[Inny] Explorer

MisticDrone
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 13:07
Lokalizacja: z waszych koszmarów
Kontakt:

Post autor: MisticDrone »

emm codo IE to nieradze odinstalować :) chociażby po to żeby używać mks online, jako przeglądarka owszem porąbana ( brak kompatybilności ze standardem W3C )
Opera... no cóżniedawno odkryto pare poważnych luk w bezpieczeństwie ( zainteresownych odsyłam do google.pl :P ), lisek tez ma pare luk ale chyba najlepszy est aktualnie :). A co do samego błędu to zacznijmy od trojanów przez rózne dziwne paczki transformujące system (np XP w loghorn/viste) najlepiej do kumpla z tym samy sys ( i z takimi samymi sp co my ) i skopiować pliki ;)
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zasadnicza różnica pomiędzy lukami bezpieczeństwa Opery i IE polega na tym, że w przypadku tej pierwszej zostaną one załatane na dniach, a IE będzie dziurawy przez najbliższe parę lat.

@Dorre: IE rulez? Mogę prosić o konkretne przykłady jego wyższości? Temat zainteresował i zaintrygował mnie wielce (tym razem bez ironii, jestem zmęczona;))
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

MisticDrone pisze:Opera... no cóżniedawno odkryto pare poważnych luk w bezpieczeństwie, lisek tez ma pare luk ale chyba najlepszy est aktualnie :).
Może sie mylę ale... To w Firefoxie znaleziona kilka poważnych dziur, a nie w Operze...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
MisticDrone
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 13:07
Lokalizacja: z waszych koszmarów
Kontakt:

Post autor: MisticDrone »

no niby w obu :shock: ale niesprawdzałem tego dokładnie :P

haa pogoglowawszy i : http://secunia.com/advisories/16907/ .... a ja szukam bootloadera do mojego pingwinka bo mbr poszedł sie kopać :P
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

No proszę - dziura jest. Ale wystarczy zainstalowanie Opery 8.51 i dziury nie ma.
Tak jak pisałam wcześniej - dziury w Operze znikają ekspresowo.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Zainstalowal bym 8.51, ale potem siostra mnie zamorduje, ze nic nie rozumie w przegladarce -- --"

No to narazie jadymy na 8.5 :P
Vic
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 15:14
Kontakt:

Post autor: Vic »

Od pewnego czasu zauważyłem, że czasami pojawia mi się błąd Explorera spowodowany plikiem OLEAUT32.DLL . Najczęściej dzieje się to podczas przeglądania internetu. Czy jest jakiś sposób na naprawę tego pliku BEZ konieczności formatowania?
Najprostszy sposób na naprawienie Windowsa to go wywalić i zainstalować normalny system operacyjny.

ja slyszalem od kumpla narzekania na firefox'a ;P nie wiem dokladnie o co chodzi wiec moze to byc zly wybor.
Na pewno lepszy o kilka klas od IE.
W sumie IE nie jest najgorszy.. robiąc strony WWW sprawdzam właśnie czy wszystko ładnie wygląda na IE
To bardzo bardzo źle. Strony należy pisać przenośnie (czyli na przeglądarki nie-ie, bo ie się nie trzyma standardów przenośności).



Notatnik NIE jest edytorem html! Uzywaja go lamy z zapedami na hakerow (nie, nie przepraszam za obraze).
ROTFL. VIMa też nazwiesz edytorem dla lamerów?

IE rulez!
Pomyliłeś rulez z suxx. :D

pozdrawiam
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Falka pisze:Notatnik NIE jest edytorem html! Uzywaja go lamy z zapedami na hakerow (nie, nie przepraszam za obraze) albo osoby niedouczone (tutaj tez nie)
Notatnik nie jest edytorem html, ale w wielu przypadkach może za taki służyć. Proste stronki bardzo łatwo (w pięć minut) można napisać w notatniku. Także jest bardzo dobry do poprawiania kodu stworzonego przez różnej maści programiki do tworzenia stron. I jeszcze jeden zaleta notatnika: Jest on na KAŻDYM kompie.

A żeby nie było całkowitego offtopicu:
IE jest do bani, dziurawy jak rzeszoto i w dodatku ma tyle dodatkowych, ułatwiających przeglądanie funkcji co cep. Ja używam Mozilli Firefox i jestem z niej baaardzo zadowolony. Zakładki rulez !! :wink:
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Vic
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 15:14
Kontakt:

Post autor: Vic »

fds pisze: I jeszcze jeden zaleta notatnika: Jest on na KAŻDYM kompie.
Na każdym? Ja nie mam go w domu na żadnym komputerze.

Zresztą - notatnik (lub podobny) to ostateczność. Jak jest możliwość zainstalowania czegoś w miarę dobrego, to należy to zrobić (jest masa dobrych i darmowych programów, Quanta + Vim rządzą)

Edit: podono IE na Macintoshe jest sporo lepszy (bo ma mniej funkcji które by można exploitować), ale i tak pewnie nikt tego nie używa...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Vic pisze:Edit: podono IE na Macintoshe jest sporo lepszy (bo ma mniej funkcji które by można exploitować), ale i tak pewnie nikt tego nie używa...
Co do exploitów, to programy na Mac OS działają na ograniczonym koncie użytkownika, więc nie są w stanie zbyt wiele popsuć w razie dziury w zabezpieczeniach.

