Autorka o magach

Wszystkie pytania związane z grami fabularnymi.
ODPOWIEDZ
kudaj
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 1 listopada 2008, 21:21
Numer GG: 12730736
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Autorka o magach

Post autor: kudaj »

Witam, od dawna chodzi mi po głowie system skupiający się na byciu magiem, jest dość hmmm nowatorski (przynajmniej ne znam niczego podobnego) i mam pytanie: czy jest sens w ogóle coś takiego robić? W końcu nie każdy lubi jak mu się narzuca klasę a zwłaszcza kiedy narzuca się mu bycie magiem. O szczegółach mogę opowiedzieć jak ktoś ma dość sztywnej listy czarów w rpg.
qui bibit- dormit, qui dormit- non pecat, qui non pecat- sanctus est. Ergo qui bibit sanctus est!
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: RPG za free

Post autor: BlindKitty »

Mag: Wstąpienie
Crystallicum

Przypatrz się najpierw tamtejszym systemom magii i zastanów czy nie powielasz pomysłów... Takie moje, drobne ostrzeżenie ;)
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: RPG za free

Post autor: Zaknafein »

Do listy warto dodać jeszcze Ars Magica.
Systemów z innowacyjnym podejściem do magii nie brakuje, może warto zainteresować się którymś z powyższych, miast tracić siły na autorkę?
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: RPG za free

Post autor: Rachet »

No niby może i tak, ale jednak własny system to własny system, nawet jeśli część mechaniki, czy czarów, czy czegokolwiek jest zapożyczona z innych, to jednak myślę, że warto się wysilić i machnąć coś swojego. Mnie powstrzymuje lenistwo i upodobanie do bycia graczem, jeśli już prowadzę to storytellery oparte na świecie jakiegoś systemu, ale jeśli komuś się chce, ma czas itp. to czemu nie?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
kudaj
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 1 listopada 2008, 21:21
Numer GG: 12730736
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: RPG za free

Post autor: kudaj »

Generalnie mój system zakłada tworzenie własnych czarów przez odpowiednią kombinację znanych magowi słów mocy które można przełożyć na nasz język. Zaklęcia tworzy się przy użyciu polskiej gramatyki i według jej praw. Np. zaklinam duszę (rzut na zaklęcie duszy w itemku) w sztylecie aby atakowała moich wrogów. Wszelkie "niedomówienia" oraz efekty końcowe (zależne od mocy maga) rozpatruje GM. W tym przypadku sztylet pofrunął by w przeciwnika z wysokim bonusem do trafienia i z bonusem do siły= mocy maga. Każdy mag już na samym początku ma około 10 słów dobranych tak żeby dało się złożyć ok 3 czarów. W trakcie rozwoju postaci można nauczyć się nowych słów, oraz udoskonalić używanie już znanych.
System przewiduje wszelkie możliwości czarowanie bez czarów np. obszerny system alchemii, tworzenie własnych wrót demonów, przyzywanie na stałe nieumarłych sług itp.
qui bibit- dormit, qui dormit- non pecat, qui non pecat- sanctus est. Ergo qui bibit sanctus est!
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: RPG za free

Post autor: BlindKitty »

Hm, myślę że zaimplementowanie już istniejącego systemu magii z któregoś z powyższych podręczników ma jednak więcej sensu. Ponieważ będziesz miał mniej roboty, a czytając o tym co chcesz zrobić - byłoby jej naprawdę, naprawdę, naprawdę cholernie dużo, tak tylko ostrzegam. Wiem co mówię ;) A wynik tego wcale nie musi być za dobry, bo zbalansowanie systemu magii w takiej postaci, to będzie niezły hardkor.
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
kudaj
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 1 listopada 2008, 21:21
Numer GG: 12730736
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: RPG za free

Post autor: kudaj »

Tak tylko ja to robię właśnie dlatego że to jest trudne bo będę miał z tego fun :D
qui bibit- dormit, qui dormit- non pecat, qui non pecat- sanctus est. Ergo qui bibit sanctus est!
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Autorka o magach

Post autor: Karczmarz »

Hmmm
Tak tylko ja to robię właśnie dlatego że to jest trudne bo będę miał z tego fun
Zrobienie czegoś 100 razy prostszego jest i tak całkowicie wystarczająco trudne, żebyś miał kupę zabawy. A co do czarowania z użyciem znanych słów za pomocą odpowiedniego układania zdań - na 100% jest gdzieś to opracowane.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Autorka o magach

Post autor: Tori »

Do listy dorzucę Earthdawna- trudna mechanika, wszechobecna magia którą należy wpleść w matryce... Do dziś nie wiem o co chodzi :P


Co do słów- może być ciekawie, ale i pewnie będzie bardzo skomplikowane.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Autorka o magach

Post autor: Rachet »

Wg mnie albo bardzo skomplikowane, albo bardzo proste, zależy od wykonania. Pomysł jednak uważam za dość ciekawy, mi się nie podoba tylko dlatego, że moja wizja magii jest zupełnie odwrotna i poprzestawiana.

Jednak gdybyś to zrobił chętnie się temu przyjżę:P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autorka o magach

Post autor: Ragnar »

Sam pomysł całkiem niezły, poza tym ambitny - i dlatego mi się podoba. Tak samo z chęcią zobaczę.
ODPOWIEDZ