Prośba o udział w badaniu

Tutaj zamieszczamy wszystkie tematy odnośnie matur, prac magisterskich itp. badań czy zbierania opinii o temacie.
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Jestem studentką socjologii na Uniwersytecie Śląskim. W ramach zaliczenia przedmiotu przeprowadzam małe badania wśród graczy RPG. Zwracam się więc do Was z gorącą prośbą o wypełnienie krótkiego kwestionariusza. Badanie jest krótkie (nie powinno zająć dłużej niż pięć minut) i prawdopodobnie inne niż te, z którymi spotkaliście się do tej pory. ;) Zapewniam jednocześnie, że jest ono całkowicie poufne, a udzielone w nim informacje będą wykorzystane wyłącznie w celach naukowych. Jeśli zdecydujecie się wziąć udział w niniejszym badaniu, uprzejmie proszę o jego poważne potraktowanie i udzielanie szczerych odpowiedzi, ponieważ tylko takie będą dla mnie pomocne.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i rzetelne wypełnienie kwestionariusza.

Link do badania: http://moje-ankiety.pl/respond-4578/sec-39dja4bC.html
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 marca 2011, 15:44 przez agape, łącznie zmieniany 1 raz.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: No Name »

Ej! Za wypełnienie tego powinna być jakaś nagroda, zawiodłem się :P
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Ojej, a dlaczego się zawiodłeś? Nagrodą niech będzie przyczynienie się do rozwoju nauki. ;D
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: RXA »

Kwestionariusz wypełniłem. Informuję, że odpowiedzi były poważne, choć mogły na takie nie wyglądać. Po prostu to ja jestem dziwny:) A do wniosku o nagrodę się przychylam, argumentując swoją decyzję poziomem trudności kwestionariusza.
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Mam świadomość, że fani RPG to zwykle dość nietuzinkowi ludzie, także spodziewałam się hmm... specyficznych odpowiedzi. ;) Na pewno w tego rodzaju teście nie ma złych odpowiedzi. Dziękuję tym, którzy już wypełnili kwestionariusz i zachęcam do tego pozostałych. Nie straszcie, że badanie takie trudne, jest ono jedynie na tyle trudne na ile go sami takim sprawicie. ;)
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: No Name »

W nagrodę zwykle oczekujemy Exp, albo magiczny item :P

Kiedyś na Wikipedii naczytałem się o różnych badaniach socjologicznych. Tak sobie pomyślałem, że w Ameryce można całkiem nieźle zarobić za małe pranie mózgu.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Co do zarabiania na "praniu mózgu" to po pierwsze warto pamiętać o istotnej różnicy pomiędzy poważnymi badaniami socjologicznymi a pospolitymi sondażami na zlecenie, a po drugie problem etyki badań dotyczy nie tylko socjologów, ale naukowców w ogóle, to już jest jednak temat na inną, znacznie dłuższą dyskusję. Ja zachęcam dalej do wypełniania testu. :)
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: bOdziO Wolf »

Stwierdziłem że pierwsze (i jak później się dowiedziałem jedyne) jest lekko mówiąc zbyt abstrakcyjne i chciałem przejść do następnego pytania klikając dalej. Ankieta została wysłana... aha. Kto nazywa przycisk do wysyłania 'Dalej' ?! Wielki minus za implementację formularza.

Moim skromnym zdaniem da się uzupełnić max 3-5 pól a resztę trzeba sobie generować albo wpisać na chybił trafił.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: CoB »

Nie do końca rozumiem, do czego ma prowadzić taka ankieta, tzn. jej wyniki. Rozumiem, że gry fabularne związane są z jakimiś zaburzeniami albo innością w społeczeństwie? :?
Albo jeszcze lepiej - gracze mają problemy ze zdefiniowaniem siebie? :P Ewentualnie, przychodzi im to zbyt łatwo?
Czy to po prostu badanie najczęściej wybieranych klas, ras i archetypów postaci?
Pytam, ponieważ jestem żywo zainteresowany naukowością tego badania ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Ten test nie ma nic wspólnego z zaburzeniami czy żadną innością graczy w społeczeństwie, absolutnie. ;) Nie jest to tym bardziej badanie najczęściej wybieranych klas, ras czy archetypów postaci, kompletnie mnie to nie interesuje (chyba, że ktoś na tyle silnie utożsamia się z odgrywaną przez siebie postacią, żeby traktować ją jako część siebie). Takim testem można tak naprawdę zbadać dowolną grupę społeczną, ja akurat wybrałam graczy RPG. Został on skonstruowany przez Manforda Kuhna i służy on - najogólniej mówiąc - do badania tożsamości, tj. koncepcji samego siebie. Mam nadzieję, że to wystarczająca odpowiedź na Twoje pytanie CoB, nie chcę zbyt wiele tłumaczyć w trakcie trwania badań. ;)

Co do przycisku "dalej" - chętnie bym go zmieniła, ale nie mam niestety dostępu do kodu całej strony i nie mam możliwości nazwania go inaczej, moje opcje ograniczają się do dodawania pytań.

Dziękuję Wam za cenne komentarze oraz udział w badaniach, potrwa ono jeszcze do jutra także zachęcam do udziału osoby, które jeszcze tego nie zrobiły. :)
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Aha, jeszcze co do stwierdzenia, że "da się uzupełnić max 3-5 pól" bOdziO Wolf pozwolisz, że uzupełnię za Ciebie? Na pewno jesteś mężczyzną, studentem, czyimś synem, Bydgoszczaninem, Polakiem, graczem RPG... ile to już? 6, a nawet Cię nie znam, Ty sam na pewno potrafisz wymieniać dużo dłużej. ;) Wypełnienie tego testu wymaga jedynie pięciu minut zastanowienia się nad sobą. Myślę, że dla niejednej osoby taka chwila refleksji okaże się przydatna (oczywiście nie piję tutaj konkretnie do Ciebie, jest to jedynie taka moja ogólna uwaga). Gdybyś jednak chciał wrócić do testu, do czego gorąco Cię zachęcam, wystarczy wyczyścić cookies w przeglądarce.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: Alien »

Dobra wysłałem. Musi być tak dużo tych pól? :D
00088888000
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Dziękuję Alien. O ilość pól pretensje do M. Kuhna nie do mnie. :D
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: bOdziO Wolf »

agape pisze:wystarczy wyczyścić cookies w przeglądarce.
Wiem. Niestety dlatego też twój test może być kompletnie niemiarodajny. Wystarczy że 1 człowiek postanowi się zabawić i zrobi 10 takich testów, albo co gorsza podepnie się do tego jakiś bot (chociaż wątpię by komuś chciało się takiego pisać). Nie masz nad badaniem żadnej kontroli a to ma duże znaczenie.

Uff zrobiłem. I tak po 10 pytaniu musiałem przerabiać przymiotniki i upodobania...
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Mogłam ustawić blokadę na IP, ale chciałam, żeby w takim przypadku jak Twój np. dało się ewentualnie odzyskać dostęp do testu. Nie spodziewam się, żeby komuś się chciało wypełniać ten test sto tysięcy razy, wiem co prawda, że istnieją ludzie złośliwi, ale chyba aż tak im się nie nudzi, dlatego uznałam, że blokada z cookies będzie lepsza.

Dziękuję, że jednak zdecydowałeś się na wypełnienie testu. :)
agape
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 23:29

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: agape »

Zakończyłam już zbieranie odpowiedzi, serdecznie Wam dziękuję za pomoc.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: Alien »

Wkleisz wyniki?
00088888000
ODPOWIEDZ