Virus

ODPOWIEDZ
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Virus

Post autor: kajtek Raulin »

Miałem virusa na kompie.Pandą Antyvirkiem skanowałem dyski i nic nie wykryła.Pisało że dwa zostały usuniete.O co mi dokładniej chodzi?
Co każde włączenie kompa na pulpicie pojawiaja mi sie ikonki(trzy dokładniej) i ogłoszenia,komunikaty,że mój komp jest zarażony i kup nasze wspaniałe programy anytvirusowe.
wtf?
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Virus

Post autor: Tori »

Panda to syf, zainstaluj coś lepszego, choćby Avasta.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Virus

Post autor: fds »

Pod względem oprogramowania antywirusowego jestem fanem komerchy. Polecam zakup czegoś ze stajni mcafee, może być stary produkt, nie tracą na użyteczności. Ceny na wieczną licencje nie są strasznie wielkie, a ochrona gwarantowana. Odradzam tylko "Internet Security Suite" które dla mnie jest zbyt syfiaste :)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Virus

Post autor: BAZYL »

Odkad pamiętam używam Avasta + Sygate Firewall i nie mam problemów z wirusami.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Virus

Post autor: Keyhell »

6 miesięcy temu miałem IDENTYCZNY problem. Mówiło mi stopniowo, że mam coraz więcej wirusów, że mam zawirusowany komp, wydajność kompa spada, komp to, komp tamto, kup nasz program itp. itd. I miałem to samo - mój program nie wykrywał wirusa. Zdziwiłem się cholernie bo miałem Nortona 2007 a wtedy to była miażdząca nowość i świetny, drogi program. Kombinowałem i to i tak nic nie dawało. A jak poszedłem do servisu to jedyne co mogli zrobić to zformatować mimo ze najpierw probowali przez kilka godzin. Teraz mam inny programik. Znowu zaczęły się pojawiać te reklamy więc przeskanowałem avastem... I po sprawie. Polecam. I strzezcie się tego Virusa.
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Virus

Post autor: t0m3ek »

To nie wirus tylko adware raczej :P pewnie razem z tymi komunikatami pojawiały się linki do wspaniałych programów odwirusowujących. Takie coś siedzi w rejestrze zazwyczaj, ja tam Registry Mechaniciem takich rzeczy się pozbywałem.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Virus

Post autor: Sihamaah »

Ja używałem Anti Spy Ware czy jakoś tak...

A propo - polecam użycia Anti-Spy XP. Program niezwiązany teoretycznie z wirusami, ale imo genialny, bo tak modyfikuje XPka że od razu praca 10x przyjemniejsza :D

Wracając do tematu: ja miałem kiedyś wirusa, co się zainstalował razem z grą z pisma. Zużywał 100% procesora, wszystko się cięło, nawet myszka. Sposób prosty - wyłączyłem go menagerem :lol: Potem usunąłem zwyczajnie do kosza i opróżnij kosz. I po sprawie.

Aha - polecam też program Clean Register czy jakoś tak... No, czyszczenie rejestru z niepotrzebnych wpisów. Ale zrobić oczywiście przedtem kopię zapasową rejestru, żeby nie było jak usunie coś dobrego.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Virus

Post autor: Arxel »

Ja używam Antivira i Spybot- Search and Destroy'a. I nic mi nie wchodzi do kompa. I nigdy nie weszło :D

Co do rejestrów... polecam RegCleanera. Bardzo przyjemny program z kilkoma przydatnymi opcjami.
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
ODPOWIEDZ