Mity zawarte w Wiedźminie

Tutaj zamieszczamy wszystkie tematy odnośnie matur, prac magisterskich itp. badań czy zbierania opinii o temacie.
ODPOWIEDZ
Fillka
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 17:19

Mity zawarte w Wiedźminie

Post autor: Fillka »

Witam! Mam problem z napisaniem pracy o mitach w utworach fantasy. Jesli chodzi o Władcę Pierścieni mam juz wszystko, inaczej jednak sprawa sie ma z Sapkowskim i jego Wiedźminem który sprawia mi dużo problemów. Jeśli ktoś wie na jakich dokładnie Sapkowski mitach opierał sie pisząc to dzieło to prosze o kontakt, dzięki z góry :D
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Przede wszystkim kanon arturiański. Polecam książkę Katarzyny Kaczor "Geralt, czarownice i wampir, recykling kulturowy u Andrzeja Sapkowskiego."
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Mity jak mity, ale saga o wiedzminie czerpie pelnymi garsciami z roznych bajek, chociazby Pieknej i Bestii.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Craw pisze:Mity jak mity, ale saga o wiedzminie czerpie pelnymi garsciami z roznych bajek, chociazby Pieknej i Bestii.
Z Pieknej i Bestii czerpie jedno z opowiadan zawartych w jednym z dwoch zbiorow opowiadan. Stanowia one preludium do sagi, ale saga nie sa. Eeeee, w sumie nie wiem po kiego sie przyczepilem do tego.... znaczy sie dla scislosci ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
ODPOWIEDZ