Badania do magisterki

Tutaj zamieszczamy wszystkie tematy odnośnie matur, prac magisterskich itp. badań czy zbierania opinii o temacie.
ODPOWIEDZ
Jan Miętus
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 10:13
Numer GG: 0

Badania do magisterki

Post autor: Jan Miętus »

Cześć
Jak się zorientowałem, na forum pojawiały się tematy związane przede wszystkim z krótkimi ankietami, nawet jeśli były one wykorzystane do magisterki. W mojej sprawie jest trochę inaczej. Piszę pracę magisterską na Wydziale Psychologii UW. Jak się zapewne domyślacie, piszę w sprawie badań, bez których nie będę mógł jej skończyć. Potrzebuję grup skupionych wokół konkretnego zainteresowania. Do tej pory zgodziły się wziąć udział w badaniu ludzie jeżdżący na monocyklach, grupa wspinaczki wysokogórskiej, teatr uliczny i dwie grupy odtwarzająca realia historyczne. Jak widać – szerokie pole. I właśnie o to chodzi. Jeśli należycie do jakiegoś towarzystwa lub znacie kogoś innego, kto realizuje swoje pasje wraz z grupą osób o podobnych zainteresowaniach, to może moglibyście mi pomóc i wziąć udział w badaniu.

Poniżej zamieszczam orientacyjne warunki, jakie powinna spełniać grupa. Ważne jest to, by ludzie w grupie się już znali i mogli coś o sobie nawzajem powiedzieć. Oto one:
- osoby z grupy powinny spotykać się ze sobą dłużej niż 4 miesiące (najlepiej więcej niż 6). Jest to dość arbitralne kryterium – chodzi o to by osoby w grupie już się znały.
- grupa powinna składać się z co najmniej 6 osób. Nie ma górnej granicy, choć przyjmuję że około 20 lub 25 powinno być maksymalną liczbą osób biorących udział w badaniu w jednej grupie.
- grupa powstała wokół wspólnego zainteresowania. Przykłady już podałem na górze.
- wiek uczestników nie jest ograniczony

Co do samego badania to polega ono na wypełnieniu 4 kwestionariuszy (jedne krótsze, inne dłuższe) oraz przygotowanej przeze mnie ankiety. Badanie nie musi się odbywać w tym samym czasie i miejscu dla wszystkich członków grupy. Wypełnienie całości powinno zając około godziny z wliczoną w to przerwą. Badani nie ponoszą żadnych kosztów. Jeśli otrzymam zgodę grupy to (w zależności od miejsca zamieszkania jej członków) albo wysyłam arkusze pocztą albo sam je dostarczam.

Z informacji ogólnych to chyba wszystko.
Czy macie informacje o grupie, która byłaby przychylna pomysłowi badania?
Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie, będę odwiedzać forum regularnie.

Jan Miętus
ODPOWIEDZ