:
Santus Faustus I pisze: Ewangelicy nie mają księży tylko pastorów.
:!: :| :!: :|
Że jak :?: :?: :?: Jako chodzący do kościoła ewangelik zapewniam cię, że za cholerę nikt ni mówi do księdza pastorze. Ewangelicy mają księży, uwierz mi.

A żeby nie było offtopa to powiem tak: RM i TV Trwam to spisek pedałów, teletubisiów i Obcych by zawładnąć tą planetą. Mieszają się tam z błotem tylko dla tego by się maskować :D

:idea: Uwaga. Powyższy tekst miał tylko zapobiec offtopowi, nie chciałem nikogo obrazić, jakby co. :idea:
A co z reformowaną zasadą powszechnego kapłaństwa? Oraz oczywiście samodzielną interpretacją prawd wiary i Biblii.
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Radio Maryja

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

@Santus
Eee... wybacz ale cię nie zrozumiałem, co ma piernik do wiatraka? (Czyli co ma jedno do drugiego?)
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Radio Maryja

Post autor: Sihamaah »

To chyba też zależy, jaki kościół ewangelicki.

Wg wiki:
Kościół Ewangelicko-Reformowany - "Wszyscy wyznawcy są sobie równi i w takim samym stopniu odpowiedzialni za Kościół. Duchowni mają takie same prawa i obowiązki jak świeccy."

Kościół Ewangelicko-Metodystyczny - "Obecnie Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP liczy ponad 20 księży." Dalej pisze, że trzeba ukończyć seminarium.

Kościół Ewangelicko-Augsburski - "liczy 169 duchownych (biskupów, prezbiterów-księży, oraz diakonów i diakonki)." Także trzeba ukończyć seminarium.

Czyli jak widać kościół protestancki innemu kp nierówny.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