Macowy IE ma więcej możliwości od 'zwykłego', ale jest bardziej niedopracowany. Parę lat temu był najlepszą przeglądarką (pierwszy przeszedł test Acid 1), ale ma olbrzymią ilość bugów, przez co trudno wykorzystać jego możliwości.

Nikt go nie używa, bo to stara przeglądarka na system, który nie jest zbyt popularny. Dodatkowo został zastąpiony przez duuuużo lepsze Safari.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Jeszcze na moment wrócę do Notatnika. Niedawno gadałem z BAZYLem na temat mojej stronki. Zeszło na kodowanie znaków. Dziwiłem się dlaczego standardowe iso-8859-2 mi nie działa. A czemu? Bo w Notatniku tego nie zakoduję! Dlatego, choć jest prosty w obsłudze, odradzam go wszystkim webmajstrom.

A żeby samego offtopa nie było to:
Kiedyś też używałem IE, ale część stron w ogóle nie chciała się załadować! Teraz używam Firefoxa (którego też BAZ mi skrytykował na podstawie opinii znajomego informatyka :wink: ) i bardzo sobie chwalę. Nie mam zamiaru przerzucać się na Operę (przynajmniej w najbliższym czasie)

(Wow, napisałem długiego posta! ;P)
Obrazek
Vic
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 15:14
Kontakt:

Post autor: Vic »

Falka pisze: Co do exploitów, to programy na Mac OS działają na ograniczonym koncie użytkownika, więc nie są w stanie zbyt wiele popsuć w razie dziury w zabezpieczeniach.
Przecież na Windows (nie, żebym go bronił) program odpalony przez użytkownika z ograniczeniami też będzie działał tylko z jego uprawnieniami, nie ma różnicy (ale oczywiście wyjątkiem jest IE pod Windowsem, które zawsze działa z uprawnieniami systemu).
Falka pisze: Nikt go nie używa, bo to stara przeglądarka na system, który nie jest zbyt popularny.
Nie jest "już" zbyt popularny, ale też "jeszcze".
Przecież MacOS X jest już (wersja piracka) na komputery PC.
Potrzeba jeszcze trochę czasu i spopularyzowania procesorów obsługujących SSE2/SSE3 i obstawiam że Windows poleci w odstawkę. (zwłaszcza że na MacOS X będzie działała emulacja programów windowsowych)

A kto jeszcze w ogóle używa IE (są tacy samobójcy?) polecam lekturę artykułu Internet Explorer Sucks
http://www.schneier.com/blog/archives/2 ... xplor.html
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Vic pisze:Przecież na Windows (nie, żebym go bronił) program odpalony przez użytkownika z ograniczeniami też będzie działał tylko z jego uprawnieniami, nie ma różnicy (ale oczywiście wyjątkiem jest IE pod Windowsem, które zawsze działa z uprawnieniami systemu).
Pod Windows to trzeba ustawić i w praktyce nikt tego nie robi. Przez to też nadal można spotkać programy sprawiające problemy na ograniczonych kontach. No i chwilowe zwiększenie uprawnień (do instalacji programu, zmiany ustawień) nie jest takie proste (a np. OS X po prostu pyta się o hasło, kiedy wyższe uprawnienia są potrzebne).
Nie jest "już" zbyt popularny, ale też "jeszcze".
Przecież MacOS X jest już (wersja piracka) na komputery PC.
Potrzeba jeszcze trochę czasu i spopularyzowania procesorów obsługujących SSE2/SSE3 i obstawiam że Windows poleci w odstawkę. (zwłaszcza że na MacOS X będzie działała emulacja programów windowsowych)
Nie sądzę, żeby Windows poszedł prędko w odstawkę. Za dużo ludzi go teraz używa, żeby nagle się przerzucić na OS X. W dużych firmach, gdzie na wszystkich kompach są Windowsy, ciężko będzie wymieniać PC na Maki. Raczej mało prawdopodobne jest, że w biurach będzie używany piracki soft, bo Apple nie planuje wydania OS X na zwykłe PC.

W kwestii domowych kompów będzie pewnie tak jak w przypadku przeglądarek - jest ich tyle do wyboru, a zwykły użytkownik wybiera IE, mimo że inne są darmowe. A przecież OS X darmowy nie jest...
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ja tylko dodam - na informatyce: z jakiego systemu korzystasz\korzystales? Z windy oczywiscie. Takiego system sie uzywa w pracy i obslugi takiego systemu beda uczyc.
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Post autor: Villemo »

Craw pisze:Ja tylko dodam - na informatyce: z jakiego systemu korzystasz\korzystales? Z windy oczywiscie.
A tu się nie zgodzę! Mój brat w liceum korzystał z Maców :wink:
A żeby nie było off-topu to napiszę, że...hmm...co by tu napisać...kIEpski musi odejść ^_^
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: [Inny] Explorer

Post autor: Adamir »

Odinstaluj IE? Co, gdzie, jak? Przecież IE nie da się usunąć - możesz wywalić IE-owy folder w Pgoram Files, ale jak wpiszesz adres np. w okienku Mojego Komputera to i tak włączy się IE. IE jest IntEgralną częścią Winsh...dowsa.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Inny] Explorer

Post autor: Mr.Ofca »

Zdaje sie ze temat lekko stary, ale czemu by nie odswiezyc?

IE, jest chyba na wpol integralna czescia windowsa. Wyswietlanie okienek musi zostac, ale sama przegladarke podobno da sie odinstalowac. Ja osobiscie nie widzialem powodu zeby niszczyc cos, co nie stwarza problemow.
dópa
ODPOWIEDZ