Problemy z D&D

Wszystkie pytania związane z grami fabularnymi.
jacek172
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 07:01
Lokalizacja: Modlin Twierdza

Post autor: jacek172 »

Na stronie isa znalazlem tylko 2 czesc ksiego czy ona sie nadaje czy potrzebuje obu czesci ??,a moze tylko 1 ??? Przewodnika mistrza podziemi nioeznalazlo :(
RPG-najlepsze co moze byc !
radzik
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: sobota, 29 lipca 2006, 14:41
Lokalizacja: z Radomska

Post autor: radzik »

Druga część Księgi Potworów, nie wiem czy się nadaj bo ja jej osobiście nie widziałem. Poszukaj w innych sklepach np. na rebelu.

Nie wiem czy opłaca Ci się teraz kupować 3 edycję D&D ponieważ powoli wchodzi edycja 3.5. Podręcznik Gracza w edycji 3.5 jest już dostępny na ISA jeśli się nie mylę. Reszta podstawowych podręczników powinna ukazać się w krótce.

Oczywiście możesz kupić podręczniki do edycji 3.0 i poszukać i sciągnąć darmową erratę.
„Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej…” Ryszard Riedel
jacek172
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 07:01
Lokalizacja: Modlin Twierdza

Post autor: jacek172 »

Czy do przewodnika gracza , przewodnika mistrza podziemi i do przewodnika potworow sa potrzebne jakies karty ,figurki czy kosci ??
RPG-najlepsze co moze byc !
radzik
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: sobota, 29 lipca 2006, 14:41
Lokalizacja: z Radomska

Post autor: radzik »

Do D&D potrzebne są kości k4, k6, k8, k10 x2, k12 i k20.

Jak chcesz więcej info to tu jest mój gg 8968116
„Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej…” Ryszard Riedel
Lorien Nailo
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 13:11
Lokalizacja: z Zadupia

Na czym polega atut Podniesienie czaru w D&D?

Post autor: Lorien Nailo »

Teoretycznie- podnosi poziom czaru, ok. Ale, powiedzmy, chcę to użyć na Magicznym pocisku, podnosząc do 2. poziomu. No i? Co się zmienia? :?: :wink:
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

chodzi tu o czary, gdzie wymagany jest rzut obronny. Powiedzmy,że rzucasz kulę ognia, po udanym rzucie na reflex neguje połowe obrażeń. Ale jeśli wcześniej podniesiesz poziom czaru, to ST dla tego rzutu będzie odpowiednio wyższy (premia z int.+10+poziom czaru właśnie!) Więc trudniej będzie uniknąć obrażeń. To samo tyczy sie zauroczenia itd. Dziękuję za wykład 5 zeta się należy.
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Lorien Nailo
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 13:11
Lokalizacja: z Zadupia

Post autor: Lorien Nailo »

dzięki wielkie (wystarczy zamiast pieniędzy?) bo czytam i czytam i zrozumiec nie mogę :D
Metallica/System rlz!
dziobon
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 17:34

D&D pomoc przy robieniu karty postaci

Post autor: dziobon »

Dopiero od nie dawna zacząłem grac w d&d, i mam z nim iwelke problemy. Razem z kumplami kupilismy juz podrecznik garcza 3.5, ale bardzo trudno sie w nim polapac ajk zrobic postac, chcialbym garc wojownikiem krasnoludem i jak ktos by mogl mi wyslac jakąś dobrze wypelniona karte postaci. Z góry dzieki (e-mail: dziobon@wp.pl lbu gg 1036359)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Moge wysłać...
Ale uzupełnienie karty to prawdziwa misja za wykonanie dostaniesz 150 XP.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
dziobon
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 17:34

Post autor: dziobon »

To jak bedziesz mogl to wyslji, a ja juz pozniej sam naucze sie robic karte posatci. Dzieki :lol:

