Problemy z Warhammerem

Wszystkie pytania związane z grami fabularnymi.
ODPOWIEDZ
Gość

Problemy z Warhammerem

Post autor: Gość »

Czytając rozdzial 6 poswiecony mechanice walki w swiecie warhammer troche mam watpliwosci co do jednego.Czy 2 akcje zwykle to 1 atak? Bo mozna zastosowac 2 akcje zwykle lub 1 akcje podwojna. Czy moglby ktos mi to troche jasniej nakreslic odnosnie atakow jakie posiada postac i zwiazanych z tym mozliwosci wykonania akcji w rundzie.Prosze o pomoc Z gory dzieki i pozdrawiam.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Jedna akcja zwykła to jeden atak. W czasie jednej twojej rundy mozesz wykonać tylko jeden atak chyba że masz w umiejętnościach 2 lub wiecej ataków. W takim wypadku atakujesz tyle razy ile możesz (twoja wartości umiejętności atak) wykorzystując akcję podwujna na wszystkie razem. ;]
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Aston
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 27 września 2005, 17:01
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: Aston »

Może spróbuję przedstawić to trochę ładniej ;)

Podczas walki możesz raz w rundzie użyć akcji "zwykły atak" (akcja zwykła) i to daje Ci jedno uderzenie, niezależnie od ilości wartości cechy "ataki". Należy pamiętać, że użyć tej akcji można tylko raz w rundzie.
Możesz zamiast tego zastosować akcję "atak wielokrotny" (akcja podwójna), wtedy zadajesz tyle uderzeń, na ile wskazuje wartość cechy "atak".


nazwa typ akcji efekt
atak zwykły akcja zwykła 1 atak, niezależnie od wartości cechy "atak"
atak wielokrotny akcja podwójna ilość ataków równa wartości cechy "atak"
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

[Pn'P RPG] Warhammer

Post autor: Kloner »

Prosze was o rady i pomysły odnośnie tego jak można by przerobić łuk zeby można nim było atakować wręcz w systemie Warhammer. Gram myśliwym i w czasie walki jak coś do mnie podejdzie niemam czasy na zmiane broni więc z tąd ten pomył. Za wszystkie rady z góry dziękuje ;]
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Odmontuj se cięciwę od reszty i używaj jako struny fortepianowej (jak w hitmanie :D M). albo niech cięciwa bedzie śmiertelnie ostra (tylko nie wiem, jak byś strzelał z łuku, by se palcow nie poobcinać :D ) i ciachaj całym łukiem :D
żyję
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Moim zdaniem powinieneś traktować jako słabszy kij - i takie same obrażenia, zaleznie od systemu :P
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Dark_Voyager
Marynarz
Marynarz
Posty: 271
Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 21:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Dark_Voyager »

Może spróbuj w łuk wmontować bagnet. Wtedy mógłbyś zmodyfikować broń tak aby posiadał właściwości sztyletu albo krótkiego miecza. Choć na moje to ciężko by się łukiem walczyło ze względu na delikatność tego oręża.
Nie! Mam lepszy pomysł! Może w łuk mógłbyś wkleić jakieś miejsce na mały sztylet, bardzo szybko byś go wtedy wyjmował.

Dark_Voyager
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Wszędzie gdzie możesz pododawaj ostrza a potem nimi walcz. Wtedy byś mógł i walczyć i strzelać...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Tak podwarunkiem że mój kochany MG niepowie że zmniejszają się obraenia od ataku ze strzał :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

na konce luku sobie wmontuj sztylety i mozesz to traktowac jako bron dwureczna (taki kij z dwoma ostrzami)

\ <- ostrze
+
[ =
[ =
[ = <- luk :)
[ =
[ =
+
\ <- ostrze
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

To mogło by wypalić w zależności od chumoru mijego MG. laRy a twoim zdaniem zmniejszyło by to obrażenia?
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Moim zdaniem ani mój pomysł ani laRy'ego nie powinien odjąć od ataku tylko jak już dodać... 8)
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Będe prubował w sobote lub niedziele mojego MG przekonać co do tego :P a czy wyjdzie to się okażę ;D
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Dark_Voyager
Marynarz
Marynarz
Posty: 271
Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 21:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Dark_Voyager »

Pomysły z ostrzami powinny odnieść skutek, a jeżeli martwisz się o ciężar to szukaj magicznych ostrzy ( w końcu to świat fantazy ), elfi rzemielśnicy powinni ci udzielić fachowej pomocy ( w końcu to jedna z ich ulubionych broni, więc takie modyfikacje nie powinny sprawić im problemu - no chyba, że twój MG się nie zgodzi )

Dark_Voyager
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

A jak się nie zgodzi to jak jakiś potforas zbyt blisko do ciebie podejdzie byś strzelał to weź strzałę i ręcznie mu ją wbij np. w gardło 8)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

Kloner pisze:To mogło by wypalić w zależności od chumoru mijego MG. laRy a twoim zdaniem zmniejszyło by to obrażenia?
zmniejszylo obrazenia czego? luku czy ostrzy?


jesli MegaGnom sie niezgodzi to zaproponuj mu kompromis, ja bym jako MG dal utrudnienie do strzelania z luku (ale nieduze, w NS to max. 10%, w d&d, utrudnienie 1, mlotka nieznam to sie niewypowiem co do systemu)

jak dalej nieposkutkuje: GLANOWANIE!
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Obrażenia łuku. A walczyć strzałoą prubowałem. W Warhu dostałem utrudnienie ok 50% ;/
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
ODPOWIEDZ