[Inny] system, plik (?)

ODPOWIEDZ
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

[Inny] system, plik (?)

Post autor: Narmo »

hej, ostatnio moj XP wywala bład:

Pasek tytułowy (chyba tak to sie nazywa): "16-bitowy podsystem Windows"
i ponizej tresc:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATOEXEX.NT. Ten plik systemowy nie nadaje sie do uruchamiania aplikacji MS-DOS lub Microsoft Windows. Wybierz przycisk "Zamknij", aby zakończyć działanie aplikacji.

przez to nie moge uruchamiac ulubionego programu (AweToy), ale pewnie znalazloby sie jeszcze pare innych... zaktualizowalem windowsa, to nie pomoglo.

Cos radzicie?
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Próbowałeś trybów zgodności? (prawy myszy -> właściwości -> zgodność -> przetestuj wszystkie) czasami pomagają (nawet wtedy, kiedy teoretycznie nie powinny mieć wpływu)...
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

to nie jest problem ze zgodnoscia, program dzialal wczesniej bez problemu... a cytowany wyzej blad wyskakuje na starcie windowsa wiec (wydaje sie) ze dotyczy systemu, a nie konkretnego programu
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


owszem, wiem to wszystko - ale sróbuj zgodności - to Windows jest i nieznane są ścieżki jego ;-P

napisz czy np. robiłeś może coś dogłębnie włażącego w system? Sterowniki, sprzątacze rejestru, etc.?

kilka pomysłów:

może uda sie go odpalić z trybu awaryjnego - częto działającego lepiej niż zwykły... choć to raczej niepraktyczne rozwiazanie.

Na płycie z Windą powinna być opcja naprawy, która powinna naprawić Windę, bez robienia większych spustoszeń (przynjamniej w teori).

Nigdy nie zaszkodzi też zapuścić spybota\scandiska\defraga\antyvira - jeśli nie pomoże, to też nie zaszkodzi...

tudzież, możesz spróbować przekopiować sobie ten plik bezpośrednio z płytki (to może nie zadziałać) lub od kogoś z tym samym Winem (to też może nie zadziałać... jak wszystko powyższe)...

przywrócenie kopi zapasowej rejestru z dnia gdy to działo może pomóc.. lub namieszac - ale raczej to pierwsze


zawsze jest też format ;-p

Jeżeli nic z powyższych (no może poza formatem) nie pomoże: to ja chwilowo nie mam pomysłów ;-> Ale jeszcze spytam brata informatyka ;-]
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Kojarzysz, co robiłeś dzień wcześniej? Autoexec.nt to jednak dosyć itotny plik... ;P A błąd w autostarcie pliku systemowego brzmi mi ewidentnie na zamieszanie w jego trzewiach...
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Dzięki. Przekopiowałem plik ATOEXEX.NT z innego kompa i wszystko działa... nie wiem jak to się stało ze zniknął z systemu, nic nie grzebałem w tych folderach. Mniejsza o to, ważne, że wszystko chodzi jak powinno.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Odziwo WinXp jest bardzo żywotny :D po uzunięciu mu wszystkich możliwych do usunięcia plików sam je sobie odtwarza (sam próbowałe) :shock: więc osobiście uważam że (jeśli to isitotny plik) to możnaby było go usunąć i Win by go sobi odtworzył :wink: ale że widzę że jusz po ptokach to tylko podaję taką małą ciekawostkę (może i już wszyscy wiedzą ale chciałem się podzielić moim odkryciem :P)
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: [Inny] system, plik (?)

Post autor: ulger »

Vircung pisze:Odziwo WinXp jest bardzo żywotny :D po uzunięciu mu wszystkich możliwych do usunięcia plików sam je sobie odtwarza (sam próbowałe) :shock: więc osobiście uważam że (jeśli to isitotny plik) to możnaby było go usunąć i Win by go sobi odtworzył :wink: ale że widzę że jusz po ptokach to tylko podaję taką małą ciekawostkę (może i już wszyscy wiedzą ale chciałem się podzielić moim odkryciem :P)
Oto skutki siedzenia na kompie wyłącznie na koncie administratora. Pod linuksem nawet gdybym chciał usunąć któryś z plików systemowych system by tego nie puścił. Choć muszę przyznać, że praca pod xp na innym koncie niż administrator do wygodnych nie należy :| .
ODPOWIEDZ