Ale czy naprawde za zrobienie karty posatci dostajesz EXP??? Chyba nie ???
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Post autor: Durga »

oczywiscie, że nie. Jednakże robienie postaci jest bardzo ważnym momentem gry. Przy wypełnianiu karty postaci zaczynasz właściwie swoją przygodę, gdyż określasz charakter i osobowość swojej postaci. Wybierasz jej unikalne cechy. Kiedy ktoś inny wypełni Ci kartę postaci to nie będziesz mógł utorzsamiać się ze swoją postacią. O wiele łatwiej będzie Ci grać jeśli sam zrobisz sobie postać. Co więcej jest to fajna zabawa, najlepiej będzie jak zbierzesz się z kumplami i wszyscy będziecie tworzyli swoje postacie razem, naradzając się, wymieniając spostrzerzeniami, itp.
Jeszcze raz polecam samodziele tworzenie postaci :wink:
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
dziobon
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 17:34

Post autor: dziobon »

No i tu jest problem, bo ja nie potrafie zrobic posataci, proszze tylko o pomoc. Ja po prostu chce ie nauczyc robic wlasne posatcie.

OK. Zgadzam sie z wami ze najlepiej zrobic posatc samą ale nadal mama kklopot i potzrebuje opmocy. Jak ktos bedzie chcial mi pomoc to wysle mu moja karte posatci, a ten ktos powie mi co jest zle a co tzreba poprawić. Podawać e-maile lub gg
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Ja to widze tak:
Podaj mi najbardziej powieszchowne cechy postaci, i to co byś chciał żeby robiła (klasę). Potem wylosuj atrybuty i wybierz umiejetności. Jak znajde chwile to dostaniesz pełny opis postaci plus karte na maila. Potem bedziesz mógł komplikować mój model jak ci sie rzewnie podoba.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja to widze tak:
Podaj mi najbardziej powieszchowne cechy postaci, i to co byś chciał żeby robiła (klasę). Potem wylosuj atrybuty i wybierz umiejetności. Jak znajde chwile to dostaniesz pełny opis postaci plus karte na maila. Potem bedziesz mógł komplikować mój model jak ci sie rzewnie podoba.
:arrow: Pije piwo
:arrow: Zabija wszystko co się rusza
:arrow: Ma fajny topór

:D
dziobon
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 17:34

Post autor: dziobon »

Wojownik Krasnolud. S 17,Zr 15, BD 16, Int 11,Rzt 12,Cha 9. Umiejetnosci Nasluchiwanie i Zastraszanie, bo hcyb tylko tyle moge miec jak narazie.Atut Skupienie na Broni, i specjalny atut Potężny Atak. Dzieki :D za wszystko
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

dziobon pisze:Wojownik Krasnolud. S 17,Zr 15, BD 16, Int 11,Rzt 12,Cha 9. Umiejetnosci Nasluchiwanie i Zastraszanie, bo hcyb tylko tyle moge miec jak narazie.Atut Skupienie na Broni, i specjalny atut Potężny Atak. Dzieki :D za wszystko
Nie chodziło o takie "cechy", tylko o postać z głębią, czyli czy ta postać ma być wielce ponura, zła, nikczemna, mhroczna, czy też śmiać się pełną gębą, lubić ostre akcje, być poważną... Chyba o to chodziło, bo z cyferek nie wywróżysz sobie historii, zachowania i cech osobowości...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Spoko, już ja mu zrobię głęboką postać. Potem i tak wszystko musi mu się samo wyklarować. Bedzie miał rozwiniętą przeszłość, a nie ummm... byłem synem górnika wyzucili mnie z klanu bo zrobiłem cośbardzozłegoiniewybaczalnego, próbuje znależć sens życia sprawdzając czy mój topór pasuje do orczych łbów... Zawsze walczyłem z ograniczeniami robiąc nie przystosowanych ludzi, zapóźnione elfy, i prężne i elastyczne (mentalnie) krasnoludy...
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